5 دلیل برای روند صعودی ارزهای دیجیتال

Dorsa
0 10:12 1401/04/11

با توجه به اینکه سه ماهه اول مالی به خوبی به پایان رسیده است و فصل دوم به خوبی پیش می رود، ما در حال بررسی روند هایی هستیم که می توانند بقیه سال 2022 را ایجاد کند  یا باعث شکست ارزهای دیجیتال شود.

امسال در حال تبدیل شدن به یک ترن هوایی در بازارهای مالی است. از مشکلات زنجیره تامین گرفته تا مقررات احتمالی در مورد ارزهای دیجیتال و NFT، تعدادی از روندها وجود دارد که مدیران و سرمایه گذاران فناوری باید در ماه های آینده به آنها توجه کنند.

1. سازگاری جهانی ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

در ماه های اخیر پذیرش فزاینده ای از توکن های رمزنگاری در سیستم مالی سنتی وجود داشته است. به عنوان مثال، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سپتامبر 2021 پذیرفت. با گسترش این روند، جمهوری آفریقای مرکزی اولین کشور آن قاره و دومین کشور جهان شد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تایید کرد. به طور فزاینده‌ای محتمل‌تر می‌شود که سایر کشورها از نوعی ارز دیجیتال در مدل‌های مالی موجود خود استفاده کنند. این احتمالاً نرخ پذیرش را در سیستم افزایش می دهد و اعتماد بیشتری را در بین کاربران بالقوه ایجاد می کند.

2. DeFi و رشد جهشی آن 

اگرچه امور مالی غیرمتمرکز با خطرات متعددی که در پذیرش کامل آن وجود دارد، تنها در مرحله توسعه خود است، سال 2022 سال مثبتی برای DeFi است که تغییرات مهمی را ایجاد می کند – عمدتاً تغییراتی نظیر تبدیل برنامه های متمرکز غیر کارآمد مبتنی بر بلاک چین به قراردادهای هوشمند. در مورد امنیت، باید به پروژه‌هایی که سرمایه زیادی متعهد شده‌اند با دید مثبت نگاه کرد زیرا افراد بیشتری به پیشنهاد سرمایه‌گذاری مربوطه خود اعتقاد دارند. جالب اینجاست که حتی امکان ایجاد درآمد غیرفعال با DeFi وجود دارد.

3. پتانسیل NFTها

ارزهای دیجیتال

پتانسیل توکن غیر قابل تعویض بسیار زیاد است، زیرا آنها قادر به انتقال حقوق مربوط به دارایی مجازی و فیزیکی هستند. بنابراین، علاقه به NFT ها احتمالاً رشد می کند، مورد توجه قرار می گیرد و توسط مؤسسات سنتی مانند موزه ها وگالری ها نگهداری می شود. 

در واقع، برخی از شرکت‌های بزرگ و افراد مشهور قبلاً به استقبال NFT به عنوان بستر جدید اقتصاد مجازی نگاه کرده‌اند. زیبایی بازار NFT این است که شبیه زمانی است که اینترنت برای اولین بار تأسیس شد و چندین شرکت فناوری جدید با اشتیاق و استعداد فردی خود عجله داشتند تا وارد این حوزه شوند.

4. مقررات قریب الوقوع اجرا شده توسط دولت ها

ارزهای دیجیتال

اگرچه اکثر کشورهای جهان هنوز در مورد تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال تصمیم نگرفته اند، این موضوع همچنان یک موضوع مبرم است. فقدان چارچوب می تواند نوآوری مداوم را خفه کند، که می تواند به شدت بر این حوزه تأثیر بگذارد.

 مفاهیم نوآورانه ای مانند DeFi، NFT یا حتی متاورس خوشبختانه قانون گذاری صنعت را برای نهادهای دولتی دشوارتر می کند. در واقع، این احتمال وجود دارد که سیاست گذاران باید بر ایجاد چارچوب های قانونی برای پروژه هایی مانند متاورس تمرکز کنند. 

این فناوری توجه رسانه‌های سراسر جهان را از سوی علاقه‌مندان و افراد بدبین به خود جلب کرده است، بنابراین دستورالعمل‌های واضح در مورد آنچه که می‌توان در واقعیت مجازی انجام داد یا نمی‌توان انجام داد، به مشروعیت بخشیدن به تلاش‌ها کمک می‌کند.

5. فرصت های شغلی و تجاری برای کارشناسان ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

با گسترش حوزه کریپتو، تقاضا برای بلاک چین و مهارت های رمزنگاری نیز افزایش می یابد. محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال و فناوری که آنها را ممکن می‌سازد، رشد صنعت بلاک چین را افزایش می‌دهد و به افزایش تقاضا برای متخصصان در این بخش کمک می‌کند. برای مثال، بلاک چین در نقطه‌ای است که شرکت‌ها و حتی دولت‌ها در حال درک پتانسیلی هستند که این فناوری برای بهبود زندگی مردم و ایجاد سازمان‌های قوی‌تر دارد.

در مورد آژانس های متخصص در روابط عمومی نیز همین داستان وجود دارد، برخی از مشاغل اختصاصی متخصصان را در این زمینه استخدام می کنند تا به مشتریان خدمات ارائه دهند و به افزایش پوشش در تجارت و رسانه کمک کنند. در هر زمینه مرتبط با رمزنگاری، شرکت ها برای دستیابی به اهداف تجاری خود به متخصصان نیاز دارند.

نتیجه گیری درباره پروژه های ارزهای دیجیتال:

اگرچه به طور مداوم همه چیز در حال تغییر است و به این روند ادامه خواهد داد، فناوری و نکات ذکر شده قطعا باید انقلابی در نحوه انجام کارها برای دهه های آینده ایجاد کند. DeFi، NFT ها و سازگاری جهانی فقط برخی از نقاطی هستند که در نهایت پیشرفت را عملی می کند و موارد استفاده عملی را امکان پذیر می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 1
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx