تحلیل بیت کوین به سبک on-chain (آن چین)

تحلیل هفتگی بیت کوین به سبک آن چین on-Chain

تیم IT پاورآپ ترید
0 13:28 1400/04/31

بازار بیت کوین در این هفته به روند نوسانات کم خود ادامه می دهد و بیت کوین بین بالا ترین قیمت یعنی 34564 دلار و پایین ترین قیمت یعنی 31،125 دلار معامله می شوند. بازار در پایین ترین سطح خودش با توجه به اطلاعات آنچین می تواند تغییرات خوبی بکند، نوسانات این بازار شدید نیست و هلدر ها با این بازار خودشان را وقف داده اند. در این مقاله قصد داریم تحلیل بیت کوین به سبک on-chain را بررسی کنیم.

در این بازار هم ممکن است نوسانات زیاد شود و هم ممکن است که تغییر چندانی نکند. به همین دلیل این هفته بازار را با ترکیب تحلیل تکنیکال و آنچین بررسی می کنیم که ببینیم به کدام سمت (نزولی یا صعودی) تمایل بیشتری دارد تا حرکت کند.

برای تحلیل بازار، ما با معیار توزیع قیمت که از  UTXO بدست می آید شروع خواهیم کرد ، که نمایه حجم زنجیره ای را در روند قیمت گذاری ارائه می دهد.

 مناطقی که میله های زرد رنگ قابل توجهی و بلندی از حجم در چارت بوجود می آیند ، می توانند نشان دهند که تعداد زیادی معامله انجام شده است و بنابراین مقدار پایه قیمت را نشان می دهد.

بین 31.0 هزار دلار و 34.3 هزار دلار ، حجم سکه معادل 10.5 درصد از عرضه در گردش (1.973 میلیون بیت کوین) معامله شده است واز بالاترین قیمت قبلی که در محدوده 50 تا 60 هزار دلار تعیین شده بود ، بزرگتر شد. با این حال ، بازار در انتهای پایین این نمودار  در حال معامله است و در مقایسه با تعداد سطح حمایت زنجیره ای کمتر از 18.8 دلار است.

ما با در نظر گرفتن جریانهای تقاضای منبع ضروری ورود سرمایه برای دستیابی به قیمت بالاتر و حفظ آن هستند ، پیش بینی روند نزولی میکنیم. در  این هفته عملکرد Grayscale GBTC با حدود 31.9k GB GB سهام تا پایان ماه جولای چشمگیر خواهد شد.

قیمت بازار GBTC در هفته گذشته با افت قابل توجهی که داشت بازهم معامله شد و از -11.0 and تا -15.3 ging متغیر بود. در حالی که ریزش به  پایین ترین سطح -21.3٪ به NAV رسیده است ، هر ریزش قابل توجه و مداوم نشان دهنده تقاضای کمتر است و همچنین می تواند سرمایه را از بازارهای نقطه ای BTC جذب کند.

ETF Purpose نیز پس از یک دوره تقاضای نسبتاً بالا تا ماه های مه و ژوئن ، در این هفته کاهش ورودی خالص داشته است و در این هفته با بزرگترین خروج خالص -90.76 BTC ،مشابه GBTC از اواسط ماه مه بسته شد. این نشان می دهد تقاضای برای این هفته نسبتاً ضعیف است.

آخرین مورد از نظر تقاضای بزرگ و نهادی ، دارایی های میز فرابورس است که طی دو هفته گذشته شاهد خالص ورودی در حدود 1،780 بیت کوین بوده اند که بر خلاف روند ساختاری جریان های نوامبر 2020 حرکت می کنند. باید دید آیا این جریان خالص فقط یک تأثیر کوتاه مدت دارد یا علائم اولیه حاکی از  تغییر در تعادل عرضه و تقاضا.

فعالیت های زنجیره ای این هفته با پاکسازی تراکنش های انجام شده که باعث افزایش مدت زمان انتظار می شود،  کاهش پیدا میکند، و به همین سبب حجم معاملات همچنان در حال کاهش است. با تخلیه حافظه داخلی از تراکنش های ناقص ، متوسط اندازه بلوک 15٪ خالی میشوده و به 20٪ میرسد ودر نهایت کلا  1.103M میشود.

این نشان می دهد که تقاضا برای فضای بلاک بیتکوین و حل و فصل زنجیره ای کم است ، بلوک های استخراج شده کامل نیستند و استفاده از شبکه نسبتاً کم است.

حجم زنجیره ای (بر اساس میانگین متحرک نمایی 14 روزه) 65.8٪ نسبت به بالاترین حد آن  در آوریل کاهش پیدا کرده است. شبکه بیت کوین در حال حاضر 5.3 میلیارد دلار در روز تراکنش دارد که این رقم در مقایسه با 15.5 میلیارد دلار در روز که در اوج 2021 وجود داشت کاهش پیدا کرده است . این نشان می دهد تقاضای نسبتاً کم برای خرید و فروش همچنان پابرجاست.

به نظر می رسد از حجم معاملات تسویه شده ، اکثر آن ها با ضرر بسته شده باشند. اگر مقدار کل زیان و سود تحقق یافته را مقایسه کنیم ، می بینیم که از زمان فروش در ماه مه ، زیان (صورتی) بیشتر از سود (سبز) بوده است.

ضرر و زیان متوسط این هفته حدود 353 میلیون دلار در روز بود که بیش از 2.2 برابر بیشتر از سود 158 میلیون دلاری در روز بود. این حجم بسیار کمتر از پیک نمودار ها (به ترتیب 1.60 میلیارد دلار و 744 میلیون دلار) است، همین نشان می دهد سرمایه گذاران دارای پوزیشن هایی با ارزش کاذب همچنان به خرید و فروش سکه های خود ادامه می دهند.

ما همچنین می توانیم ارزیابی کنیم که چه مقدار از سکه ها دارای ارزش کاذب هستند تا بتوانیم به کمک آن اندازه گیری کنیم که چه مقدار عرضه ممکن است به فشار اضافی طرف فروش تبدیل شود.

نمودار زیر نشان می دهد که تقریباً 6.2 میلیون بیت کوین ، معادل 33 درصد از عرضه در حال حاضر در ضرر است.

سرانجام ، برای اتمام بخشیدن به روند نزولی ، می توان دریافت که تعداد ورودی های جدید زنجیره ای هنوز از 28.6 درصد از بالاترین حد در فوریه 2021 پایین تر است. روند کاهشی هنوز به شدت سال 2017 نیست. با این حال باید بررسی کرد تا متوجه شد که کدام روند غالب میشود.

برای یادگیری بهتر آن چین دیتا می توانید آموزش on-chain را مشاهده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاه و یکم

08/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاهم

02/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و نهم

26/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هشتم

11/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هفتم

05/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و ششم

30/04/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx