تمایلات کندل استیک ها

تمایلات کندل استیک ها در بازار فارکس

تیم IT پاورآپ ترید
0 15:21 1399/10/23

تمایلات کندل استیک ها موضوع بسیار مهمی است که هر تریدری باید آن را بداند که دچار ضرر نشود. خیلی از تریدر ها پوزیشن هایی باز میکنند که با وجود تحلیل درست هم به نتیجه نمی رسند، یکی از دلایل سود نکردن تمایلات کندلی است که باید تریدر ها آن را بداند.

چطور به کمک کندل های شمعی روند بازار را پیش بینی کنیم؟

 برای این کار شما ابتدا باید ساختار یک کندل را به سه قسمت بالایی میانی و پایینی تقسیم کنید. در این روش محل بسته شدن کندل ها یا به اصطلاح کلوز کندل برای ما بسیار ارزشمند است. زیرا بسته شدن کندل در هر قسمت ابتدایی میانی و انتهایی مفهوم خاص خودش را دارد. 

برای درک بهتر این موضوع نقاطی را که در آن کندل میتواند بسته شود را به سه قسمت تقسیم کرده ایم.

3 قست کندل استیک ها

در قسمت اول کندل ما در یک سوم قسمت بالایی Close خودش رو میزنه و به این نقطه کلوز،High Close یا بسته شدن در نقطه یک سوم بالایی گفته میشود.

در قسمت دوم کلوز کندل در یک سوم میانی زده میشود و به آن Mid Close یا همان بسته شدن کندل در نقطه یک سوم میانی گفته میشود.

و در قسمت آخر هم این کلوز کندل ها در یک سوم پایینی کندل بسته خواهد شد که به آن Low Close یا همان بسته شدن کندل در قسمت پایانی گفته میشود.

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بسته شدن کندل در هر یک از این نقاط چه نشانه ای است و دانستن آن چه کمکی به ما میکند.

نقطه ای که در آن کندل بسته می شوند نشان دهنده تمایلات کندل استیک بعدی برای باز شدن است و به همین ترتیب شما میتوانید روند کلی بازار را پیش بینی کنید.

 به طور کلی هنگامی که کلوز کندل ها در قسمت پایینی است نشان دهنده تمایل کندل برای روند نزولی و بالعکس هنگامی که بالا است نشان دهنده تمایل کندل برای روند صعودی است. به یاد داشته باشید که تمایلات کندل استیک ها با انچه که الگو های کندل استیکی یا خطوط و جهت روند می‌نامیم متفاوت است. آنچه که در این مقاله می آموزید فقط راجع به تمایل حرکت یک کندل صحبت می‌کند.

برای درک بهتر این موضوع فرض کنید که یک کندل بسیار قوی با روند نزولی نقطه مقاومت شما را شکسته و از آن رد شده است کاری که بیشتر مردم در این مرحله انجام میدهند این است که وارد پوزیشن خرید میشوند. اما بعد از مدتی می‌بینند که کندل دقیقا از همون جایی که مقاومت را شکسته به سمت بالا برمیگردد

شاید با خودشان بگویند که چرا چنین شد، طبق تحلیل‌های من این پوزیشن باید Sell میشد اما چرا Buy شد!!! بار دیگر بر میگردیم به تمایلات کندل‌ استیک های بالا نگاهی دقیق‌تر به کلوز کندل مورد نظر که در قسمت بالایی کندل قبل زده شده بود می اندازیم، خیلی راحت میتوانستیم دریابیم که کندل بعدی هرگز نزولی نخواهد بود و باید آماده کندل صعودی باشیم.

تمایلات کندلی

البته در همین قسمت اگر تایم فریم خود را کم کنیم بهتر درمیابیم که تمایل کندل‌ها به چه صورت است.

به عنوان مثال در تایم فریم 4 ساعته نسبت به تایم فریم Daily بهتر میتوان درک کرد که کلوز کندل ها چطور بسته شده است زیرا کندل های 4 ساعته نسبت به کندل های تایم Daily کوتاه تر هستند و زودتر بسته میشوند.

 حال اگر کلوز کندل ما نه در قسمت بالایی بود و نه در قسمت پایینی تکلیف چیست؟

این هم خودش یک نشانه از تمایلات کندل‌ استیک هاست که نشان دهنده بازار ساید و بی حرکت است. و در نهایت ممکن است که بعد از این بازار ساید کندل بعدی بالاتر از سقف کندل قبلی یا پایین تر از کف کندل قبلی بسته شود روند بازار تغییر کنید و بازار به آن سمت شروع به حرکت کند.

پس با نگاهی اجمالی به آنچه که در این مقاله به آن پرداختیم در میادین استفاده از تمایلات کندل‌ استیک ها میتواند یک راه دقیق و منطقی برای یافتن نقطه ورود باشد.

نقطه ورود یکی از ارکان مهم و اساسی در انتخاب پوزیشن مناسب و ورود به آن است چرا که اولین چیزی که باعث میشود شما به سود برسین نقطه‌ی ورود دقیق و صحیح است و سپس حد ضرر و حد سود شما خواهد بود پس حتما نقطه آغاز پوزیشن خود را به درستی انتخاب کنید.

 علاوه بر تمام توضیحاتی که برای تمایلات کندل استیک ها به شما دادیم باید به یاد داشته باشید که از چنین روش هایی برای یافتن استراتژی خود نیز میتوانید استفاده کنید و می‌تواند یکی از تاییده‌های ورود باشد.

چه زمان باید به تمایلات کندل استیک ها دقت کنید؟ 

البته توصیه ما به تازه کار ها همیشه این بوده که قبل شروع هر ترید یا استراتژی تازه‌ای ابتدا آن را در حساب دمو تمرین کنند و در صورتی که به طور مکرر بدون دخیل بودن شانس به سود رسیدند از آن در اکانت ریل استفاده کنند درست است که این پروسه میتواند زمان بر و طولانی باشد اما تمرین کردن در اکانت دمو باعث میشود تا با اطمینان بیشتر با سرمایه واقعی خودتان تریدر را شروع کنید و همین امر در انتخاب نقاط درست ورود و حد ضرر و حد سود مناسب کمک بسزایی به شما میکند. در نتیجه احتمال ضرر شما به دلایل روانشناسی که خودش یک علم کامل و جدا است کاهش پیدا میکند.

در ضمن به یاد داشته باشید که بازار فارکس و تمام مفاهیم آن کاملا بهم وابسته هستند و در صورتی که یکی از مفاهیم کاربردی را به درستی انجام ندهید میتواند کل آموخته های شما را زیر سوال ببرد به عبارت دیگر تمام مسائلی از قبیل مدیریت سرمایه روانشناسی ترید و همچنین تحلیل بازار مکمل یکدیگر هستند و از تمامی آن ها باید باهم استفاده کنید تا به یک استراتژی درست و در نهایت سود در این بازار برسید.

نتیجه گیری

و در آخر هم به عنوان نکته پایانی بارها گفته ایم که این بازار، بازار سرمایه گذاری است و هرگز شما را یک شبه پولدار نمی کند پس به این بازار به چشم کازینو نگاه نکنید و از شانستون انتظار نداشته باشید تا در این راه شما را به پول برسند این بازار، بازار سرمایه گذاری است نیاز به مدیریت، علم و آموزش درست و از همه مهمتر نیاز به تمرین دارد. پس در کمال آرامش و به دور از آرزو های محال تنها برای رشد سرمایه خود وارد این بازار شوید و به یاد داشته باشید این بازار علاوه بر سود ضرر هم همراه خود دارد و افرادی برنده هستند که بتوانند بیشتر در این بازار بمانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 5
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx