روش دریافت Airdrop رایگان

Dorsa
0 12:22 1401/02/08

Airdrop رایگان مانند دریافت یک کوپن برای دریافت رایگان نمونه چیزی است مثل مغازه‌ها یا رستوران‌های جدید، به عنوان مثال، گاهی اوقات یک نوشیدنی یا اقلام کوچک رایگان را به مشتریانی که برای اولین بار می‌آیند ارائه می‌کنند. امید این است که افرادی که اقلام یا کوپن های رایگان دریافت می کنند از خدمات لذت ببرند، به دوستان خود اطلاع دهند و مشتریان ثابت شوند.

هنگامی که یک شرکت، کریپتو را به کاربران ارسال می کند، هدف آنها انجام کاری مشابه است. با واریز سکه های رایگان به کیف پول کاربران، این شرکت پیشبینی می کند که کاربران ممکن است اخبار پروژه جدید و موارد استفاده بالقوه آن را منتشر کنند.

Airdrop رایگان

البته، مانند هر چیز دیگری که مربوط به ارز دیجیتال است، چیزهای بیشتری در آن وجود دارد تا صرفاً یک “توکن رایگان” ساده از ناکجاآباد نباشد. این مقاله به متداول ترین سوالات در مورد Airdrop رایگان کریپتو پاسخ می دهد، از جمله:

• Airdrop رایگان چیست؟

• انواع مختلف Airdrop رایگان چیست؟

• چگونه Airdrop رایگان را از Crypto دریافت کنم؟

• آیا Airdrop رایگان ارزش دارد؟

• آیا Airdrop رایگان ایمن است؟

• وبسایت های مهم برای دریافت Airdrop رایگان ؟

درباره دریافت توکن رایگان از طریق بازی های متورسی هم میتوانید بخوانید.

Airdrop رایگان

Airdrop رایگان چیست؟

در Airdrop رایگان، یک پروژه رمزنگاری جدید به کاربران جدید به صورت رایگان یا در ازای یک کار ساده مانند اشتراک‌گذاری یک پست در رسانه‌های اجتماعی، ارز دیجیتال می‌دهد. این روش در خلال شوق عرضه اولیه سکه (ICO) در سال‌های 2017 و 2018 رایج شد. بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری از airdrops برای تبلیغ ICO خود و برانگیختن اشتیاق در مورد دارایی دیجیتال جدید خود استفاده کردند.

علاوه بر سکه‌های معمولی، توکن‌های حاکمیتی نیز گاهی اوقات منتشر می‌شوند، که به پذیرندگان اولیه اجازه می‌دهد تا دید بهتری در مورد چگونگی توسعه پروژه در آینده داشته باشند.

Airdrop رایگان به افراد امکان می‌دهد بدون نیاز به خرید ارز دیجیتال، توکن‌ها را دریافت کنند. و برای شرکت‌ها، این مزیت واضح است: افرادی که در غیر این صورت هرگز از پروژه خبر نداشتند، می‌توانند سرمایه‌گذار شوند، یا حداقل، تبلیغات رایگان برای شرکت ارائه دهند.

انواع مختلف ایردراپ چیست؟

Airdrop رایگان می تواند به روش های مختلف اتفاق بیفتد. این اصطلاح اغلب برای استفاده از توکن‌های رایگانی که در ازای ثبت نام با یک آدرس ایمیل به کیف پول کاربر سپرده می‌شوند، استفاده می‌شود. اما این تنها نوع ایردراپ کریپتو نیست.

Airdrop رایگان استاندارد

این همان نوع Airdrop رایگان است که قبلاً ذکر شد، که در آن کاربران توکن‌های رایگان را فقط برای ثبت‌نام در یک خبرنامه یا چیزی مشابه دریافت می‌کنند.

Bounty Airdrop رایگان

Airdrop رایگان Bounty از کاربران می‌خواهند تا یک کار ساده را برای دریافت توکن‌های airdropped انجام دهند. اغلب این شامل توییت مجدد چیزی در مورد پروژه، ایجاد یک پست اینستاگرام و تگ کردن چند دوست یا پیوستن به یک گروه تلگرامی است.

Airdrop رایگان انحصاری

Airdrop رایگان این نوع منحصراً برای افرادی تعیین شده است که سابقه کار در یک پروژه، وب‌سایت یا جامعه خاص دارند. به عنوان مثال، Uniswap در سپتامبر 2020 به کاربران وفادار خود 2500 توکن UNI داد. این مبلغ در آن زمان حدود 1200 دلار بود.

هارد فورک Airdrop رایگان

این یکی کمی متفاوت است. هنگامی که یک سکه هارد فورک از بلاک چین اصلی خود خارج می شود، یک سکه جدید ایجاد می شود و کسانی که سکه اصلی را نگه داشته اند، مقدار مساوی از توکن های جدید را در کیف پول خود دریافت خواهند کرد. شناخته شده ترین مثال در این مورد، هارد فورک بیت کوین کش (BCH) است که در سال 2017 رخ داد: کاربران بیت کوینی که بیت کوین را نگه داشتند به طور خودکار مقدار مساوی BCH دریافت کردند.

هلدر Airdrop رایگان

این Airdrop رایگان مشابه هارد فورک‌ها هستند زیرا کاربرانی که قبلاً توکن‌های خاصی را در اختیار دارند، توکن‌های جدیدی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، EOS و Ethereum گاهی اوقات هنگام ایجاد یک پروژه جدید در یکی از بلاک چین ها، توکن های رایگان را به کاربران ارائه می دهند. این هارد فورک‌های سکه‌های اصلی نیستند، بلکه پروژه‌های کاملاً جدیدی هستند که در بالای پروتکل EOS یا اتریوم ایجاد شده‌اند.

همه این نوع ایردراپ ها یک چیز مشترک دارند: توزیع سکه های جدید.

Airdrop رایگان

چگونه Airdrop رایگان را دریافت کنم؟

ساده‌ترین راه برای یافتن Airdrop رایگان ممکن است جستجوی ساده «کریپتو ایردراپ» یا «ایردراپ کریپتو چیست» باشد.

اپلیکیشن های مخصوص ایردراپ هم موجود است که میتوانید در وبسایت دپیلو راجع به آن ها بخوانید.

از آنجایی که این رویدادها برای بازاریابی و ارتقای پروژه طراحی شده‌اند، پیدا کردن آنها نسبتاً آسان است. حتی برخی از وب‌سایت‌ها وجود دارند که منحصراً به فهرست کردن Airdrop رایگان آینده اختصاص دارند، مانند وبسایت هایی که در ادامه معرفی میکنیم:

1. CoinMarketCap

CoinMarketCap، یک وب سایت ردیابی قیمت برای دارایی های دیجیتال، به دلیل واضح در صدر لیست قرار دارد. CoinMarketCap که در سال 2013 توسط براندون چیز تأسیس شد، به سرعت به یکی از قابل اعتمادترین منابع برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، رسانه ها و موسسات برای تجزیه و تحلیل قیمت، اعتبارسنجی پروژه های رمزنگاری و مقایسه دارایی های دیجیتال تبدیل شد.

به دلیل سطح اعتماد، CoinMarketCap توسط بسیاری از رسانه‌های بزرگ از جمله بلومبرگ و CNBC مورد استناد قرار گرفته است.

ماموریت CoinMarketCap این است که «با توانمندسازی کاربران خرده‌فروشی با اطلاعات بی‌طرفانه، با کیفیت بالا و دقیق برای نتیجه‌گیری آگاهانه خود، رمز ارزها را در سطح جهانی قابل کشف و کارآمد کند».

به ازای هر سکه یا توکن لیست شده در وب سایت، به کاربران هر آنچه را که باید بدانند نشان می دهد. این شامل آدرس قرارداد توکن‌ها، وب‌سایت و سایر مخاطبین، بلاک چین، قیمت بلادرنگ می‌شود و همچنین نشان می‌دهد که آیا توکن ردیابی می‌شود یا خیر.

در لیست کمپین‌های Airdrop رایگان CoinMarketCap، سه دسته را می‌بینید: ایردراپ‌های پایان‌یافته، ایردراپ‌های مداوم و ایردراپ‌های آینده. در حالی که کاربران می‌توانند در «ایردراپ‌های مداوم» شرکت کنند، ایردراپ‌های دسته «آینده» به کاربران این امکان را می‌دهد که از زمان پخش مستقیم ایردراپ مطلع شوند. شما به سادگی می توانید airdrop را در لیست سفید قرار دهید و ساعت ها قبل از پخش آن به شما اطلاع داده می شود.

بنابراین، زمانی که به دنبال یافتن یک Airdrop رایگان ارز دیجیتال معتبر هستید، CoinMarketCap را بررسی کنید.

2. Airdrops.io

Airdrops یک مخزن رایگان از Airdrop رایگان است. همانطور که در وب سایت ذکر شد، airdrops.io یک “جمع کننده رایگان برای ایردراپ های کریپتو” است و هیچ دخالتی در ایردراپ های منتشر شده در وب سایت ندارد. در حالی که آنها تلاش می کنند تا ایردراپ های قانونی را منتشر کنند، به شما توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در یک پیشنهاد پیش فروش نمادین تحقیق کنید و در به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی خود اشتباه نکنید.

Airdrops.io دارای شش دسته ایردراپ است: جدیدترین، داغ‌ترین، نگهدارنده، بالقوه، ایردراپ‌های DeFi ، و ایردراپ‌های غیرقابل تعویض توکن (NFT). این وب سایت دارای حجم عظیمی از airdrops در صفحه خود است. برای به حداکثر رساندن وب سایت و محافظت در برابر تقلب، در صورت شک با CoinMarketCap تماس بگیرید.

برای مطلع شدن از آخرین یا آتی airdrops، می توانید در خبرنامه آنها مشترک شوید و اعلان های airdrop را در ایمیل های خود دریافت کنید.

3. Airdrop Alert

Airdrop Alert یک منبع رایگان است که به افراد کمک می‌کند تا Airdrop رایگانب و هدایای قانونی را در دنیای ارزهای دیجیتال پیدا کنند. مورتن کریستنسن (موسس) که در سال 2017 به عنوان اولین پلتفرم برای ایردراپ کریپتو تأسیس شد، می‌خواست به علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال کمک کند تا از ایردراپ‌های کلاهبرداری و هدایا اجتناب کنند. هشدار Airdrop قبل از انتشار هر قطره هوایی در سایت، تحقیقات جدی را انجام می دهد.

با این حال، این یک رویه رایج در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال است که همیشه قبل از انجام هر کمپین ایردراپ، تحقیقات شخصی خود (DYOR) را انجام دهید. Airdrop Alert ویژگی های مشابهی را با CoinMarketCap و Airdrops.io به اشتراک می گذارد. دارای فهرستی غنی از کمپین‌های ایردراپ است که به دسته‌بندی‌های DeFi Airdrops، NFT Airdrops، New Airdrops، Featured Airdrops، Exclusive Airdrops و Airdrops آینده طبقه‌بندی شده‌اند. مانند CoinMarketCap، وب سایت نیز ایردراپ های گذشته را فهرست می کند.

جدا از ایردراپ های کریپتو، Airdrop Alert به تازه واردان رمزارز کمک می کند تا همه چیز لازم را از طریق منابع بسیاری در وبلاگ خود بیاموزند.

4. AirdropKing.io

Airdrop King برای علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده، ایردراپ های دقیق و تحقیق شده ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد و به آنها کمک می کند با کمترین تلاش درآمد کسب کنند. برخلاف سه مورد دیگر، Airdrop King مایل بیشتری را برای رتبه‌بندی هر گزینه انجام می‌دهد و اطلاعات کافی را برای کمک به شما در به دست آوردن بهترین نتیجه از هر ایردراپ فراهم می‌کند.

Airdrop King ایردراپ‌ها را در دسته‌های جدید، بهترین رتبه، ارزش‌های بالا و به زودی پایان می‌دهد دسته‌بندی می‌کند. شما به راحتی می توانید ارزش (تخمین قیمت) هر ایردراپ منتشر شده در سایت را ببینید. Airdrop King همچنین به شما امکان می دهد در خبرنامه آن مشترک شوید. اگر تلگرام مورد علاقه شماست، می توانید به انجمن بیش از 100000 تلگرام آنها بپیوندید و اعلان های airdrop را در برنامه مورد علاقه خود دریافت کنید.

با این حال، کلاهبرداری‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال به وفور یافت می‌شود و کاربران بهتر است تا جایی که امکان دارد از اطلاعات خود محافظت کنند. هنگام جستجوی ایردراپ، ممکن است با فردی روبرو شوید که ادعا می کند ایردراپ ارائه می دهد، در حالی که در واقع در حال انجام یک اقدام فیشینگ (تلاش برای سرقت اطلاعات) است.

اگر ایردراپ ادعایی چیزی مانند اعتبار ورود شما به یک وب‌سایت یا حساب بانکی، کلیدهای خصوصی کیف پول ارزهای دیجیتال یا هر جزئیات شخصی دیگری را بخواهد، ممکن است یک کلاهبرداری باشد. درخواست برای دانلود نرم‌افزار «ویژه» یا کلیک کردن روی پیوندهای موجود در ایمیل‌ها نیز می‌تواند تلاش‌های فیشینگ باشد که برای قرار دادن دستگاه شما در معرض بدافزار یا سرقت اطلاعات حساس طراحی شده‌اند.

آیا Airdrop رایگان ارزش این دردسر ها را دارد؟

وقتی در نظر میگیریم که Airdrop رایگان چیزی را در ازای هیچ چیز ارائه می دهند، ممکن است برخی افراد بگویند که ارزش آن را دارند.

در همان زمان، زمانی که یک پروژه جدید تصمیم می‌گیرد تا کریپتو را ایردراپ کند، این منجر به مازاد عرضه می‌شود که می‌تواند قیمت‌ها را بعداً تغییر دهد. از آنجایی که بسیاری از کاربران در نهایت سکه دریافت می کنند، بسیاری از آنها تمایل دارند در اولین فرصت آن ها را نقد کنند. غیرمعمول نیست که سکه های ایردراپ شده در طول زمان بیشتر یا تمام ارزش خود را از دست بدهند.

یکی از مثال های خوب این مورد، ایردراپ Auroracoin (AUR) است. AUR یک ارز دیجیتال بود که در مارس 2014 برای شهروندان ایسلند تعیین شد. همه ساکنان این کشور واجد شرایط ثبت نام برای دریافت رایگان 31.8 AUR بودند که در آن زمان تقریباً 380 دلار ارزش داشت.

یک AUR حدود 0.10 دلار ارزش داشت، به این معنی که ایردراپ 2014 در سال 2021 کمی بیش از 3 دلار ارزش داشت. Auroracoin تنها در دو صرافی کوچکتر ارز دیجیتال قابل معامله است، به این معنی که نقدینگی بسیار کمی در بازار وجود دارد و فروشندگان ممکن است برایشان مشکل باشد.

این نشان می‌دهد که سکه‌های ریخته‌شده تا چه اندازه در طول زمان تقریباً بی‌ارزش می‌شوند.

آیا Airdrop رایگان ایمن است؟

برخی از کاربران نیز در گذشته قربانی ایردراپ های تقلبی شده اند. در طول شور و شوق ICO در سال‌های 2017 و 2018، بسیاری از استارت‌آپ‌های رمزنگاری جعلی وجود داشتند که در واقع کلاهبرداری بودند.

در میان صنعتی با هیاهوی بسیار بیشتر از مقررات، برخی از کلاهبرداران باهوش راهی برای جذب وجوه سرمایه گذاری بدون ایجاد چیزی ابداع کردند. آنها یک سکه ایجاد می‌کردند یا می‌گفتند که در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سکه هستند و سپس ادعا می‌کردند که برنامه‌هایی برای ایردراپ کریپتو دارند.

گاهی اوقات شرکت‌ها برای واجد شرایط بودن برای ایردراپ ادعایی، هزینه‌های اندکی را می‌طلبند، یا سایر دلالان سرمایه‌گذاری می‌کنند که معتقدند ایردراپ به خودی خود منجر به یک پروژه موفق می‌شود.

در حالی که این نوع کلاهبرداری‌ها ممکن است امروزه کمتر از سه یا چهار سال پیش رایج باشد، سرمایه‌گذاران همچنان در مورد ایردراپ کریپتو محتاط هستند.

با نگاهی به ایده “ایمن” از منظری دیگر، تعداد کمی استدلال می کنند که سکه های دریافت شده در یک ایردراپ می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن در نظر گرفته شود. آلت‌کوین‌ها به‌طور کلی می‌توانند بسیار گمانه‌زنانه باشند، و این برای هر کوین جدیدی که منتشر شده است، دو برابر می‌شود.

همانطور که در مثال Auroracoin دیدیم، Airdrop رایگان می تواند تقریباً تمام ارزش خود را از دست بدهد.

بسیاری از افرادی که برای Airdrop رایگان ثبت نام می کنند یا واجد شرایط آن می شوند از وضعیت آگاه هستند و احتمالاً در اسرع وقت سود خواهند برد. معدود دریافت کنندگان ایردراپ که اتفاقاً در زمانی که بازار نقدینگی برای آن وجود دارد، یک سکه با ارزش قابل توجه دریافت می کنند، ممکن است مقداری درآمد داشته باشند. برخی دیگر ممکن است بعداً یک کیسه سکه های بی ارزش را در دست بگیرند.

Airdrop رایگان شامل کاربرانی می شود که تقریباً هیچ چیزی را دریافت می کنند – آدرس ایمیل یا تبلیغات رسانه های اجتماعی. اما در حالی که برخی از دریافت کنندگان به اندازه کافی خوش شانس بوده اند که اولین محرکان در ایردراپ باشند که در واقع ارزش داشته است، بسیاری دیگر نیز قربانی وعده های خالی در کریپتو شده اند.

سرمایه‌گذارانی که به دنبال ورود به تجارت کریپتو هستند، می‌توانند از میان انواع ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 1.5
برای مطالعه بیشتر
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401

بررسی فراید سوزاندن توکن

02/05/1401
توکنومیکس چیست

توکنومیکس چیست؟

27/04/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx