جلسه هفدهم: آموزش روانشناسی فارکس (فردی)

جلسه هفدهم: آموزش روانشناسی فارکس (فردی)

تیم IT پاورآپ ترید
2 16:29 1399/09/17

آموزش روانشناسی فارکس بسیار موضوع مهمی است و حتما باید به آن دقت کنید. کمتر کسی است که در بازار فارکس فعالیت کند و چیزی از روانشناسی فارکس یا روانشناسی ترید نشنیده باشد.

در این جلسه از آموزش کامل فارکس قصد داریم آموزش روانشناسی فارکس (روانشناسی فردی ) را به شما توضیح دهیم که مسئله بسیار مهمی است.

در این مقاله ما قصد داریم روانشناسی فردی در فارکس را به شما آموزش دهیم. روانشناسی بازار هم هست اما تمرکز این محتوا بر روی روانشناسی فردی است.

جدا از یاد گیری تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال هنوز هم چیز هایی وجود دارد که ما باید برای سود کردن در بازار فارکس آنها را یاد بگریم. یکی از آنها روانشناسی فارکس یا روانشناسی ترید است.

بازار فارکس یا بازار ریسک

همانطور که در جلسات قبل به شما گفته بودیم، درآمد بازار فارکس به دلار است و باید حتما به این نکته هم دقت کنید که ضرر هایی که میکنید هم به دلار است. پس ذهن شما باید آمادگی این را داشته باشد که این بازار، بازار احتمالات است. شما با علم اطلاعات وارد این بازار شده اید، و حدس بر پایه علم میزنید که بازار به کدوم سمت خواهد رفت. قطعا هیچ کسی نمی تواند آینده را پیش بینی کنه اما ما با حدس بر اساس علم و دانش این کار در بازار فارکس میزنیم و بازار فارکس را تحلیل میکنیم.

چرا در بازار فارکس ضرر میکنم ؟

این عمر بسیار طبیعی است که شما ممکن است در این بازار ضرر کنید، فقط شما نیستید که ضرر کنید حتی بانک ها هم در این بازار ضرر میکنند. نیازی به نگرانی نیست آموزش روانشناسی فارکس تا آخر بخوانید تا این موضوع برای شما حل شود.

ما باید دقت داشته باشیم که سود ما روی برایند معاملاتمون است. به عنوان مثال شما 10 تا پوزیشن باز میکنید 8 تا از آنها TP میخورد و در اینجا شما 80 درصد سود میکنید. پس ما روی برایند معاملاتمون سود میکنیم.

خیلی ها هستند که در این بازار سود نمیکنند چرا؟
باید همین جا بهتون بگم که عجله در این بازار مساوی شکست است.

شما باید در این بازار صبور باشید و سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید، چون اگر آرامش نداشته باشید قطعا نمی توانید روی چارت تمرکز کنید.

چطور در بازار فارکس موفق شویم؟

اول که شما این بازار را یاد میگیرید نباید بلاافاصله وارد حساب واقعی شود چراکه در این صورت ضرر میکنید و از بازار سرد می شود.

در قدم اول شما باید درست آموزش ببیند و تمرین زیاد بکنید. صرفا این نباشه که شما آموزش ببینی یه هفته خوب تمرین کنید بد دیگه تمرین نکنید و یکدفعه وارد بازار شوید. این روش غلط است.
شما باید آموزش ببیند در حساب دمو تمرین کنید به خوبی و بعد وارد بازار فارکس شوید.

حساب دمو

حساب دمو بسیار مهم است و باید خیلی بهش توجه کنید! حالا چرا مهم چون که شما تمرین میکنید درآن و هرچی یاد بگیرید رو آنجا انجام می دهیم.

نکته ای که در حساب دمو باید به آن دقت کنید این است که شما هر مبلغی که میخواهید در حساب واقعی واریز کنید را در حساب دمو هم همان مبلغ باشد یعنی یکسان باشد. چون اگر در حساب دمو پول شما زیاد باشد شما هیچ احساس مسئولتی نمیکند.

زمانی که شما درست تمرین کردید و حساب دمو هم همانند حساب واقعی جدی گرفتید حال وقت وارد شدن به حساب واقعی است.

شما باید برای خودتان استراتژی داشته باشید تریدر بی استراتژی مثل ماشین بدون فرمونه!!!
سعی کنید استراتژی های مختلف رو تست کنید و بگردید دنبال استراتژی که به احساسات شما بخوره.

موارد بالا احتمال TP خوردن شما را بالاتر میبرد از آنها به هیچ عنوان ساده رد نشوید و همه ی آنها را جدی بگیرید.

روانشناسی فردی در فارکس چیست ؟

خیلی از افراد تحمل ضرر را ندارند، یعنی اینکه اگر از 10 تا پوزیشن 7 تا TP میخوره اون 3 ضرر رو نمیتوانند تحمل کنند و اینکه تا یکی از پوزیشن های آنها SL میخورد، کلا روحیه خود را از دست می دهند، کاملا نارحت می شوند و خودشون رو سرزنش میکنند و در آموزش روانشناسی فارکس سعی کردیم به شما کنترل کردن خودتون رو در بازار آموزش دهیم .

حالا وقتی ضرر میکنند سریع میخواهد ضرر هایشان را جبران کنند، در نتیجه پوزیشن های بیشتر باز میکنند.
به خودشون شک میکنند، به علمشون شک میکنند، به بازار شک میکنند کالا به همه چی بد بین میشوند.

خیلی از آنها کلا بخاطر چند SL کلا استراتژی خودشون رو عوض میکنند و کلا سبکشون رو عوض می کنند و در آخر هم نمیتوانند سود کنند. به همین دلیل به همه دوستان هم توضیه میکنند که از این بازار نمیشود پول درآورد.

حالا راه حل چیه؟

در این مواقع نباید ری اکشن خاصی نشان دهید، باید به اعصاب خودتون مسلط باشید. فردی در بازار های مالی میتواند درآمد داشته باشد که مسلط باشه به خودش، بهم نریزه. در این بازار ممکن است برایندتون آن چیزی نباشه که شما میخواهید یا حتی یک ماه، نگران نباشید ماه بعدی یا هفته بعدی سعی کنید درستش کنید و ضرر ها تون رو جبران کنید.

وقتی شما به خودتون اعتماد دارید و استراتژیتون رو تست کردید در اکانت دمو دیگه این ترس ها وجود نداره باید حتما با ترسهاتون مقابله کنید. با مدریت سرمایه که در فصل بعد آن را یاد میگیرید وارد پوزیشن شوید و دیگر نباید ترسی داشته باشید.

اگر در حساب دمو درست و اصولی تمرین کرده باشید دیگه این اتفاقات برای شما نمیوفته و ترسی ندارید و کاملا منطقی درباره آنها تصمیم میگرید.

اگر فکر می کنید دارید همیشه ضرر میکنید و نمیتوانید سود کنید برگردید به اکانت دمو و تمرین هاتون رو در حسال دمو ادامه دهید.

نتیجه گیری

همه کسب و کار ها هم بالا و پایین دارند یک روز سود خوبی دارید یک روز کم تر سود میکنید و یک روز هم کلا سودی ندارید، بازار فارکس هم به همین شکل است. شما باید درست تمرین کنید و یاد بگیرید. شرایط رو کنترل کنید تا بتوانید در این بازار سود کنید هدف ما هم در آموزش روانشناسی فارکس این بود که شما را اگاه سازیم و بگیم که این بازار هیچ ترسی ندارد اگر درست آموزش ببینید.

نظرات خود را در رابطه با آموزش روانشناسی فارکس برای ما بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 2.5
برای مطالعه بیشتر
جلسه هجدهم: آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

جلسه هجدهم: آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

18/09/1399
جلسه شانزدهم: آموزش باز کردن معامله در فارکس

جلسه شانزدهم: آموزش باز کردن معامله در فارکس

17/09/1399
آموزش تحلیل فاندامنتال در فارکس

جلسه پانزدهم: آموزش تحلیل فاندامنتال

15/09/1399
جلسه چهاردهم: آموزش حمایت و مقاومت

جلسه چهاردهم: آموزش خطوط حمایت و مقاومت

13/09/1399
جلسه سیزدهم: آموزش خط روند یا TrendLine

جلسه سیزدهم: آموزش خط روند یا TrendLine

جلسه دوازدهم: آموزش ابزار ها در فارکس

جلسه دوازدهم: آموزش ابزار ها در فارکس

12/09/1399
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
2
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx