در این مقاله قصد داریم تا ابتدا 3 کوین برتر متاورسی از نظر مارکت کپ را به شما معرفی کنیم و توضیح مختصری درباره هریک از آن ها به شما بدهیم سپس به بررسی سه کوین متاورسی که قیمتشان از بقیه کوین ها بالا تر است میپردازیم.

3 کوین متاورس برتر (مارکت‌کپ و قیمت)

Dorsa
0 17:23 1400/09/21

در این مقاله قصد داریم تا، ابتدا 3 کوین متاورس برتر از نظر مارکت کپ را به شما معرفی کنیم و توضیح مختصری درباره هریک از آن ها به شما بدهیم سپس به بررسی سه کوین متاورسی که قیمتشان از بقیه کوین ها بالا تر است میپردازیم.

3 کوین برتر از نظر مارکت‌کپ

توجه داشته باشید که در این قسمت تنها کوین هارا از نظر حجم بازار بررسی میکنیم.

1- کوین متاورس Decentraland / MANA

3 کوین متاورس برتر (مارکت‌کپ و قیمت)

کوین متاورس Decentraland (MANA) چیست؟

کوین متاورس Decentraland (MANA) خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی با استفاده از بلاک چین اتریوم تعریف می کند که به کاربران اجازه می دهد محتوا و برنامه ها را ایجاد، تجربه و کسب درآمد کنند.

در این دنیای مجازی، کاربران زمین‌هایی را خریداری می‌کنند که بعداً می‌توانند در آن ساخت و ساز کنند، و از آن درآمد کسب کنند.

Decentraland پس از عرضه اولیه کوین 24 میلیون دلاری (ICO) که در سال 2017 انجام شد راه اندازی شد. دنیای مجازی نسخه بتای خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و در فوریه 2020 به روی عموم باز شد. از آن زمان، کاربران طیف گسترده ای از تجربیات خود را ایجاد کرده اند. بسته هایی از LAND، از جمله بازی های تعاملی، صحنه های سه بعدی گسترده و انواع تجربیات تعاملی دیگر.

Decentraland از دو توکن استفاده می کند: MANA و LAND.

 MANA یک توکن ERC-20 است که برای بدست آوردن توکن های غیر قابل تعویض ERC-721 LAND باید پرداخت شود. توکن‌های MANA همچنین می‌توانند برای پرداخت برای طیف وسیعی از آواتارها، پوشیدنی‌ها، نام‌ها و موارد دیگر در بازار Decentraland استفاده شوند.

بنیانگذاران Decentraland چه کسانی هستند؟

Decentraland توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano تاسیس شد – که هر دو از سمت های اصلی این پروژه کنار رفته اند، اما همچنان در کنار Decentraland به عنوان مشاور کار می کنند.

چه چیزی Decentraland را منحصر به فرد می کند؟

Decentraland برای سازندگان محتوا، مشاغل و افرادی ساخته شده است که به دنبال یک رسانه هنری جدید، فرصت تجاری یا منبع سرگرمی هستند.

در مجموع، دنیای بازی Decentraland – که “Metaverse” نامیده می شود – به 90601 قطعه LAND تقسیم می شود که هر کدام توسط یک توکن غیر قابل تعویض ERC-721 نشان داده می شود. هر LAND دقیقاً 16 متر در 16 متر (256 متر مربع) است و در یک مختصات خاص در متاورس یافت می شود.

اگرچه دارندگان LAND آزادند تا طرح خود را به هر آنچه که انتخاب می کنند توسعه دهند، بیشتر Metaverse به طور گسترده به چندین منطقه تقسیم می شود که هر کدام اندازه و موضوع متفاوتی دارند. این مناطق از طریق خرید و فروش های جمعی انفرادی برای توکن های MANA ایجاد شده اند.

از ژانویه 2021، Aetheria با مضمون سایبرپانک بزرگترین منطقه است – که در مجموع از 8008 LAND تشکیل شده است.

Decentraland همچنین یکی از تعداد فزاینده پروژه هایی است که از ساختار سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) برای تصمیم گیری های حاکمیتی استفاده می کند. در نتیجه، دارندگان توکن MANA با پیشنهاد و رای دادن در مورد به‌روزرسانی‌های خط‌مشی، ویژگی‌های حراج‌های آینده LAND و انواع محتوای مجاز با Metaverse، نحوه رفتار دنیای Decentraland را کنترل می‌کنند.

علاوه بر اینکه یک منبع خلاقانه است، بسیاری از کاربران Decentraland در حال حاضر از طریق اجاره، تبلیغات و تجربیات پولی از زمین خود درآمد کسب می کنند. به همین ترتیب، سایر کاربران با ایجاد و فروش اقلام در بازار Decentraland در ازای دریافت توکن‌های MANA درآمد کسب می‌کنند.

چند کوین متاورس Decentraland (MANA) در گردش است؟

تا ژانویه 2021، 1.49 میلیارد توکن MANA در گردش بود. این معادل حدود 68 درصد از کل عرضه فعلی 2.19 میلیارد MANA است.

مجموع عرضه اولیه 2.8 میلیارد مانا تعیین شد

اما با سوختن بیش از 600 میلیون مانا در اثر مزایده لند این رقم کاهش یافته است.

همچنین طیف وسیعی از مکانیسم‌های سوزاندن بیشتر برای کاهش بیشتر عرضه در گردش MANA وجود دارد، از جمله کاهش 2.5 درصدی MANA در معاملات بازار Decentraland.

کوین متاورس MANA در اصل به گونه ای طراحی شده بود که در سال اول 8 درصد تورم داشته باشد و به تدریج در طول زمان کاهش یابد تا نرخ تورم کاهش یابد. اما تورم در حال حاضر غیر فعال است. همانطور که در واژه نامه Decentraland آمده است، هیچ برنامه ای برای شروع این تورم “تا زمانی که لازم باشد” وجود ندارد.

در مجموع، 40 درصد از عرضه MANA در طول عرضه اولیه کوین (ICO) 2017 فروخته شد. علاوه بر این، 20 درصد برای تشویق جامعه محفوظ بود، 20 درصد به تیم توسعه و سایر مشارکت کنندگان اولیه اختصاص یافت و 20 درصد باقی مانده در اختیار Decentraland بود.

شبکه Decentraland چگونه امن است؟

کوین متاورس MANA یک توکن ERC-20 است. این بدان معناست که مبتنی بر بلاک چین اتریوم است.

اتریوم توسط یک شبکه غیرمتمرکز عظیم ماینرها ایمن شده است که با هزاران گره همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که بلاک چین اتریوم – و در نتیجه توکن های MANA – در برابر حملات محافظت می شود.

اتریوم به عنوان یکی از آزمایش‌شده‌ترین بلاک‌چین‌ها در حال حاضر، در حال حاضر محبوب‌ترین شبکه برای توکن‌های رمزنگاری است که بلاک چین بومی خود را ندارند.

از کجا می توانید کوین متاورس Decentraland (MANA) خریداری کنید؟

توکن MANA در حال حاضر از نقدینگی عالی بهره می برد و می توان آن را در حدود 100 پلتفرم صرافی مختلف خریداری، معامله یا فروخت. از ژانویه 2021، Binance، OKEx و Coinbase Pro از جمله نقدشونده ترین صرافی ها برای توکن های MANA هستند.

کوین متاورس MANA در حال حاضر در مقابل بیت کوین (BTC)، تتر (USDT) و اتریوم (ETH) قابل معامله است – و می توان آن را با طیف وسیعی از ارزهای فیات، از جمله KRW و USD خریداری کرد.

2- کوین متاورس Axie Infinity / AXS

3 کوین متاورس برتر (مارکت‌کپ و قیمت)

کوین متاورس Axie Infinity (AXS) چیست؟

کوین متاورس Axie Infinity یک بازی تجاری و مبارزه ای مبتنی بر بلاک چین است که تا حدی متعلق به بازیکنان آن است و توسط آن ها اداره می شود.

کوین متاورس Axie Infinity با الهام از بازی‌های محبوبی مانند Pokémon و Tamagotchi به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا موجودات مبتنی بر توکن معروف به Axies را جمع‌آوری، پرورش دهند، بزرگ کنند، بجنگند و معامله کنند.

این آکسی ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند و بیش از 500 قسمت مختلف بدن از جمله قسمت های آبزی، جانور، پرنده، حشره، گیاه و خزندگان در دسترس هستند. قطعات از هر کلاس در چهار مقیاس نادر متفاوت هستند: معمولی، کمیاب، فوق‌العاده کمیاب و افسانه‌ای – و Axies می‌توانند هر ترکیبی از اعضای بدن را داشته باشند، که آنها را بسیار متغیر و اغلب کمیاب و منحصر به فرد می‌کند.

هر Axie یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) با ویژگی ها و نقاط قوت مختلف است و می تواند وارد نبردهای 3v3 شود و تیم برنده امتیازهای تجربه (exp) بیشتری کسب کند که برای ارتقاء سطح آمار Axie یا تکامل بخش های بدن آنها استفاده می شود. این آکسی ها را می توان با هم پرورش داد تا فرزندان جدید و منحصر به فردی تولید کنند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند یا در بازار Axie فروخته شوند.

اکوسیستم Axie Infinity همچنین دارای نشانه حاکمیت منحصر به فرد خود است که به نام Axie Infinity Shards (AXS) شناخته می شود. اینها برای شرکت در آرای حکومتی کلیدی استفاده می شود و به دارندگان اجازه می دهد در مورد نحوه خرج کردن وجوه موجود در خزانه داری جامعه Axie نظر بدهند.

بنیانگذاران Axie Infinity چه کسانی هستند؟

Axie Infinity در سال 2018 توسط Sky Mavis – یک توسعه‌دهنده بازی متمرکز بر فناوری با تیمی که عمدتاً در ویتنام مستقر هستند، ایجاد شد. این شرکت توسط ترانگ نگوین و الکساندر لارسن تأسیس شد.

چه چیزی کوین متاورس Axie Infinity را منحصر به فرد می کند؟

هر Axie دارای شش قسمت از صدها قسمت مختلف بدن است – که هر کدام حرکت جنگی خاص خود را دارند. این اساساً تنوع بی‌پایانی را در میان Axies ایجاد می‌کند، به طوری که اکثر Axies آمار نسبتاً ضعیفی دارند، در حالی که آنهایی که قوی‌ترین ترکیب اعضای بدن را دارند می‌توانند آمار باورنکردنی داشته باشند.

برخلاف برخی دیگر از بازی‌های نبرد و پرورش مبتنی بر بلاک چین، هر Axie را می‌توان در مجموع هفت بار پرورش داد تا به کنترل جمعیت Axies کمک کند.

Axie Infinity مرکز جفت گیری مخصوص به خود را دارد تا به بازیکنان کمک کند تا یک مسابقه مناسب برای پرورش اکسی خود پیدا کنند تا بهترین شانس را برای تولید فرزندان کمیاب یا قدرتمند داشته باشند. هزینه آن 0.005 ETH علاوه بر توکن های Small Love Potion (SLP) برای پرورش Axies است.

دارندگان کوین متاورس AXS به زودی می‌توانند توکن‌های خود را برای دریافت جوایز منظم به اشتراک بگذارند. اما برخلاف برخی دیگر از دارایی‌های قابل سهام، دارندگان AXS باید برای دریافت پاداش خود رای دهند و بازی کنند.

چند کوین Axie Infinity (AXS) در گردش است؟

توکن های Axie Infinity (AXS) در مجموع 270 میلیون توکن عرضه می کنند. از این تعداد، حدود 53.5 میلیون توکن تا اواسط نوامبر 2020 در گردش بود.

در مجموع، 11 درصد از کل عرضه به شرکت کنندگان در فروش بایننس لانچ پد IEO (قیمت هر توکن Axie Infinity 0.10 دلار بود) و 4 درصد در یک فروش خصوصی فروخته شد. علاوه بر این، 29 درصد به پاداش های شرط بندی، 20 درصد به استخر بازی برای کسب درآمد، 21 درصد به تیم، 7 درصد به مشاوران و 8 درصد به صندوق اکوسیستم اختصاص می یابد.

بر اساس برنامه انتشار فعلی، همانطور که توسط Binance Research نشان داده شده است، 100٪ توکن های AXS تا اوایل سال 2026 در گردش خواهند بود.

شبکه Axie Infinity چگونه ایمن است؟

توکن Axie Infinity (AXS) یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده است. در نتیجه، توسط مکانیزم اجماع اثبات کار (POW) اتریوم ایمن می شود.

در اوایل سال 2021، Axie Infinity قصد دارد توکن‌های NFT خود از جمله Axies، Land و دیگر توکن‌های آیتم‌های درون بازی را از شبکه Loom به یک زنجیره جانبی سفارشی ساخته شده در اتریوم به نام Ronin منتقل کند.

Ronin یک زنجیره جانبی ویژه برنامه است که فقط برای Axie Infinity ساخته شده است. این بازی توسط Sky Mavis – شرکت توسعه دهنده بازی Axie Infinity برای پشتیبانی تقریباً فوری تراکنش ها، کاهش هزینه ها وکمک به مقیاس Axie Infinity طراحی شده است.

از کجا می توانید Axie Infinity (AXS) بخرید؟

از اکتبر 2021، Axie Infinity (AXS) برای معامله در پلتفرم‌های صرافی متعدد، از جمله صرافی‌های برتر مانند: Binance، Huobi Global، Coinbase، FTX، Bithumb، KuCoin، Gate.io و Kraken در دسترس است.

با جفت‌های قیمتی متعدد Axie Infinity، از جمله موارد محبوب مانند: AXS/USDT، AXS/BTC، AXS/BUSD و AXS/BNB فهرست شده است. با افزایش محبوبیت بازی، علاقه به AXS به PHP، AXS به AUD و AXS به EUR قیمت Axie Infinity به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

3- کوین متاورس The Sandbox SAND

3 کوین متاورس برتر (مارکت‌کپ و قیمت)

Sandbox (SAND) چیست؟

کوین متاورس The Sandbox که در سال 2011 توسط Pixowl راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال را در قالب یک بازی ایجاد، بسازند، بخرند و بفروشند. با ترکیب قدرت‌های سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، Sandbox یک پلتفرم غیرمتمرکز برای یک جامعه بازی پر رونق ایجاد می‌کند.

طبق وایت پیپر رسمی، ماموریت اصلی پلتفرم Sandbox معرفی موفقیت آمیز فناوری بلاک چین در جریان اصلی بازی است. این پلتفرم بر تسهیل یک مدل خلاقانه «بازی برای کسب درآمد» تمرکز دارد که به کاربران امکان می‌دهد همزمان هم خالق و هم گیمر باشند. Sandbox با معرفی توکن ابزار SAND که تراکنش ها را در پلتفرم تسهیل می کند، از قدرت های فناوری بلاک چین استفاده می کند.

بنیانگذاران The Sandbox چه کسانی هستند؟

آرتور مادرید یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Pixowl است و یکی از نیروهای محرک The Sandbox است. او در سال 2000 در رشته اقتصاد از دانشگاه پاریس دوفین فارغ التحصیل شد. کار حرفه ای مادرید به عنوان مشاور در Eurogroup Consulting فرانسه آغاز شد، اما او به زودی روحیه کارآفرینی خود را پیدا کرد. در سال 2001، او 1-Click Media را تأسیس کرد که بعداً توسط Ipercast خریداری شد.

چه چیزی Sandbox را منحصر به فرد می کند؟

Sandbox یک پلت فرم منحصر به فرد است زیرا فناوری بلاک چین را به دنیای بازی معرفی می کند. وقتی صحبت از پذیرش فناوری بلاک چین به میان می‌آید، صنعت بازی یک بازار بزرگ و دست‌نخورده است، و Pixowl آن را در سال 2011 مشاهده کرد. با ایجاد جهانی که در آن گیمرها می‌توانند دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین را ایجاد و جمع‌آوری کنند، Sandbox قصد دارد بازار را متحول کند. در بازار جهانی بازی جایگاهی برای خود ایجاد می کند.

با تمرکز بر محتوای تولید شده توسط کاربر، Sandbox متاورسی از بازیکنان درگیر ایجاد می کند که در توسعه بیشتر پلت فرم کمک می کنند. نه تنها این، با معرفی توکن SAND، Sandbox حکمرانی غیرمتمرکز را ترویج می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد نظرات و ایده‌های خود را در مورد توسعه پروژه به اشتراک بگذارند. به لطف فناوری در حال تکامل، حکمرانی غیرمتمرکز در پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین به یک امر ضروری تبدیل شده است.

این شرکت با موفقیت شروع به کار کرد و حمایت و سرمایه‌گذاری بسیاری از نام‌های بزرگ صنعت بازی را به خود جلب کرد. اینها شامل برندهایی مانند Atari، Helix و CryptoKitties هستند.

چند کوین متاورس Sandbox (SAND) در گردش است؟

حداکثر و مجموع عرضه 3,000,000,000 توکن SAND وجود دارد. در حال حاضر، حدود 680،266،194 توکن SAND در گردش هستند که نشان دهنده 23٪ از کل عرضه موجود تا مارس 2021 است.

از کل عرضه توکن، حدود 25.82 درصد در اندوخته شرکت کنار گذاشته شد. 17.18 درصد دیگر برای فروش بذر توکن اختصاص یافت. بنیانگذاران و اعضای تیم حدود 31 درصد از کل عرضه توکن توزیع شده بین آنها را تضمین کردند. حدود 12 درصد از کل عرضه برای فروش اختصاصی لانچ پد بایننس و 10 درصد دیگر به عنوان پاداش به مشاوران پروژه اختصاص داده شد.

شبکه Sandbox چگونه ایمن است؟

از آنجایی که دنیای مجازی Sandbox بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن شده است. توکن SAND نسخه استاندارد توکن ERC-20 است، به این معنی که مالکان می توانند آن را به اشتراک بگذارند و از پاداش های شرط بندی بهره مند شوند.

برخلاف مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) که توسط بلاک چین بیت کوین به کار می‌رود، PoS برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به مقادیر زیادی نیروی الکتریکی یا محاسباتی نیاز ندارد. به ذینفعانی متکی است که دارای بیشترین دارایی در توکن های SAND هستند. مکانیسم اجماع PoS امکان کاربردهای متنوع زیادی را فراهم می کند و در عین حال امنیت وجوه سهام را تضمین می کند.

Sandbox (SAND) را از کجا می توان خرید؟

Sandbox از افزایش علاقه سرمایه گذاران و کاربران برخوردار است و صرافی های بیشتری شروع به ارائه معاملات با توکن SAND کرده اند. بایننس بیشترین حجم معاملات SAND/BUSD را با 7,015,941 دلار پردازش شده در معاملات تا مارس 2021 دارد.

 3 کوین اول متاورس از نظر قیمت بالا

توجه داشته باشید که در این قسمت تنها کوین هارا از نظر قیمت آن ها در بازار بررسی میکنیم.

1- کوین متاورس Illuvium ILV

3 کوین متاورس برتر (مارکت‌کپ و قیمت)

کوین متاورس ایلوویوم (ILV) چیست؟

Illuvium یک بازی جنگی فانتزی جهان باز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. Illuvium که اغلب به عنوان اولین بازی AAA در اتریوم تبلیغ می‌شود، به نظر می‌رسد از طریق طیف وسیعی از ویژگی‌های جمع‌آوری و تجارت، منبع سرگرمی را هم برای گیمرهای معمولی و هم برای طرفداران سخت‌افزار DeFi فراهم کند.

در دنیای ایلوویوم موجوداتی به نام ایلوویال زندگی می‌کنند که می‌توانند توسط بازیکنانی که در نبرد بهترین‌شان را می‌برند دستگیر کنند و به سلامتی آنها کمک کنند. از آن زمان به بعد، آنها به بخشی وفادار از مجموعه بازیکنان تبدیل می شوند و می توانند در هنگام مبارزه با ماجراجویان دیگر به عنوان بخشی از گیم پلی جنگنده خودکار Illuvium استفاده شوند.

این بازی تلفیقی بین یک بازی اکتشافی جهان باز و یک بازی نبرد PVP است. بازیکنان می توانند وقت خود را صرف کاوش در وسعت دنیای بازی یا ساختن تیم جانوران قدرتمند خود کنند.

ایلوویوم از سال 2020 در حال توسعه است و توسط یک تیم جهانی متشکل از بیش از 40 نفر، از جمله بنیانگذاران، در حال ساخت است. کارآفرین سریال و پذیرنده اولیه ارزهای دیجیتال کایران وارویک و طراح بازی با تجربه آرون وارویک که برادر هستند. (و به طور تصادفی همچنین برادران کین وارویک، یکی از بنیانگذاران پلتفرم DeFi Synthetix هستند).

توکن ILV در اکوسیستم ایلوویوم کاربردهای زیادی دارد. این توکن اصلی است که برای پاداش دادن به بازیکنان برای دستاوردهای درون بازی‌شان استفاده می‌شود، به بازیکنان حق می‌دهد تا سهم خود را از Illuvium Vault دریافت کنند و برای شرکت در اداره بازی از طریق سازمان غیرمتمرکز خودگردان ایلوویوم (DAO) استفاده می‌شود.

ایلوویوم چگونه کار می کند؟

اگرچه ایلوویوم دارای عناصر مبتنی بر بلاک چین است، اما بیشتر شبیه یک بازی ویدئویی تمام عیار است. از طریق یک برنامه دسکتاپ قابل دانلود قابل دسترسی است، اما همچنین دارای طیف وسیعی از برنامه های پشتیبانی کننده DeFi در اطراف آن است – از جمله مزرعه محصول و تبادل غیرمتمرکز.

بازیکنان در مناظر Illuvium پرسه می زنند و با Illuvials و سایر بازیکنان مبارزه می کنند، در ماموریت ها و چالش های روزانه شرکت می کنند و در داستان مشترک آن شرکت می کنند. آنها در طول سفر خود، Illuvials را جمع آوری می کنند که دارای طیف وسیعی از ویژگی ها هستند که آنها را از نظر کمیاب، سودمندی و مطلوبیت متغیر می کند. این شامل:

کلاس ها: Empath، Fighter، Guardian، Rogue و Psion.

وابستگی ها: هوا، زمین، آتش، طبیعت و آب.

از طریق کلاس و وابستگی آن، مهمترین ویژگی های آن است، هر ایلوویال دارای تعداد زیادی ویژگی اضافی است که به تعیین قدرت آن در نبرد نیز کمک می کند، برخی از این موارد می توانند عبارتند از: آسیب حمله، سرعت حمله، و وحشی گری. ایلوویال‌ها با پیروزی قوی‌تر می‌شوند، می‌توانند با آیتم‌های درون بازی تقویت شوند و می‌توان آن‌ها را به یک فرم خاص «صعود» ارتقا داد – که از دو وابستگی همزمان بهره می‌برد.

هر ایلوویال با یک توکن غیرقابل تعویض منحصر به فرد (NFT) نشان داده می‌شود و می‌توان آن را آزادانه در پلتفرم‌های مبادلات خارجی و IlluviDEX بدون گاز معامله کرد. آنها همچنین می توانند به اشکال قوی تر ترکیب شوند و در انواع معمولی، هولوگرافیک و هولوگرافیک تیره که به طور قابل توجهی کمیاب تر هستند وجود داشته باشند.

این بازی دارای جریان‌های درآمدی متنوعی است که عمدتاً از خرید اقلام درون بازی، اجزای سازنده، لوازم آرایشی و خشک‌سازی به دست می‌آیند. 100٪ از این درآمد به عنوان پاداش برای کسانی که توکن های ILV را از طریق سیستم خرید ILV به اشتراک می گذارند، توزیع می شود.

چه چیزی ایلوویوم را منحصر به فرد می کند؟

بر خلاف سایر بازی‌های مبتنی بر بلاک چین، ایلوویوم دارای یک محیط کاملاً سه بعدی است که بیش از 100 ایلوویال منحصر به فرد در مناطق مختلف آن پراکنده شده است. هر Illuvial توسط تیمی از هنرمندان در سطح جهانی طراحی شده است و این اطمینان را ایجاد می کند که برای بازیکنانی که به بازی های خرده فروشی با بودجه کلان عادت دارند جذاب باشد.

فراتر از این، دارای تعدادی ویژگی است که به آن کمک می کند تا از سایر بازی های دارای بلاک چین و عناوین AAA متمایز شود. این شامل:

ادغام لایه 2: اگرچه ایلوویوم توسط اتریوم ایمن شده است، اما بر روی Immutable X (IMX) ساخته شده است – یک راه حل لایه 2 که برای کمک به مقیاس کردن برنامه های کاربردی با عملکرد NFT طراحی شده است. با استفاده از قابلیت‌های Immutable X، ایلوویوم تضمین می‌کند که بازیکنان می‌توانند NFT‌های خود را با کارمزد گاز صفر و نهایی شدن تراکنش‌های آنی، ضرب و معامله کنند. بازیکنان همیشه در حین استفاده از IMX دارایی های خود را حفظ می کنند.

IlluviDEX: Illuvium دارای یک پلت فرم داخلی غیرمتمرکز (DEX) است که نام مناسبی IlluviDEX نامیده می شود. این می تواند برای مبادله بدون اعتماد دارایی های Illuvium، از جمله Illuvial NFT ها استفاده شود. یک کارمزد 5٪ از هر فروش کسر می شود و به استخر پاداش برای سهامداران ILV وارد می شود.

کشاورزی بازده: در مجموع 3 میلیون ILV – معادل 30 درصد از حداکثر عرضه (10 میلیون) – به برنامه کشاورزی عملکرد ایلوویوم اختصاص داده شده است. اینها در یک دوره سه ساله بین کاربرانی که نقدینگی دارند و از طریق طرح‌های پاداش شرکای مختلف توزیع می‌شود.

کوین متاورس sILV چیست؟

ایلوویوم دارای یک سیستم پاداش کشاورزی عملکرد منحصربه‌فرد است، به این صورت که تمام جوایز ILV که از طریق مزرعه محصول به دست می‌آیند، قبل از برداشتن آنها برای یک دوره یک ساله قفل می‌شوند.

کوین متاورس SILV را نمی توان از بازی خارج کرد و توسط یک دارایی مبتنی بر بلاک چین نشان داده نمی شود.

چگونه ایلوویوم با Axie Infinity مقایسه می شود؟

اگرچه هر دو Illuvium و Axie Infinity دارای شخصیت‌های کلکسیونی درون بازی هستند که می‌توان با آنها مبارزه کرد، مبادله کرد و ارتقا داد، دامنه دنیای بازی پیرامون این موجودات تا حدودی متفاوت است.

از یک طرف، Illuvium یک بازی نقش آفرینی سه بعدی با خط داستانی به تدریج آشکار شده و چشم انداز عظیم، باز و قابل کاوش است، در حالی که Axie Infinity یک بازی دو بعدی بسیار محبوب و دمدمی است که دارای مخلوقات شایستگی معروف به Axies است که یادآور پوکمون هستند. این محورها را می توان پرورش داد، جنگید و داد و ستد کرد. در حال حاضر، هیچ حالت داستانی برای صحبت وجود ندارد.

هر دو Illuvium و Axie Infinity دارای یک عنصر DeFi گیمیفی شده قوی هستند، به این معنی که در حین بازی، اتر واقعی (ETH) در خطر است – زیرا برخی از Illuvials و Axies می توانند مبالغ قابل توجهی را در بازار آزاد دریافت کنند.

برخلاف Axie Infinity که از مجموعه‌ای تصادفی از دارایی‌ها برای تولید هر Axie استفاده می‌کند، Illuvial‌های Illuvium کاملا منحصربه‌فرد هستند. هر یک از آنها دارای آثار هنری سفارشی و تجهیز هستند تا اطمینان حاصل شود که متمایز هستند و دارای ویژگی هایی هستند که به خواص و منطقه آنها مربوط می شود.

این دو بازی به وضوح شباهت‌هایی با هم دارند، اما ایلوویوم عمدتاً گیمرهای سنتی را هدف قرار می‌دهد که ممکن است تجربه‌ای با ارزهای دیجیتال و NFT داشته باشند یا نداشته باشند، در حالی که Axie Infinity بیشتر برای افراد باهوش رمزنگاری جذاب است.

2- کوین متاورس Monavale MONA

رتبه فعلی CoinMarketCap #1099 است که ارزش بازار واقعی آن 10,035,826 دلار است. دارای عرضه در گردش 9078 کوین MONA و حداکثر. عرضه 10000 کوین MONA.

MONA توکن بومی ERC-20 برای پلتفرم DIGITALAX است. این توکن کاربردی پلتفرم است و همچنین به عنوان بخشی از حاکمیت پلتفرم عمل می کند.

3- کوین متاورس Decentral Games [Old] DG

Decentral Games یک GameFi DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) متعلق به جامعه است که در تقاطع متاورس و NFT قرار دارد.

بازیکنان $DG برای انجام بازی‌ها، ارائه دهندگان نقدینگی $DG برای تامین نقدینگی و دارندگان فعال $DG با نظارت بر تخصیص سود خانه درآمد DG دارند.

Decentral Games بازی‌های متاورس سه بعدی را در بلاک چین برای بازارهای مصرف‌کننده و تجاری توسعه می‌دهد. این بازی‌ها شامل NFT، مدل‌های بازی برای کسب درآمد، بازی‌های مبتنی بر شرط‌بندی و بازی‌های رویدادهای مجازی سه بعدی با تجربه همه‌جانبه است.

اگر می‌خواهید بدانید بازی‌های Decentral [قدیمی] را از کجا بخرید، بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله در سهام Decentral Games [قدیمی] در حال حاضر Gate.io، LBank، PancakeSwap (V2)، Hoo و Hotbit هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 1
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx