5 صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز

5 صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز

عنوان های مقاله

امروزه بازار ارز های دیجیتال بسیار داغ است و بسیاری از افراد که تا کنون به فکر این شکل از سرمایه گذاری دیجیتال نبوده اند ممکن است به این فکر بیفتند که با رشد چشمگیر بیت کوین فرصت مناسبیست تا وارد این بازار شوند .

اولین سوالی که ممکن است برای افرادی که میخواهند وارد این بازار شوند این باشد که چگونه از ایران پول ریالی خود را تبدیل به ارز دیجیتال بکنند.

در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل نحوه خرید ارز های دیجیتال را به شما توضیح دهیم و 5 صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز به شما معرفی کنیم، پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

برای سفر به کشور های مختلف شما نیاز دارید تا پول خود را تبدیل به پول آن کشور کنید و این کار را از طریق صرافی ارز دیجیتال انجام میدهید.

برای تبدیل پول خود به ارز های دیجیتال نیر به همین صورت است و شما باید به کمک صرافی ارز دیجیتال وجوه خود را تبدیل به ارز های دیجیتال مورد نیاز خود کنید. البته لازم به ذکر است که شاید سختی کار شما در مرحله اول یعنی تبدیل پول ریالی خود به ارز دیجیتال باشد و بعد از آن تبدیل ارز های دیجیتال خود به سایر انواع ارز دیجیتال به مراتب کار ساده تری خواهد بود.

انواع صرافی ارز دیجیتال

به طور کلی در این زمینه صرافی های متمرکز و غیر متمرکز میتوانند به ما کمک کنند اما فرق بین صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز چیست؟ 

صرافی متمرکز:

در صرافی های متمرکز پول شما از طریق رابط هایی که میتوانند پول شما را تبدیل به ارز دیجیتال کنند انجام میشود . در این صرافی ارز دیجیتال رابطه ها به دارایی های شما دسترسی کامل دارند و حتی می توانند حساب شما را مسدود کنند و در مواردی که در انتخاب صرافی ارز دیجیتال به درستی دقت نکرده باشید به راحتی می توانند پول شما را از شما بگیرند یا به اصطلاح رایج کلاه شما را بردارند.

صرافی غیر متمرکز: 

صرافی های غیر متمرکز دقیقا هم مانند بازار های مالی کاملا بدون رابط عمل میکنند و سیستم های معاملاتی آن ها برای حذف رابط ها از بلاکچین و سیستم های هوشمند استفاده میکند که میتواند امنیت حساب شما را تا حد زیادی بالا ببرد. کاربرانی که از صرافی های غیر متمرکز استفاده میکنند میتوانند بدون هیچ واسطه ای از کیف پول خود پول واریز و برداشت یا انتقال دهند.

وقتی صحبت از ارز های دیجیتال می شود شاید اولین نام هایی که به ذهنتون برسد صرافی بایننس و صرافی کوین بیس باشد که البته شهرت خود را مدیون سهولت استفاده شان هستند اما هر چه باشد باز هم این صرافی ها صرافی های متمرکز هستند و به راحتی می توانند حساب شما را مسدود کنند. 

در صرافی غیر متمرکز پای شخص ثالثی در میان نیست و تمام تصمیم گیری های حساب شما وابسته به خود شخص شما است و با داشتن یک کیف پول و وصل کردن آن به صرافی ارز دیجیتال مورد نظر میتوانید این کار را به راحت ترین و کم خطر ترین شکل ممکن انجام بدید.

صرافی های غیر متمرکز چگونه کار میکنند؟

این صرافی ها بدون دخالت هیچ شخص ثالثی نقل و انتقالات را در بستر بلاکچین انجام میدهند. بستر بلاکچین حتی به سازنده آن هم اجازه نمی دهد که از اطلاعات ورودی به بسترش مطلع شود 

شخصی که می خواهد پول را انتقال دهد کیف پولش را به این سیستم هوشمند متصل میکند و سفارش خود را در این بستر ثبت میکند و فرد دریافت کننده هم به همین صورت می تواند وجه را دریافت کند.

اما خب صرافی های غیر متمرکز مشکلات خاص خودشون رو هم دارند از جمله مشکلات آن ها میتونیم به عدم پشتیبانی آن ها از تعدادی از ارز های دیجیتال و مشکلات فنی که میتواند برای آن ها رخ دهد اشاره کنیم . با وجود مزیت های صرافی های غیر متمرکز و امنیت قابل ستایش آن ها  باز هم معایب آن به مزیت های آن غلبه میکند و  باعث میشود تا 90% از تریدر ها ترجیح بدهند انتقالات خود را از طریق صرافی های متمرکز انجام دهند.

معایب صرافی های غیر متمرکز

اما معایب صرافی های غیر متمرکز چیست که بسیاری از افراد با وجود شخص ثالث باز هم صرافی های متمرکز را ترجیح میدهند؟

 از مهمترین معایب این صرافی ارز دیجیتال می توانیم به عدم استفاده آنها از مفاد امانتداری نام ببریم به این معنی که هیچ شخص دیگری نیست که امنیت وجوه شما را تامین کنند و خود شما تنها شخصی هستید که باید امنیت وجه خود را تامین کنید به همین دلیل کوچک ترین اشتباهی از طرف خود شخص شما میتواند سرمایه شما را به طور کلی به باد بدهد و هیچ کس مسئولیت این کار را بر عهده نمیگیرد چون تمام حساب شما وابسته به خود شما بوده است.

 این صرافی ها از تمام ارز های دیجیتال پشتیبانی نمی کنند  بیشتر آن ها روی توکن های اتریوم فعال هستند زیرا اتریوم به طور گسترده از صرافی های غیر متمرکز پشتیبانی میکند.و همین  محدودیت در ارائه ارز های دیجیتال کاربران را به سمت صرافی های متمرکز سوق می دهد.

از دیگر معایب این صرافی ها می توانیم به کمیسیون بالای آن ها اشاره کنیم . بسیاری از مواقع در پایان یک معامله هزینه ای که برای یک تریدر تمام می شود بسیار بیشتر از هزینه ای است که در صرافی های متمرکز مثل بایننس از او میگیرند و همین امر موجب میشود تا تریدر ها به همان صرافی های متمرکز روی بیاورند.

 و در نهایت پایین بودن سرعت تراکنش ها به دلیل مقیاس پذیری پایین تیر آخر را به صرافی های غیر متمرکز می زند که البته این موارد در آینده قابل بهبود است و بهبود آن ها به معنی افزایش تقاضا برای این نوع از صرافی ارز دیجیتال است.

در ادامه قصد داریم تا چند صرافی غیر متمرکز را به شما معرفی کنیم اما به یاد داشته باشید که مسئولیت استفاده از این صرافی ها کاملا بر عهده خودتان است و هر اتفاقی که برای سرمایه شما بوجود میاد هیچکس غیر از شما مسئولیت آن را نمی پذیرد.

صرافی غیر متمرکز بیسکیو:

صرافی ارز دیجیتال بیسکیو
صرافی ارز دیجیتال بیسکیو

این یک صرافی غیر متمرکز برای بیت کوین است که توانایی انتقال تمام ارز ها با پشتوانه فیات را دارد. با استفاده از مرورگر تور این صرافی ارز دیجیتال میتواند به یکی از غیر متمرکز ترین صرافی ها تبدیل شود و همانطور که مشخص است برای استفاده از این صرافی ارز دیجیتال شما نیازی به احراز هویت ندارید.

صرافی غیر متمرکز وان اینچ:

صرافی ارز دیجیتال وان اینچ
صرافی ارز دیجیتال وان اینچ

این صرافی ارز دیجیتال امکان مبادله تعداد بیشتری از ارز های دیجیتال را به شما میدهد زیرا متشکل از چندین صرافی است اما نکته ای که وجود دارد این است که کمیسیون انتقال از این صرافی متفاوت است .

صرافی غیر متمرکز کایبر سواپ :

صرافی ارز دیجیتال کایبر سواپ
صرافی ارز دیجیتال کایبر سواپ

این صرافی شاید یکی از بهترین صرافی های غیر متمرکز باشد که سرعت و امنیت انتقال وجه بسیار بالاتر از سایر صرافی های هم رده اوست. این صرافی ارز دیجیتال مربوط به خود را هم دارد که آن را با نام knc عرضه میکند. این صرافی در کشور سنگاپور توسعه یافته است.

صرافی غیر متمرکز بایننس :

صرافی ارز دیجیتال بایننس
صرافی ارز دیجیتال بایننس

بایننس همانطور که میدانید یک صرافی متمرکز بود که ممکن بود با بهبود صرافی های غیر متمرکز از محبوبیتش کم شود اما این اجازه را نداد و صرافی غیر متمرکز را هم روی کار آورد از بهترین مزیت های این صرافی میتوان به پایین بودن کمیسیون اشاره کرد که اگر انتقالات با ارز خود این صرافی انجام شود باز هم کمیسیون آن پایین تر میاد.

صرافی غیر متمرکز  ای دی اکس :

صرافی ارز دیجیتال ای دی اکس

از مزیت های این صرافی که عمدتا با اتریوم کار میکند امکان سپرده گذاری ای است که به مشترکانش در این صرافی میدهد.

نظر شما بسیار ارزشمند است، پس در گفتوگو شرکت کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اطلاع بده
اطلاع بده
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x

در خواست تماس

پاورآپ ترید

ما کنارت هستیم.

با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

021-44675431

شماره واتس آپ

09214845705