کسب درآمد از مرورگر Brave

Dorsa
0 14:58 1400/11/07

مرورگر Brave و مرورگرهای وب بخشی جدایی ناپذیر از زندگی هستند – بدون آنها، هیچ راه آسانی برای گشت و گذار در اینترنت وجود نخواهد داشت. حتی اگر با اصطلاح «مرورگر» آشنا نباشید، قطعاً قبلاً از آن استفاده کرده‌اید: Google Chrome، Apple Safari، Mozilla Firefox و Brave تنها برخی از مرورگرهای اصلی موجود امروزی هستند.

اما آنها چگونه کار میکنند؟ اساساً، هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید، مرورگر شما درخواستی را به سروری که آن وب سایت “پذیرای آن است” ارسال می کند. سرور محتوایی را که روی صفحه نمایش خود می بینید، پس می فرستد. به اندازه کافی ساده به نظر می رسد. اما در مورد مرورگرهای کریپتو چطور؟

مرورگر Brave و مرورگر کریپتو چیست؟

اگر نام مرورگر Brave یا مرورگر کریپتو را نشنیده اید، احتمالاً به این دلیل است که بسیاری از افراد از آنها به عنوان مرورگرهای بلاک چین نیز یاد می کنند. هر دو اصطلاح به هر مرورگر وب اطلاق می شود که از فناوری های وب 3 مانند بلاک چین پشتیبانی می کند. به طور خاص، این مرورگرها شکاف بین تجربه وب 2.0 امروزی و اینترنت غیرمتمرکز را که علاقه مندان به وب 3.0 دنبال آن هستند، پر می کنند. با در دسترس قرار دادن پروتکل‌های غیر متمرکز از طریق یک رابط آشنا، مرورگر Brave و مرورگرهای کریپتو دروازه‌ای حیاتی به اکوسیستم غیرمتمرکز، به‌ویژه برای تازه واردان، فراهم می‌کنند.

تقریباً همه مرورگرهای رمزنگاری از جمله مرورگر Brave یک کیف پول رمزنگاری را ادغام می کنند که به شما امکان خرید، فروش یا ذخیره ارز دیجیتال خود را می دهد. در حالی که برخی از این کیف پول‌های رمزنگاری شده در مرورگر تعبیه شده‌اند (با نام مستعار «بومی مرورگر»)، بسیاری از آنها به عنوان افزونه عمل می‌کنند. به عنوان مثال، کیف‌پول‌های افزونه مرورگر MetaMaskand Phantom تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را به ترتیب در بلاک چین‌های اتریوم و سولانا تسهیل می‌کنند. علاوه بر کیف پول‌های رمزنگاری، برخی از مرورگرهای کریپتو، بازارهایی را برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) یکپارچه می‌کنند. با این حال، قبل از بررسی نحوه تعامل DApps و مرورگرهای رمزنگاری، مفید است که بدانیم DApp چیست و چگونه کار می کند.

مرورگر Brave و DApps چیست؟

 مرورگر Brave و DApps چیست؟

برنامه های غیرمتمرکز (DApps) مشابه برنامه های متمرکز موجود در رایانه و دستگاه تلفن همراه شما هستند. با این حال، برخلاف پلتفرم های متمرکز مانند Apple Music یا Spotify، DApp ها بر روی شبکه های بلاک چین غیرمتمرکز ساخته شده اند. به جای استفاده از زبان اینترنت HTTP برای ارتباط با وب، DApps با استفاده از قراردادهای هوشمند با بلاک چین ارتباط برقرار می کند.

هر زمان که این قراردادهای هوشمند یک تراکنش را آغاز کنند، اعتبار رسان شبکه تصمیم می گیرند که آیا این معامله قانونی است یا خیر. این توابع با هم، نیاز به واسطه هایی مانند بانک ها و شرکت های فناوری بزرگ را که معمولاً میزبان برنامه ها هستند، از بین می برد. به عنوان مثال، Steemit معادل غیرمتمرکز برنامه هایی مانند فیس بوک و یوتیوب است.

از آنجایی که Steemit DApp مبتنی بر بلاک چین است، هیچ نهاد واحدی شبکه را کنترل نمی کند، به این معنی که شما کنترل داده های خود را حفظ می کنید. با این حال، برای درک این مزایا به یک مرورگر کریپتو یا مرورگر Brave نیاز دارید که بتواند با DApps تعامل داشته باشد.

نحوه تعامل مرورگرهای رمزنگاری یا مرورگر Brave و DApps

کیف پول‌های رمزنگاری مبتنی بر مرورگر Brave به یک پورتال رایج برای web3 تبدیل شده‌اند، زیرا تعاملات راحت DApp را تسهیل می‌کنند. این DApp ها می توانند بازی ها، صرافی های غیرمتمرکز (DEX)، پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و غیره باشند. اکثر DApp هایی که از طریق مرورگر Brave به آنها دسترسی دارید شبیه یک وب سایت معمولی هستند.

با این حال، بدون مرورگر Brave با این پلتفرم ها تعامل نخواهید داشت. به عنوان مثال، Uniswap DEX مانند یک وب سایت معمولی در قسمت فرانت به نظر می رسد، اما برای دسترسی به DApp بک اند، به یک مرورگر ارز دیجیتال سازگار با اتریوم نیاز دارید. در حالی که جامع نیست، لیست زیر شامل برخی از رایج ترین مرورگرهای رمزنگاری شده است:

مرورگر Brave : یک کیف پول رمزنگاری داخلی و بومی مرورگر را ادغام می‌کند و به کاربران برای انتخاب مشاهده تبلیغات شخص اول و حفظ حریم خصوصی با BAT پاداش می‌دهد.

Opera: از کیف پول رمزنگاری داخلی و بومی مرورگر و کاوشگر DApp پشتیبانی می کند.

Google Chrome: از چندین برنامه افزودنی کیف پول رمزنگاری مانند Phantom، MetaMask و Binance Chain Wallet پشتیبانی می کند. برخلاف کیف پول‌های کریپتو بومی مرورگر، کیف‌پول‌های افزونه بیشتر مستعد جعل هستند و خطر فیشینگ و سرقت دارایی را افزایش می‌دهند. جعل زمانی اتفاق می افتد که هکرها یک پسوند جعلی ایجاد می کنند به این امید که شما افزونه آنها را به جای برنامه قانونی دانلود کنید.

CryptoTab: یک کیف پول رمزنگاری را ادغام می کند و به شما امکان می دهد بیت کوین (BTC) را هنگام گشت و گذار در وب استخراج کنید.

Osiris: مرورگر کریپتو Osiris بر روی بلاک چین Acent ساخته شده است و توکن ابزار ACE را ادغام می کند و ارزش بیشتری برای دارندگان ایجاد می کند. Osiris همچنین از یک “Metawallet” داخلی سازگار با چندین بلاک چین و ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

توجه به این نکته مهم است که کیف پول های کریپتو مرورگر با یک بلاک چین خاص سازگار هستند. به عنوان مثال، MetaMask با DApp های ساخته شده بر روی Ethereum تعامل خواهد داشت، در حالی که Phantom فقط با DApps در Solana ارتباط برقرار می کند. در نتیجه، ممکن است مجبور شوید بیش از یک افزونه کیف پول را در مرورگر کریپتو خود نصب کنید. اگر گزینه ایمن‌تری را ترجیح می‌دهید، مرورگری با کیف پول داخلی که با DApp‌هایی که اغلب استفاده می‌کنید سازگار است انتخاب کنید.

یک مرورگر کریپتو مثل مرورگر Brave به چه برنامه های کاربردی می تواند دسترسی داشته باشد؟

یک مرورگر کریپتو مثل مرورگر Brave به چه برنامه های کاربردی می تواند دسترسی داشته باشد؟

همانطور که نشان داده شده است، مرورگرهای رمزنگاری مثل مرورگر Brave به شما امکان می دهند با استفاده از یک رابط آشنا با فناوری های وب 3 تعامل داشته باشید. با این حال، ممکن است تعجب کنید که با مرورگر کریپتو به چه نوع DApp هایی می توانید دسترسی داشته باشید—بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX): پروتکل‌های DEX مانند Uniswap (اتریوم) و پنکیک سوآپ (زنجیره هوشمند بایننس) می‌توانند با کیف پول‌های مرورگر کریپتو ارتباط برقرار کنند. این قابلیت به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را در کیف پولی غیرمتمرکز نگه دارید و در عین حال وجوه خود را برای تجارت در دسترس داشته باشید.

پروتکل‌های قرض‌گیری و وام دهی: مانند DEX، پروتکل‌های وام‌گیری و وام دهی می‌توانند با کیف پول مرورگر کریپتو شما ارتباط برقرار کنند. برای مثال، ممکن است کیف پول غیرحضوری خود را به Compound متصل کنید و 15 ارز دیجیتال مختلف را قرض بگیرید یا قرض دهید.

شبکه‌های پرداخت: پروتکل‌هایی مانند xDai Bridge و OmniBridge به شما امکان می‌دهند ارزهای دیجیتال را بپیچید تا بتوانید از آن در شبکه بلاک چین سریع‌تر و لایه ۲ استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است کیف پول خود را به پل xDai متصل کنید تا اتر (ETH) را به اتر پیچیده در xDai تبدیل کنید.

بازی‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT): مرورگرهای کریپتو مانند مرورگر Brave همچنین می‌توانند دسترسی به DApps بازی و بازارهای NFT را فعال کنند. به عنوان مثال، ممکن است از کیف پول غیرحضوری خود برای بازدید از بازار OpenSea برای خرید NFT مبتنی بر اتریوم یا کیف پول زنجیره ای Binance برای بازی My DeFi Pet استفاده کنید.

Mining DApp (CryptoTab): CryptoTab یک مرورگر رمزنگاری مانندمرورگر Brave منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد بیت کوین (BTC) را هنگام مرور وب استخراج کنید. برای شرکت، باید برنامه استخراج CryptoTab را روی دستگاه‌هایی که می‌خواهید برای استخراج استفاده کنید، نصب کنید. CryptoTab قدرت پردازش همه دستگاه‌های شما را جمع‌آوری می‌کند و متناسب با سهم شما، BTC به شما پاداش می‌دهد.

بهترین مرورگر کریپتو چیست؟

بهترین مرورگر کریپتو چیست؟

وقتی تصمیم می گیرید کدام مرورگر کریپتو برای شما بهترین است، سؤالات زیر را در نظر بگیرید. آیا مرورگر کریپتو ویژگی‌های حریم خصوصی مانند مسدود کردن تبلیغات، مسدود کردن ردیاب یا VPN را یکپارچه می‌کند؟ علاوه بر این، آیا مرورگر کریپتو از کیف پول داخلی استفاده می کند یا به کیف پول های افزونه متکی است؟ در نهایت، آیا مرورگر کریپتو مشوق هایی را به عنوان پاداش رمزنگاری یا استخراج صادر می کند؟

پس از پاسخ به هر یک از این سوالات، ما معتقدیم که مرورگر Brave برتر است. برنامه کاملاً یکپارچه مسدود کردن تبلیغات و ردیاب، محافظت از VPN، کیف پول رمزنگاری داخلی سازگار با وب 3 و پاداش های BAT را ارائه می دهد. وقتی این ویژگی ها در یک مرورگر کریپتو جمع شوند به سختی شکست می خورد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx