آموزش انتخاب سبک معاملاتی

جلسه هشتم: انتخاب سبک معاملاتی در فارکس

تیم IT پاورآپ ترید
2 12:45 1399/09/08

آموزش انتخاب سبک معاملاتی نکته بسیار بسیار مهمی است که تریدر ها باید به آن دقت کنند تا سبک معاملاتی خود را پیدا کنند.

آموزش انتخاب سبک معاملاتی نکته بسیار بسیار مهمی است که تریدر ها باید به آن دقت کنند تا سبک معاملاتی خود را پیدا کنند.

تا اینجا شما آموزش دیدید که با چه برنامه ها و چه وب سایت هایی مثل آموزش متاتریدر میتوانید تحلیل هاتون رو انجام بدید.

بعد از تمام مراحلی که گفته شد شما برای انجام تحلیل ها ابتدا نیاز دارید تا سبک معاملاتی خودتون رو انتخاب کنید و در همین جلسه از آموزش فارکس رایگان قصد داریم باهم سبک های معاملاتی را یاد ببینیم.

توجه داشته باشید که سبک انتخابی شما از تمام لحاظ اعم از میزان سرمایه تا احساسات شما باید مناسب شما باشد.

آموزش انتخاب سبک معاملاتی در فارکس کاملا شخصی است و هر فرد خودش باید این سبک رو پیدا کنه و به هیچ وجه نباید از سبک معاملاتی سایر افراد استفاده کنید زیرا احساسات و به طور کلی شرایط زندگی سایر افراد با شما متفاوت است و همین تفاوت باعث منحصربه فرد شدن سبک های معاملاتی می‌شود.

در بازار سبک های بسیار زیاد برای بسیاری از افراد وجود دارد که در این مقاله آن هایی اهمیت بیشتری دارد را برای شما آورده‌ایم و با هم آموزش انتخاب سبک معاملاتی را ادامه می دهیم.

1- تحلیل فاندامنتال

یکسری از افراد با استفاده از اخبار و دنبال کردن اتفاقاتی که برای سایر کشور ها افتاده است تحلیل هایی رو ارائه می‌دهند که این نوع تحلیل تحلیل فاندامنتال نام دارد در تحلیل های فاندامنتال افراد با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور های مختلف و مقایسه آن ها با یک دیگر جفت ارز هایی رو انتخاب میکنند و وارد معامله می‌شوند که پیش بینی کرده اند برای آن ها سود خواهد داشت.

توجه داشته باشید انجام تحلیل درست و رسیدن به سود در فارکس تنها در موقع خرید اتفاق نمی‌افتد بلکه حتی در هنگام فروش هم میتواند برای شما سود به همراه داشته باشد.این از اولین گزینه در آموزش انتخاب سبک معاملاتی

2- تحلیل های روانشناسی

این دسته از افراد با توجه به احساساتی که حرکت بازار ممکن است برای افراد مختلف ایجاد کند تحلیل هایی رو ارائه می‌دهند.

برای مثال فرد پیش بینی می‌کند اگر قیمت به ناحیه ایکس برسد باعث ایجاد ترس می‌شود و بسیاری از تریدر ها در این بازار تصمیم به فروش میگیرند پس موقعیت خوبی برای خرید است.

شاید از نظر شما بسیار ساده باشد که حدس بزنید کجا ممکن است قیمت دیگران را بترساند یا این که باخودتان بگویید هرجایی من ترسیدن یعنی بسیاری از افراد نیز این ترس را تجربه میکنند پس بهتر است در این موقعیت من وارد پوزیشن بشم تا سود کنم اما این نوع تحلیل نیاز به علم و آموزش مربوط به خودش را دارد و هرگز به این سادگی نخواهد بود.دومین گزینه در آموزش انتخاب سبک معاملاتی هم با هم بررسی کردیم.

3- تحلیل هایی بر اساس علم الیوت

علم الیوت چیست؟

علمی است که بیان میکند بازار به طور کلی به شکل خاصی حرکت می‌کند.

در علم الیوت این شکل خاص را بررسی کردند و یکسری اشکال و الگو های ثابتی به کمک این علم درآوردند برای مثال الگویی بدست آوردند که یک شکل منحصر به فرد دارد و هرگاه این شکل در بازار بوجود بیاید پس از آن بازار روند نزولی خواهد داشت.

برای تحلیل به کمک علم الیوت که بسیار پیچیده است شما باید بازار را از گذشته تا به امروز ببینید و متوجه شوید کدام موج بازار یک روند صعودی درپیش خواهد داشت و بلعکس.در این قسمت سوم هم یکی از روش های آموزش انتخاب سبک معاملاتی آشنا شدید

4- تحلیل بر اساس الگو ها

در روش چهارم آموزش انتخاب سبک معاملاتی یکسری الگو های کلاسیک در فارکس وجود دارد که این الگو ها در موج های بازار باعث بوجود آمدن اشکال ثابتی مانند پروانه مثلث مستطیل و… میشود

هر یک از این اشکال علاوه بر این که نان منحصر بفرد خودشون رو دارند تحلیل مخصوص خودشون رو نیز بهمراه خواهند داشت

بر اساس این الگو ها به شما میگویند مثلا هروقت شما فلان شکل را دیدید فلان رفتار رو نسبت به بازار انجام دهید.

به کاری که شما در این نوع تحلیل باید انجام دهید این است که به روند بازار برگردید و به آن نگاه دقیقی بیاندازید و این اشکال را در روند بازار پیدا کنید.و طبق قوانینی که آموختید با بازار رفتار کنید.

5- تحلیل بر اساس سبک پرایس اکشن

در قسمت پنجم آموزش انتخاب سبک معاملاتی، در روش پرایس اکشن شما رفتار قیمت را بررسی می‌کنید این روش روش جالبی است و به کمک رسم یک سری خطوط بنام خطوط حمایت و مقاومت میتوان رفتار بازار را پیش بینی کرد.

خطوط حمایت و مقاومت چیست؟

خطوطی هستند که وقتی بازار به آن ها می‌رسد واکنش نشان می‌دهد.

با بررسی این موارد و پیدا کردن این خطوط در چارت شما میتوانید رفتار درستی نسبت به حرکت های بازار داشته باشید.

این بازار یک بازار جهانی است و تعداد زیادی افراد از سراسر جهان با ظرز فکر های مختلف وارد این بازار می‌شوند و قاعدتا سبک های بسیار زیادی هم در این بازار بوجود خواهد آمد

نکته ای که در این باره وجود دارد این است که شما باید بدانید قرار نیست همه این سبک هارو بلد باشید و از همه ی این سبک ها استفاده کنید موضوعی که برای شما باید اهمیت داشته باشد درآمد است.

به زبان ساده تر شما وارد این بازار نشدید تا تمام سبک ها و روش های بازار رو آموزش ببینید سپس استاد این بازار شوید و شاگرد بگیرید بلکه وارد این بازار شده اید تا دآمد داشته باشید

پس اگر فقط میخواهید از این بازار درآمد داشته باشید کار عاقلانه این است که فقط و فقط یک سبک معاملاتی ای که از همه بیشتر با روحیات و شرایط شما سازگار ست رو انتخاب کنید و به طور کامل آموزش ببینید و سپس از ان درآمد کسب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 5
برای مطالعه بیشتر
جلسه هجدهم: آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

جلسه هجدهم: آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

18/09/1399
جلسه هفدهم: آموزش روانشناسی فارکس (فردی)

جلسه هفدهم: آموزش روانشناسی فارکس (فردی)

17/09/1399
جلسه شانزدهم: آموزش باز کردن معامله در فارکس

جلسه شانزدهم: آموزش باز کردن معامله در فارکس

آموزش تحلیل فاندامنتال در فارکس

جلسه پانزدهم: آموزش تحلیل فاندامنتال

15/09/1399
جلسه چهاردهم: آموزش حمایت و مقاومت

جلسه چهاردهم: آموزش خطوط حمایت و مقاومت

13/09/1399
جلسه سیزدهم: آموزش خط روند یا TrendLine

جلسه سیزدهم: آموزش خط روند یا TrendLine

نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
2
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx