صرافی های ایرانی ارز دیجیتال

صرافی های ایرانی ارز دیجیتال

تیم IT پاورآپ ترید
2 13:55 1400/06/03

صرافی های ایرانی ارز دیجیتال بسیار کم هستند و نمی شود به هر کدام از آنها اعتماد کرد و باید با بررسی و تحقیق آنها را پیدا کرد.در این مقاله قصد داریم تا صرافی های ایرانی ارز دیجیتال که می توانند از آنها برای خرید و فروش ارز های دیجیتال استفاده کنند را معرفی کنیم پس تا آخر این مقاله همراه پاورآپ ترید باشید.

انواع صرافی ارز دیجیتال

به طور کلی ما دو نوع صرافی داریم که آن هارا با نام صرافی نوع اول و صرافی نوع دوم میشناسیم. صرافی نوع اول صرافی است که ارز فیات را به ارز دیجیتال تبدیل میکند و یا برعکس ارز دیجیتال را به واحد پول مد نظر شما تبدیل میکند. معمولا برای استفاده از چنین صرافی های ایرانی مشکلات خاصی ندارند و نمیتوانند با در نظر گرفتن یک سری شروط اعتبار و امنیت آن صرافی را بسنجند و تراکنش ها و تبادلات خود را انجام دهند. اما صرافی نوع دوم که برای ترید و تبدیل ارز های دیجیتال مختلف به یکدیگر به آن نیاز دارید. شاید کمی برای ایرانیان پیدا کردن صرافی معتبر نوع دوم در داخل ایران سخت باشد و یا به دلیل یک سری شرایط و قوانین نتوانند به عملکرد درست صرافی ایرانی اعتماد کنند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا صرافی های ایرانی ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم:

ویژگی های یک صرافی خوب

قبل از اینکه شروع  به ثبت نام و واریز پول به صرافی کنید باید آن صرافی را از جهات مختلف بررسی کنید. برای آن که بفهمید یک صرافی معتبر است یا نه باید به نکات زیر توجه کنید.

میزان کارمزد

البته که کارمزد پایینبه تنهاییبرای تایید صلاحیت یک صرافی کافی نیست و همچنین کارمزد بالا هم برای رد صلاحیت کافی نیست اما بهتر است که کارمزد صرافی پایین باشد زیرا بالا بودن کارمزد میتواند در معاملاتی با حجم زیاد شما را دچار مشکل کند.

حجم معاملات بالا

هرچه حجم معاملات و گردش حساب در یک صرافی بالاتر باشد حاکی از آن است که تعداد بیشتری افراد در این صرافی خرید و فروش انجام میدهند و در هنگام فروش رمز ارز نیازی نیست شما منتظر خریدار بمانید به طور کلی اگر حجم معاملات صرافی بیشتر باشد به این معنی است که افراد بیشتری طالب آنچه که شما میخواهید بفروشید هستند و اگر حجم معاملات کم باشید زمان طولانی تری به طول می انجامد تا بتوانید ارز های خود را بفروشید.

امنیت قابل‌قبول

در هنگام انتخاب صرافی باید همه جوانب آن را بسنجید و همچنین امنیت آن را بررسی کنید زیرا اگر امنیت صرافی پایین باشد ممکن است سرمایه خود را به راحتی از دست بدهید و کسی نتواند خسارت شما را جبران کنید.

رابط کاربری ساده

صرافی که انتخاب میکنید باید دسترسی راحتی را برای شما ایجاد کند در غیر این صورت به مشکلات زیادی بر میخورید.

مبلغ واریز و برداشت رمز ارز

مبلغ واریز و برداشت بسیار مهم است مخصوصا برای افرادی که سرمایه های بالایی را میخواهند وارد این بازار کنند. قبل از ثبت نام در صرافی باید به تمام نکات بالا توجه کنید و با دید باز در صرافی ثبت نام کنید.پ

صرافی های ایرانی در داخل ایران

با افزایش تقاضا برای معاملات ارزی بسیاری از افراد به این فکر افتاده اند تا صرافی آنلاین بزنند و از این طریق کسب درآمد کنند اما این کار اصلا ساده نیست و شما باید در انتخاب صرافی مورد نظر خود بسیار دقت کنید و تمام مواردی که برای اعتبار سنجی صرافی نابرده شد را به درستی بررسی کنید.

صرافی اکسیر

یکی از صرافی های ایرانی ارز دیجیتال صرافی اکسیر است که با کلیک بر روی عکس زیر می تواند وارد صفحه ثبت نام این صرافی شوید.

صرافی اکسیر در صرافی ایرانی ارز دیجیتال

کارمزد این سایت دارای ۵ سطح مختلف است که برای افراد تازه وارد  میزان کارمزد ۰.۲۵% تعیین شده است.پشتیبانی این صرافی به صورت تلفنی و تیکتی در وبسایت است و شرایط و ضوابط  مربوط به کاربران به‌صورت کامل و شفاف نوشته شده است. صرافی اکسیر در وبسایت خود ادعا کرده است که از کیف پول های چند لایه با سطح حفاظتی بسیار بالا استفاده می کند.

نقاط قوت و ضعف صرافی اکسیر

از جمله نقاط قوت این صرافی میتوانیم به اپلیکیشن تلفن همراه اشاره کنیم که از جمله ارکان های مهم برای چنین صرافی هایی است.و همچنین تعبیه قسمتی در سایت برای معرفی باگ های وب سایت و باگ هایی که رفع شده اند. از جمله نقاط ضعف این صرافی میتوانیم به بالا بودن کارمزد، عدم پشتیبانی از بسیاری از ارز های دیجیتال و عدم کاربری آسان وبسایت اشاره کرد.

صرافی تبدیل

یکی از جدید ترین صرافی های ایرانی است که نه تنها خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام میدهد بلکه در قسمت های مختلف این وب سایت میتوانید گام به گام جلو بروید و آموزش های لازم را کسب کنید. با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید وارد وب سایت این صرافی شوید.

صرافی تبدیل در صرافی ایرانی ارز دیجیتال

این وب سایت دارای پشتیبانی 24 ساعته است که برای افرادی که میخواهند از خدمات این صرافی استفاده کنند بسیار مفید و دلگرم کننده است.

نقاط قوت و ضعف صرافی تبدیل

  • دسترسی به بازار های جهانی در محیطی حرفه ای واریز مبلغی مشخص به‌حساب شما به‌ازای دعوت هریک از دوستان
  • پشتیبانی 24 ساعته، دریافت مشاوره از کارشناسان، پشتیبانی کیف این صرافی  از تمامی ارزهای دیجیتال
  • امکان نقل و انتقالات از بایننس بدون هزینه اضافه، خرید و فروش آنی و در لحظه تمام ارزهای دیجیتال
  • وجود به ابزارهای حرفه‌ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس و استاپ تریلینگ ارائه تحلیل های حرفه ای به کاربران
  • احراز هویت در این صرافی تقریبا هم مانند سایر صرافی ها است و نکته خاصی برای تاکید وجود ندارد.

کارمزد معاملات

کارمزدی که این صرافی بر میدارد به صورت درصدی از روی مقدار معاملات است به عنوان مثال اگر x مقدار ارز دیجیتال خریداری کرده باشید x- (کارمزد) به حساب شما وارد میشود. کارمزد معاملاتی که تبدیل به ریال میشوند با در نظر گرفتن حجم معاملات دو ماه اخیر به صورت پله ای محاسبه میشود و چیزی در حدود ۰.۴۰% تا ۰.۱۵% است و کارمزد معاملات ارز های دیجیتال  هم 0.02 است.

صرافی اوکی اکسچنج

این یکی از صرافی های ایرانی ارز دیجیتال است که از سال ۱۳۹۶ زیر نظر شرکت آماتیس فعالیت خود را شروع کرد. برای وارد شدن به این صرافی میتوانید روی عکس زیر کلیک کنید.

صرافی اوکی اکسچنج در صرافی ایرانی ارز دیجیتال

این صرافی یکی از صرافی های مورد اطمینان و مشهور ایرانیان بوده است زیرا در کنار استفاده از راهکار های نوین امنیت را نیز تضمین کرده است. این صرافی میتواند از 15 ارز دیجیتال مهم نظیر بیت کوین، اتریوم، ریپل، دوج کوین و …. پشتیبانی کند همچنین کارمزد معاملات آیین صرافی  نسبت به سایر صرافی ها در ایران به نسبت پایین است و چیزی حدود 0.02% است. این صرافی در واقع هم صرافی نوع اول است (میتوانید ریال یا تومان را به ارز دیجیتال تبدیل کنید) و هم صرافی نوع دوم است (میتوانید ارز های دیجیتال را در برابر یکدیگر خرید و فروش کنید.) یکی از جالب ترین بستر هایی که این صرافی فراهم کرده است این است که بستر سرمایه گذاری برای تریدر ها و افرادی که تنها ارزی را میخرند و نگه میدارند جدا کرده است. در این صرافی شما امکان این را دارید تا از همه کارت های شتاب پول واریز و برداشت کنید. 

نقاط قوت و ضعف صرافی تبدیل

از نقاط قوت این صرافی میتوانیم به پشتیبانی آن از تمام کارت های شتاب، داشتن کیف پول های سرد و گرم، اپلیکیشن موبایل هم برای اندروید و هم برای آی او اس و امکان برداشت سریع ارز دیجیتال از کیف پول نام برد.

اما نقاط ضعف این صرافی که میتواند برای تریدر های حرفه ای مشکل ساز شود عدم پشتیبانی این صرافی از معاملات فیوچرز، مارجین و سفارش هایی مثل استاپ لاس(مهم ترین رکن در ترید) و استاپ لیمیت است. علاوه بر آن به دلیل نقدینگی کم این بازار ممکن است برای خرید و فروش ارز های دیجیتال به مشکل بر بخورید و مدت زمان زیادی را برای پیدا شدن خریدار یا فروشنده منتظر بمانید.

در صرافی اوکی اکسچنج نیز مانند تمامی صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی به منظور مبارزه با سواستفاده‌های مالی ، پولشویی و کلاهبرداری‌های اینترنتی، هر کاربر لازم است که برای انجام معاملات اعم از واریز و برداشت، از طریق اطلاعات هویتی و بانکی خود اقدام به تایید هویت نمایند. مراحل احراز هویت در این صرافی به شرح زیر است:

برای احراز هویت در این صرافی شما باید علاوه بر مشخصات شخصی که وارد میکنید ، مشخصات کارت بانکی و کارت شناسایی خود را نیز در این صرافی ارایه کنید و اگر مشکلی در مدارک شما وجود نداشته باشد ظرف 24 ساعت هویت شما تایید میشود.

صرافی نوبیتکس

این صرافی اولین بستر دانش‌بنیان برای تبادل رمز ارزها در صرافی های ایرانی ارز دیجیتال با تاییدیه معاونت فناوری ریاست‌جمهوری است. از ویژگی های بسیار مهم این صرافی که باعث شده است بسیار پرطرفدار شود احراز هویت آسان در این صرافی است. به طور کلی نوبیتکس که جزء سومین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی است به دلیل اعتبار و امنیت بسیار بالایی که دارد می‌تواند گزینه مناسبی برای انجام معاملات باشد. برای وارد شدن به این صرافی میتوانید روی عکس زیر کلیک کنید:

صرافی نوبیتکس در صرافی ایرانی ارز دیجیتال

میزان کارمزد این صرافی با توجه به حجم معاملات شما مشخص میشود و چیزی در حدود 0.25 یا 0.35 درصد میباشد. 

نقاط قوت و ضعف صرافی نوبیتکس

از نقاط قوت این صرافی میتونیم به احراز هویت آسان و یکسری طرح های تخفیفی برای شرکت ها و افرادی که با معرفی دوستان این صرافی را انتخاب کرده اند اشاره کنیم. از نقاط ضعف این صرافی میتوانیم به کارمزد بالا و استفاده از قبض کاغذی برای احراز هویت نام ببریم.

نتیجه گیری

برای استفاده از صرافی های ایرانی ارز دیجیتال نکات بسیار زیادی هستند که باید آن ها را مطالعه کنید و کاملا با چشم باز آن ها را انتخاب کنید هرگز تنها به دلیل تایید دوستانمان وارد این صرافی ها نشوید و حتما خودتان رزومه و پشتوانه آن ها را بررسی و مطالعه کنید. اگر میخواهید بازار ارز دیجیتال را کامل آموزش ببنید حتما آموزش رایگان ارز دیجیتال را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که تیم پاورآپ ترید این صرافی ها را تایید یا رد نمی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 5
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
2
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx