حواس پرتی و ترید

حواس پرتی و ترید

تیم IT پاورآپ ترید
0 13:13 1399/05/07

حواس پرتی و ترید

ساعت 9 شب است. درسا پس از یک روز طولانی در محل کار ، لپ تاپ خود و تلویزیون را روشن می کند تا آخرین قسمت خانه به دوش را از دست ندهد. او در حالی که به فکر این است تا ترید های کوچک بسیار انجام دهد و سود های ریز ریز بدست بیاورد تصمیم می گیرد تا یک پوزیشن کوتاه GBP / JPY را باز کند.
معامله درسا در حال حاضر buy است و به خودش می گوید که به محض رسیدن قیمت به هدف سود خود، به صورت دستی از معامله خارج میشود.
اما یک ثانیه صبر کنید، چه اتفاقی می افتد؟
سرگرم دیدن ادامه سریال میشود و هنگامی که به خودش می آید خیلی دیر شده است. درسا به دلیل از دست دادن توقف، ضرر کرده است. درسا بخاطر یک لحظه توجه به سریال خانه بدوش که فردا هم میتونست تکرار آن را سر فرصت ببیند ضرر کرده است. درسا متاسفانه مانند بسیاری از تریدر ها، دچار حواس پرتی معاملاتی شد پس سعی کنید مثل درسا نباشید.
بیایید این بار به طور جدی با آن روبرو شویم همه ما به شکل های مختلف با حواس پرتی مقابله می کنیم. دقیقاً مهم نیست که چه چیزی حواس مارا پرت میکند ، بلکه تأثیر مخربی که می تواند در کار ما داشته باشد مهم است
مانند درسا، حواس پرتی ها چشم و ذهن ما را از آنچه که واقعاً باید روی آن تمرکز کنیم دور میکنند. آنچه باید بفهمیم این است که معامله دقیقاً مثل کار واقعی است وهرآنچه را که بکارید درو می کنید!
شما باید کار سختی را انجام دهید: یعنی آموزش خود با رفتن به یک مدرسه فارکس، خواندن سیستم های معاملاتی، آگاهی از داده های اساسی فعلی در حال حرکت در بازارها ، تعامل با سایر تریدرها در انجمن های فارکس، و داشتن مجله معامله به منظور موفقیت. بله ، این کار بسیار زیادی است، اما با گفتن این جمله ، “هر چیزی که در زندگی ارزش بدست آوردن دارد ارزش کار کردن را دارد.”
شما باید با معامله به گونه‌ای رفتار کنید که گویی یک کار واقعی است، (به معنای جدی گرفتن آن و غلبه بر موانعی که در راه موفقیت است)
در اینجا برخی از نکات مورد علاقه من در مورد چگونگی جلوگیری کردن از حواس پرتی هنگام معامله آورده شده است:

1. هر روز یک معامله معین تعیین کنید که تا به دقت و درستی آن را مدیریت کنید.

حفظ یک برنامه ثابت و دقیق بسیار مهم است. شما می خواهید زمانی را که برای معامله اختصاص داده اید ، به حداکثر برسانید.
بنابراین اگر برنامه شما می گوید هر روز از ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 9:00 شب باید معامله کنید ، شما بهتر است برای 3 ساعت کامل معامله انجام دهید و ساعت 8:50 از معامله دست نکشید.

 

2. به عزیزان خود اطلاع دهید تا در طول زمان معامله مزاحم شما نشوند

بعضی اوقات ، به سادگی از اشخاص مهم مثل هم اتاقی یا بهترین دوست خود بخواهید که در هنگام معامله ، مزاحمتی برای شما ایجاد نکند که باعث حواس پرتی شما شود. همچنین ، دانستن اینکه آنها شمارو در کاری که انجام می دهید پشتیبانی می کنند، می تواند شما را از استرس غیرضروری رهایی بخشد.

3. وب سایتهایی را که به خودتان اجازه می دهید در زمان معامله نگاهی به آن ها بندازید، بنویسید

وب سایتهایی که به خودتان اجازه بازدید می دهید را بر روی یک کاغذ بنویسید، و از وب سایت های دیگر که حواس شما را ازمعامله پرت می کنند، دوری کنید.
همچنین می توانید از مرورگر جداگانه فقط برای معامله واز تنظیماتی که وب سایت های خاصی را که حواس شمارا پرت میکند مسدود می کند استفاده کنید .

 

4- فقط موارد مرتبط با معامله در محل کار شما مجاز است

با عرض پوزش ، این بدان معناست که هیچ سریال دلنشین و موزیک دلچسبی در اطراف شما نیست! فقط خود را با مواردی احاطه کنید که به شما در بهبود عملکرد معاملاتی کمک می کند. حتی اگر می خواهید میتوانید تلفن هوشمند یا رایانه خود را در اتاق دیگری بگذارید تا حواس شمارا پرت نکنند.
حفظ تمرکز دشوار است ، اما اگر به آن متعهد باشید غیرممکن نیست. امیدوارم این نکات ساده از من به شما کمک کند حواس پرتی ها را محدود کنید و شما را به تریدر متمرکز و با نظم تبدیل کند.

نظرات خود را درباره حواس پرتی و ترید با ما به اشتراک بگذارید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر

تحلیل بازار سهام و استدلال حرکت بعدی بیت کوین

18/02/1401

بازی Nyan Heroes چیست؟

10/02/1401

روش دریافت Airdrop رایگان

08/02/1401
فروش nft

روش فروش NFT در OpenSea

04/02/1401
ساخت NFT در Opensea

روش ایجاد حساب Opensea و ساخت NFT در Opensea

29/01/1401

ساعات بازار فارکس و معاملات یک شبه

27/01/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x