کنترل ترس و اضطراب در معاملات فارکس

کنترل ترس و اضطراب در معاملات فارکس

ترس در معاملات فارکس میتواند برای هر تریدری اتفاق بیوفتد و این ترس ناشی از احتمال افزایش ضرر و از دست دادن پول یا احتمال کاهش سود و از دست دادن سود است.
واکنش ترس در چنین معاملاتی کاملا طبیعی است. به طور کلی ترس یک واکنش طبیعی در برابر خطرات احتمالی است که به ما کمک میکند آن را بشناسیم و به درستی به آن پاسخ دهیم.
ترس از معامله هنگامی برای ما پیش میاد که حس میکنیم ممکنه معامله اون جوری که میخواهیم پیش نرود یا احتمال میدهیم که ممکنه ضرر کنیم درنتیجه این ترس باعث میشه ما محافظه کار عمل کنیم و عادت های معاملاتی خود را برای مدتی کنار بگذاریم.
بگذارید اینجوری بگوییم که شما یک پوزیشن خرید EUR / USD دارید و آن را هنگامی که ۱.۱۳۲۰ بود خریده اید و قیمت حال حاضر ۱.۱۳۰۵ است، بنابراین شما ۱۵ پیپ وارد ضرر میشوید.
توقف ضرر شما در ۱.۱۲۹۰ است، دقیقاً کمتراز ۱.۱۳۰۰. در این مرحله، شما بسیار عصبی هستید و بسیار می ترسید، به خصوص که درآخرین معامله ای که انجام دادید شما شاهد ضرر بودید. به عبارت دیگر شما دارید ترس از معامله را تجربه میکنید. با خودتان فکر می کنید که دیگر نمی توانید از پس آن برآیید و نمی خواهید بیشتر از آنچه که قبلاً ضرر کرده‌اید از دست بدهید. پس معامله را زودتر خودتان میبندید.
حالا فکر میکنید که در مرحله بعدی قرار است چه اتفاقی رخ بدهد؟
قیمت چند ساعت پس از آن افزایش می یابد! در اینجا ترس شما باعث شد که غیر منطقی یک معامله‌ی معتبر و با احتمال سود زیاد رو ببندید!
در این مرحله شما باید دنبال راهی بگردید تا از ترس خود در جهت رشد استفاده کنید یا با توجه به گفته ی Brett Steenbarger نویسنده ی کتاب ” آموزش معاملات روزمره” باید با ترس های خود دوست شوید.
از آنجا که ترس به شما هشدار می دهد که چیزی در مورد معاملات صحیح نیست، باید سعی کنید بفهمید که چه اشتباهی رخ داده است. بهتر است از خودتون چند سوال کوتاه بپرسید
• چرا پریشانم؟
• آیا این اضطراب فقط به دلیل ترس از ضرر هست؟
• آیا عوامل استوار یا فنی به من می گویند که از این تجارت خارج شوم یا فقط حسی این تصمیم را گرفتم ؟
پس از شناسایی دلایل ترس خود، می توانید از آنها برای تصمیم گیری بهتر در معاملات خود استفاده کنید. اگر بتوانید ریشه ترس خود را تجزیه و تحلیل کنید، می توانید به برنامه معاملاتی خود نگاهی بیندازید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که در آن سناریو چه کاری انجام دهید.

پیشنهادی:   آیا استراتژی های خود را باهم ترکیب میکنید؟

بیایید به آن ترید EUR / USD که پیش تر به آن اشاره کردم بازگردیم. به عنوان مثال، شما خبرهایی شنیدید که بانک مرکزی اروپا( ECB) آماده است تا محرک پولی خود را بیشتر کند. این باعث می شود از موقعیت خرید یورو احساس نگرانی کنید، بنابراین ترس را تجربه می کنید.
اکنون تغییراتی در منظر بنیادین و افزایش احتمال معامله‌ی ضرر وجود دارد، بنابراین شاید بهتر باشد حتی قبل از برخورد به توقف شما ازمعامله خود خارج شوید.

پس از قطع شدن حمایت ۱.۱۳۰۰ و کاهش قیمت، این بار شما خودتان بر اساس اخباری که شنیده اید و از روی خرد معامله را متوقف میکنید
تفاوت توقف معامله این بار با دفعه ی قبل بسیار متفاوت است زیرا شما شما از روی ترس بی پایه و اساس این تصمیم را نگرفتید.

چند توصیه:
۱. ترس را در آغوش بگیرید
ترس بخشی از ماهیت بشر است و همه افراد آن را تجربه می کنند، بنابراین ترس را در آغوش بگیرید و روی کنار آمدن با آن تمرکز کنید.

۲. منبع ترس خود را پیدا کنید
از خود بپرسید که آیا احساس دلشوره شما ناشی از دلایلی معتبر مانند قطع حمایت و تغییر در بازار بوده است یا فقط به این دلیل است که شما شب قبل در مورد معاملات خود کابوس داشتید؟
بیاموزید که نوع خوب ترس را از ترس غیر منطقی تشخیص دهید تا بتوانید روی آن ها مانور بدهید.

۳. برای تصمیم گیری بهتردر معاملات خود از ترس خود در راه درست استفاده کنید
وقتی منبع ترس خود را مشخص کردید، در تجارت خود تغییرات لازم را ایجاد کنید. به این ترتیب ترس خود را به درجه رشد و پیشرفت رسانده اید.

همانطور که برت اشتینبرگر، مربی فوق العاده بازرگانی می گوید، “اعتماد به نفس، نبودن ترس نیست بلکه توانایی این است که بتوانید در مواجهه با ترس و استرس، بهترین عملکرد را داشته باشید.

نظرات خود را در باره ی “کنترل ترس و اضطراب در معاملات فارکس” با ما درمیان بگذارید.

تیر ۳۰, ۱۳۹۹

۰ پاسخ به "کنترل ترس و اضطراب در معاملات فارکس"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی محتوای این سایت توسط تیم پاورآپ ترید ارائه شده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.