تحلیل سنتیمنتال بیت کوین

تحلیل سنتیمنتال بیت کوین

تیم IT پاورآپ ترید
0 18:14 1400/05/13

قیمت بیت کوین از محدوده 32 تا 36 هزار دلار خارج شد و در نهایت به 42.5 هزار دلار رسید. حالا چه انتظاری میتونیم از این بازار داشته باشیم؟

کسانی که در ماه ژوئن و نهایت در ماه ژوئیه امیدی به حرکت چشمگیر بازارهای ارز دیجیتال نداشتند، این هفته روزنه امیدی بود که بسیاری از افرادی که منتظر روند صعودی بودند به بازار امیدوار بودند.

در تاریخ نوشته شدن این مقاله ، بیت کوین طی هفته گذشته حدود 23 درصد جهش داشته است که جهشی عظیمی محسوب میشود و ارزش بازار آن اکنون به  40.2 هزار دلار رسیده است. این تغییرات با تغییرات سطوح اواسط ماه ژوئن مطابقت دارد وتنکنیکالیست ها  خاطرنشان کرده اند که این می تواند یک سطح مقاومت کلیدی باشد ، که اگر شکسته شود ، می تواند به بیت کوین اجازه دهد راه خود را به 50 هزار دلار و فراتر از آن برساند.

در این مقاله قصد داریم تا به کمک تحلیل آن چین، نه تنها آخرین فعالیت های اجتماعی و شبکه بیت کوین را بررسی کنیم ، بلکه به تغییرات قیمتی آلت کوین ها هم نگاهی می اندازیم تا بتوانیم با در نظر گرفتن حرکت و  نوسانات آن ها زمان از دست رفته در این چند ماه را جبران کنیم.

وقت استراحت نهنگ ها فرا رسیده است!

طی دو ماهی که به بررسی دقیق این بازار پرداختیم به این نتیجه رسیدیم که ارتباط مستقیمی بین معاملات و آدرس هایی که در باینس است با وال ها وجود دارد. به عبارتی در این دوماه وال ها در این بازار در حال فعالیت بوده اند.

در تاریخ نوشته شدن این مقاله ، آدرس های بیت کوین که در حال حاضر بین 100 تا 10000 بیت کوین دارند ، مجموعاً 9.23 میلیون بیت کوین در کیف پول خود دارند ، که برای این گروه رکورد جدیدی محسوب می شود. بالاترین رکورد قبلی در 5 آوریل اتفاق افتاده بود ، تنها به طول یک هفته قیمت بیت کوین با 63.5 هزار دلار بی سابقه بود.

در طی ماه اخیر ، این آدرس ها تقریباً 170،000 BTC دیگر جمع آوری کرده اند. این سرعت سرسام آور آخرین بار در اواخر دسامبر 2020 ، درست قبل از شروع روند صعودی بزرگ در سال 2021 انجام شد ، جایی که قیمت ها از 29.0 هزار دلار به 40.8 هزار دلار در هفته اول سال جدید رسید. زیرنظر گرفتن این گروه برای پیگیری روند قیمتی ارز های دیجیتال به خصوص بیت کوین مهم است ، زیرا به احتمال زیاد تا زمانی که شاهد افت در این خط انباشت نباشیم ، باید انتظار یک شاخص صعودی اصلی را داشته باشیم.

معیارهای سه گانه بیت کوین (فعالیت آدرس ، حجم معاملات ، حجم اجتماعی) با افزایش قیمت به 40 هزار دلار افزایش می یابد

ما بار ها هنگام انجام تجزیه و تحلیل آن چین به رابطه نزدیک بین آدرس های فعال روزانه، حجم معاملات و حجم اجتماعی اشاره کرده ایم. به طور کلی ، هنگامی که هر سه این معیارها دارای افزایش شدید یا افت شدید هستند ، این یک نشانه امیدوار کننده است که افزایش قیمت عمده در این جهت امکان دارد.

همانطور که میبینیم در 27 ژوئیه ، آنچه بالاتر توضیح دادیم مانند آینه تغییرات بین سه معیار را برای بیت کوین منعکس کرد. با عبور BTC از 40 هزار دلار برای اولین بار از اواسط ماه ژوئن ، فعالیت آدرس ها  به بالاترین سطح 3 هفته گذشته رسید ، در همین بین حجم معاملات و حجم احساسات اجتماعی به بالاترین سطح 5 هفته گذشته خود رسید. برخی ممکن است سوال کنند که آیا این سناریو مانند سناریو ی “اول مرغ بود یا تخم مرغ” بوده است ، جایی که قیمت ممکن است به تازگی در این معیارها شروع به کار کرده باشد ، یا شاید برعکس.

اما واقعاً مهم نیست. آنچه این سه معیار با افزایش همه آنها نشان داد این بود که جمعیت هیجان خود را افزایش داده و باعث افزایش قابل توجهی در استفاده از دارایی شماره 1 ارزهای رمزنگاری شده بود ، بنابراین قیمت بازار را در 40،000 دلار حفظ کرد.

آلت کوین ها دنباله روی بیت کوین هستند و پس از تثبیت بیت کوین حرکت نمیکنند.

معامله گران آلت کوین ها که طی دو ماه گذشته به سرمایه گذاری های ناپایدار خود پایبند بوده اند ، به دلیل صبر و شکیبایی خود پاداش بزرگی دریافت کرده اند، زیرا 100 پروژه رمزنگاری برتر از نظر ارزش بازار از ضررهای خود به طرز چشمگیری خارج شده اند. Quant’s +77٪ و Amp’s +64٪ هفته عنوان بهبودی برای alts را عنوان کردند ، که به نظر می رسد با افزایش مجدد قیمت بیت کوین به بالای 40 هزار دلار ایجاد شده است.

مثل همیشه ، سوال اینجاست که آیا BTC می تواند سطح فعلی را زیر پا بگذارد؟ اگر اینطور نباشد و به محدوده 36 هزار دلار و کمتر برگردد ، بسیاری از بازارهای آلت کوین همراه  با آن کاهش می یابد. غیرقابل پیش بینی بودن و نوسانات شدید همیشه یک اصل جانبی است که معامله گران در هنگام سرمایه گذاری روی هر دارایی با آن برخورد میکنند حتی این اصل در مورد دارایی هایی که نام بیت کوین یا اتریوم دارند هم صادق است.

متوسط ​​معاملات مبتنی بر ETH به قلمرو مثبت باز می گردد

MVRV یکی دیگر از معیارهای بسیار مفید برای تشخیص نحوه تاثیر احساسات جمعیت بر بازارها در آینده است. به طور کلی ، هنگامی که میانگین بازده تجاری (MVRV) به قلمرو مثبت (به ویژه در سطوح شدید) جهش می کند ، این نشانه ای است که FOMO در حال اجرا است و تصحیح تاریخی قریب الوقوع است.

با این حال ما می بینیم که اکثر پروژه های مبتنی بر ETH به بازده مثبت رسیده اند ، این بدان معناست که خرید در حال حاضر اقدامی با ریسک بیشتر از حالت عادی است. اما متوسط ​​بازده 30 روزه بین 6 تا 10 درصد برای اکثر دارایی ها میباشد و قرار نیست سطح شدیدی مانند 20 تا 30 درصد اتفاق بیفتد. اگر MVRV همچنان به این محدوده صعود کند ، برداشت سود از لحاظ تاریخی یک انتخاب عاقلانه خواهد بود.

بهترین فرصت های خرید معمولاً زمانی به وجود می آید که اکثر معامله گران در حال فروش و وحشت هستند ، اما حداقل در حال حاضر ، این فرصت کامل نیست. در زیر مدل MVRV فرصت و خطر واگرایی آمده است. وقتی میله های پروژه های مربوطه در محدوده مثبت و سبز قرار دارند ، معمولاً آن زمانی است که خرید مناسب است.

اما همانطور که می بینیم ، اکثر پروژه ها در اینجا زیر صفر و نزدیک به خط منطقه خطرناک (خط قرمز) هستند. $ OMG و $ REN دو موردی هستند که حداقل یک پنجره خرید را نشان می دهند ، در حالی که $ QNT ، $ GLM و $ SNT در حال حاضر بازدهی بالایی دارند و باید تا زمانی که سود کمی کاهش یابد ، ریسک محسوب شوند.

میانگین سن سرمایه گذاری شده در دلار نشان می دهد که بیت کوین های خاموش دوباره در حال فعال شدن و خرید و فروش هستند

یکی دیگر از شاخص های کلان بزرگ که به ما کمک می کند روند صعودی بازار اصلی را توجیه کنیم ، سن سرمایه گذاری میانگین دلار Sentiment است. در اینجا ، می توانیم ببینیم که آیا دلارهای سرمایه گذاری شده در BTC (با رنگ قهوه ای) و ETH (با رنگ صورتی) در حال انتقال به کیف پول برای عدم خرید و فروش هستند یا در حال پویایی برای ترید.

در طول روند صعودی ، میانگین سن سرمایه گذاری دلار، BTC و ETH به طور قابل توجهی کاهش یافت ، که نشان می دهد دلارهای جدید بیشتر در بازارها سرمایه گذاری وارد می شود و سرمایه گذاری های خفته در حال پویایی هستند. ما گزارش کردیم که این خط درست زمانی که در بالاترین حد خود اتفاق افتاد ، هموار می شود ، که نشان می دهد همه چیز در حال فروکش کردن است.

از زمان سقوط عمده قیمت در اواسط ماه مه ، این خطوط به سمت عقب حرکت کرده اند ، که نشان می دهد روند نزولی در حال وقوع است. اما برای اولین بار در دو ماه و نیم اخیر ، ما شاهد حرکت جدیدی در دلارهای سرمایه گذاری شده هستیم (حداقل فقط برای BTC ، نه برای ETH) ، و خط BTC دوباره در حال پیچ خوردن است. اگر خط از اینجا به پایین حرکت کند ، می تواند اولین سیگنال باشد که نشان می دهد چرخه صعودی دوم شروع می شود.

بیت کوین و اتریوم هر دو هنوز مشکل گردش دارند

بسیاری از معیارهای بیت کوین ، همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، کمی صعودی تر به نظر می رسند. اما معیاری که هنوز به کار نیاز دارد ، گردش توکن آن است. تعداد توکن های منحصر به فرد منتقل شده در شبکه BTC در ماه جولای به طرز نگران کننده ای پایین بوده است. در واقع ، بر اساس سطح فعلی سقف بازار ، میبینیم که این کمترین میزان گردش از نسبت NVT ، در تاریخ BTC خواهد بود.

این به هیچ وجه پایان جهان نیست ، به ویژه هنگامی که تنها 3 روز گذشته در سه علامت هش کم در نوار ژوئیه 2021 در واقع بهبود چشمگیری در گردش نشان داده است زیرا جمعیت از قیمت 40 هزار دلار هیجان زده شده است. که با این حال ، این مدل بسیار دقیق ، ماههای آینده را بر اساس نحوه پر شدن رنگ ماه قبل به خوبی پیش بینی می کند. و در حال حاضر ، به نظر می رسد جولای پنجمین ماه متوالی نزولی باشد.

نمودار NVT برای اتریوم است. قیمت آن برای اولین بار در طی یک ماه تا 2400 دلار افزایش یافت. با این حال ، نوار زرد نارنجی در اینجا یک سیگنال نیمه نزولی را نشان می دهد.

بر خلاف بیت کوین ، سه روز گذشته علی رغم هیجانی که در حال حاضر در بازارها تجدید شده ، واقعاً چندان چشمگیر نبوده است. ما توصیه می کنیم با دقت بیشتری بازار را بررسی کنید،و از آن  به عنوان یک نشانگر واضح از حرکت بازارها در ماه آگوست بهره ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 5
برای مطالعه بیشتر

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاه و یکم

08/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاهم

02/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و نهم

26/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هشتم

11/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هفتم

05/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و ششم

30/04/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx