تحلیل هفته دوازدهم بیت کوین به سبک on-chain

تیم IT پاورآپ ترید
0 18:27 1400/07/17

The Week On Chain (هفته 40 ، 2021)

بازار بیت کوین در این هفته به شدت صعود کرد و از تله بازار رنج در 40.931 دلار خارج شد و در آخر هفته به 49.044 دلار رسید. پس از ماه سپتامبر نسبتا پر تلاطم ، این رالی صعودی قیمت خوش بینی جدیدی را برای سه ماهه آخر سال 2021 به همراه داشت.

در مقایسه مشابه این اتفاق در رالی اواخر ژوئیه ،حجم بیت کوین در معاملات تغییر چندانی نکرد. 

ما می توانیم این را از طریق بازرسی حجم کوین که اکنون به سود بازگشته است ، مشاهده کنیم. این هفته این بازگشت به سودآوری و نحوه مقایسه فراکتال ها با چرخه های قبلی بازار را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم. ما همچنین بازار استخراج ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد که پس از شروع مهاجرت بزرگ در ماه مه به بهبود خود ادامه می دهد.

بازگشت به سودآوری

در تجزیه و تحلیل آنچین ، ما عموماً کوین هایی را که فروخته می شوند (به ویژه برای تنظیم بازار توسط واحد تجاری) ، جزو کوین هایی هستند که هلدر ها می فروشند و خریداران جدید میخرندد. هنگامی که قیمت ها در یک بازه زمانی طولانی ساید یا رنج می شوند و حجم زیادی از کوین ها معامله می شوند ، می توان آن را منطقه  هلد و انباشت در نظر گرفت. بنابراین ما می توانیم این امر را برای بسیاری از خریداران مبنای هزینه ثابت قرار دهیم.

با افزایش ناگهانی قیمتها از این محدوده معاملاتی در این هفته ، تقریبا 10.3 درصد از عرضه در گردش به سود منتهی شدند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در کنار محدوده 29 تا 40 هزار دلار در ماه مه-ژوئیه ، پایین ترین قیمتهای 40 تا 41 هزار دلار نشان دهنده یک منطقه قابل توجه “ارزش افزوده” برای خریدارانی است که برای تعیین سطح قیمت وارد بازار شده و خریداری کرده اند. در مجموع 86.6 درصد از کل BTC در گردش در حال حاضر با سود بالا نگهداری می شود.

عرضه در نمودار سود

اگر تجزیه و تحلیل نمودار سودآوری بین دارندگان بلند مدت (LTH) و کوتاه مدت (STH) را بررسی کنیم ، می بینیم که به طور کلی ، STH ها بیشترین سود را از این تجمع برده اند. در حال حاضر حدود 15.6درصد  از عرضه BTC در اختیار سرمایه گذاران است که در 155 روز گذشته خریداری کرده اند و سود زیادی دریافت کرده اند.

LTH در سود در حال حاضر 73.4 of از عرضه را در اختیار دارد ، و 11 درصد باقی مانده کوین ها در ضرر باقی می ماند (تقسیم 31:69 STH: LTH). از آنجا که بخش بیشتری از بازار به سود باز می گردد ، مشوق هایی را برای برخی از سرمایه گذاران ایجاد می کند تا سود کسب کند ، اما همچنین می تواند اعتقاد دارندگان کوین را برای هلد نیز افزایش دهد.

نمودار زنده عرضه نسبی LTH-STH

میزان خالص سود نیز با بازگشت به ارزش NUPL 0.5 به نقطه عطف جالبی رسیده است. این نشان می دهد که کل سودی تحققیافته در عرضه کوین معادل تقریباً 50 درصد از ارزش بازار (تقریباً 450 میلیارد دلار سود ناخالص جهانی) است.

اگر بازار همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد ، این فراکتال مشابه بازار 2013 و 2017 خواهد بود. در هر دو چرخه قبلی ، ارزش NUPL 0.5 به عنوان سطح “حمایتی” در طول اصلاحات عمده عمل می کرد ، زیرا سودآوری بازار و اعتقاد به نگه داشتن آن مورد آزمایش ، برگشت و سپس افزایش بیشتر قرار می گرفت.

برعکس ، سقوط مجدد به زیر 0.5 می تواند به طور بالقوه باعث شود که دارندگان کوین از ترس کاهش سود خود ، کوین ها را به فروش برسانند.

رفتار فروش زنجیره ای

با صعود  بازار ، مشاهده گروه های مختلف که در حال انجام معاملات زنجیره ای هستند ، برای ورود سرمایه ، خروج و احساسات کل بازار مورد توجه قرار می گیرد.

این هفته شاهد کاهش چشمگیر سرمایه گذاران در خرید کوین هایی بودیم که با ضرر نگهداری می شدند. ضررهای واقعی به پایین ترین سطح چند هفته ای در حدود 175میلیون دلار در روز رسید. از سوی دیگر ، سودهای تحقق یافته به شدت افزایش یافت و به 996 میلیون دلار در روز رسید. این مشاهدات احتمالاً تابعی از موارد زیر است:

  کوین های دیگر به طور کلی به سود باز می گردند (در بالا بحث شد)

  سود معامله گران که پایین ترین قیمت را خریداری کرده اند تحقق می یابد

  سرمایه گذارانی که ممکن است رکورد مارس-می را خریداری کرده باشند “پول خود را پس می گیرند” یا به قیمت خرید خود نزدیک میشوند.

با توجه به این که بازار همچنان بیشترین سود هفته های گذشته خود را حفظ کرده است ، این امر نشان می دهد که حدود 1.75 بیلیون دلار سرمایه به عنوان تقاضای خرید در روز به بازار سرازیر می شود.

پیاده سازی زنده نمودار PnL

روند نزولی ساختاری تسلط بر حجم کوین های قدیمی این هفته ادامه دارد و به پایین ترین سطح چند سال اخیر در حدود 2 درصد می رسد. در مرحله پیش از روند صعودی 2019-20 ، حجم کوین های قدیمی حدود 4 درصد از کل حجم را به صورت پایه روی زنجیره شامل میشد. این در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021 افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران بلندمدت در بازار صعودی سود بردند.

با تسلط کوین های قدیمی در پایین ترین سطح چند سال اخیر ، نشان می دهد دو اتفاق در بازار در حال انجام است:

  دارندگان قدیمی اعتقاد قوی به ادامه روند صعودی و افزایش ارزش بیت کوین دارد و با قیمت های فعلی کوین ها را نمیفروشند.

  تسلط کوین های جوان در بالاترین سطح خود در چند سال اخیر است که نشان می دهد لیکویید مشابه در حال انجام است و احتمالاً توسط خریداران جدید جذب می شود (همانطور که در خالص جریان سرمایه از نمودار قبلی ذکر شده است).

با تجزیه و تحلیل حجم زنجیره بر اساس حجم معاملات ، همچنین می توانیم ببینیم که حجم معاملات بسیار بزرگ (10 میلیون دلار+) همچنان برتری دارد. به طور کلی حجم معاملات تعدیل شده توسط واحد تجاری تا حد زیادی به قله بین 13.6 میلیارد دلار تا 16.8 میلیارد دلار در روز بازگشته است. تسلط روزافزون حجم معاملات بزرگ به افزایش بلوغ بیت کوین به عنوان یک دارایی در مقیاس کلان با افزایش علاقه افراد با ارزش خالص بالا ، میزهای معاملاتی و موسسات اشاره می کند.

در مورد رفتار فروش دارندگان بلند مدت ، سودآوری کلی کوین های فروخته شده به سطوح نسبتاً پایینی کاهش یافته است. LTH-SOPR به مقدار 2.0 بازگشته است که نشان می دهد کوین های فروخته شده دارای سود چند برابر حدود 200 هستند (یعنی قیمت کل تجمع 24 هزار دلار برای کوین های فروخته شده در 48 هزار دلار).

به عنوان یک معیار برای چرخه ای بلند مدت ، LTH-SOPR معمولاً در این محدوده در بازارهای نزولی در مراحل پایانی و بازارهای صعودی در مراحل اولیه معامله می شود. این امر ناشی از اقدام طولانی مدت قیمت است که حتی برای سرمایه گذاران بلند مدت سود را چند برابر می کند.

نمودار زنده LTH-SOPR

برای دارندگان کوتاه مدت ، ما همچنین سیگنال های نسبتاً سازنده ای داریم ، با معیار STH-SOPR که به سوددهی می رسد. در ساختار بازار صعودی ، بازگشت STH-SOPR به مقدار 1.0 به طور کلی نشان می دهد:

  STH ها سود خود را متوقف کرده اند ، در غیر این صورت معیار افزایش می یابد. این نشان می دهد که محکومیت به نگهداری اجساد وجود دارد.

  برخی از STH ها از فروش وحشت دارند و متوجه ضرر می شوند و اغلب STH-SOPR را در زمان عقب نشینی قیمت کمی زیر 1 قرار می دهند.

در نتیجه ، مقدار SOPR 1.0 معمولاً نشان دهنده حمایت بازار است ، که در این مورد اثرگذار بوده است. بازگشت به سودآوری در کنار اقدام قیمتی مثبت یا پایدار نشان می دهد که تقاضای کافی برای جذب کوین های فروخته شده وجود دارد و در بسیاری از نمودارهای بحث شده در بالا ، تلاقی ایجاد می شود.

نمودار زنده STH-SOPR

ویژگی هفتگی: بازیابی ماینر ها

صنعت استخراج بیت کوین چشمگیرترین اختلال کوتاه مدت را در تمام طول تاریخ تجربه کرد و بیش از 50 درصد از هش شبکه در طول ماه مه آفلاین شد. با وجود این تأثیر گسترده بر پایگاه صنعتی آن ، شبکه هش بیت کوین از آن زمان در مسیر بهبودی ثابت بوده است.

پس از پایان کار در اواخر ژوئیه ، مشکل استخراج پروتکل 39 درصد افزایش یافته است ، و تعدیل صعودی بیشتر 3.9 درصد در این هفته انتظار می رود. دشواری استخراج اکنون به سطوح گذشته 2020 بازگشته است و برای حل یک بلوک به حدود 80 سکتلیون هش نیاز است (که 8 و 22 صفر است!).

نوار مشکل نیز در حال چرخش است و نشانه بهبود کامل است ، زیرا کندترین میانگین متحرک 200 روزه از سریع ترین میانگین متحرک 9 روزه عبور می کند. تنها مشکل قابل مقایسه با بازار فعلی ، وقوع تسلیم بازار دسامبر 2018 بود که 50 درصد کاهش یافت و به 3 هزار دلار رسید.

بازیابی ماینینگ 2018-19 در مجموع 164 روز طول کشید تا سیگنال روبان سختی خرس ها را به طور کامل معکوس کند. بازار فعلی به مدت 120 روز در حال بهبود بوده است و احتمالاً پس از تعدیل دشواری بعدی صعود را پشت سر خواهد گذاشت.

در نهایت ، ما می توانیم به کل درآمد ماینر ها برای ارزیابی درآمد کلی صنعت استخراج ارز دیجیتال نگاه کنیم. با وجود کاهش 50 درصدی یارانه بلاک از 12.5 BTC/بلوک به 6.25 BTC/بلوک در مه 2020 ، مجموع درآمد ماینر ها به USD به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

به یاد داشته باشید ، ماینر ها دارای هزینه های CAPEX (سخت افزار ، امکانات ، تدارکات) و OPEX (نیرو ، پرسنل ، تعمیر و نگهداری و غیره) هستند که با ارزهای فیات مشخص می شوند. با مقایسه درآمد فعلی ماینر ها معادل 40 میلیون دلار در روز با درآمدهای مشاهده شده در حدود رویداد نصف سال 2020 ، می بینیم که درآمد ماینر ها افزایش یافته است:

  +275 since از دوره قبل از نصف شدن 14 میلیون دلار تا 18 میلیون دلار در روز

  +630 compared در مقایسه با دوره پس از نصف شدن 6 میلیون دلار تا 8 میلیون دلار در روز

با وجود تغییرات چشمگیر در بازار استخراج بیت کوین ، اصلاحات چندگانه عمیق قیمت و در ماه مه 2020 ، ارزش پاداش بلاک بیت کوین همچنان در حال افزایش است و انگیزه هایی برای بازار برای سازگاری ، نوآوری و بازیابی ایجاد می کند. که کاملاً باورنکردنی است!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاه و یکم

08/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاهم

02/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و نهم

26/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هشتم

11/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هفتم

05/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و ششم

30/04/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx