نظر استادان تیم پاورآپ ترید در خصوص اشکالات دانشپذیران

نظر استادان تیم پاورآپ ترید در خصوص اشکالات دانش پذیران

عنوان های مقاله

اگر به یاد بیاورید ما برای شما مقاله ای در سایت قرار دادیم که در آن از دانش پذیرانمون در باره تجربه‌شون در حساب دمو و درش هایی که گرفتند پرسیدیم در بین تحقیقاتی که انجام دادیم یک سری مشکلاتی به چشمام خورد که بیش از 90% دانش پذیرانمون به آن اشاره کرده بودند.

در این مقاله این بار ما نظرات استادانمون درباره ی مشکلات معمول تریدر ها را برای شما آورده ایم.

  1. صبور ماندن

از جمله مشکلاتی که دانش پذیران ما به آن اشاره کرده بودند با مضمون صبر و شکیبایی میتونیم بیشتر توضیحش بدیم

مشکل تریدر های ما این بود که نمیدانستند چقدر باید صبر کنند؟ آیا به اندازه کافی صبر کرده اند و الان زمان ورود به پوزیشن است یا باید بیشتر صبر کنند و دیر تر به یک پوزیشن وارد بشن؟

جواب استادان پاورآپ‌ترید:

اگر خیلی بیتاب هستید و نمیتوانید خودتون رو کنترل کنید خیلی سریع وارد حساب دمو شوید، اسکلپ کنید ودر تایم فریم های کوتاه ترید کنید به هیچ وجه جلوی خودتون رو نگیرید و بگذارید هرچه که ذهنتون به شما می گوید انجام دهید بعد از مدتی تمام سرمایه خودتون در حساب دمو رو از دست میدهید (ممکن است در این بین خیلی شانسی سود کنید اما ضرر ها در نهایت قالب هستند) از دست دادن سرمایه در حساب دمو این ذهنیت در افکار شما ثبت میکنه که اگر بیقرار باشید در نهایت سرمایه خودتون رو از دست می دهید پس یاد میگیرید که صبر کنید.

بعد از این که شما مشکل صبرتون رو حل کردید باید بدانید  فقط در جفت ارزی که در روند آن تخصص دارید ترید کنید تخصص به این منی نیست که یک روند را ببینید و بگویید این را میشناسم تخصص یعنی شما از لحظه ورود تا لحظه خروج تماما تسلط کافی و ایده برای این که چه کاری باید انجام دهید دارید!

به همین دلیل است که ما اسم این مشکل رو گذاشتیم عدم صبر و شکیبایی چون تریدر منتظر نمی ماند تا وارد پوزیشنی شود که آن را میشناسد و در آن تخصص دارد.

 

  1. غلبه بر حرص و آز

از دیگر مشکلات متعدد تریدر های ما این بود که برای جبران ضرر های قبلی تعداد پوزیشن های خودشون رو افزایش میدادند یا روی روندی که از آن تقریبا مطمِن بودند حجم بالا وارد میکردند.(این تصمیم ها اقلانی نیست و کاملا احساسی و وابشته به شانس گرقته شده است)

جواب استادان پاورآپ‌ترید:

ابتذا سعی کنید ضرر های خود را فراموش کنید و به آن ها فکر نکنید فکر کردن به آن ها باعث میشه تا تصمیم های اشتباه بگیرید اگر سعی کردید و نتوانستید که افکار خودتون رو کنترل کنید لپ‌تاپ یا کامپیوتر خودتون رو خاموش کنید و سعی کنید کاری انجام دهید که کلا فکر شمارو از این بازار دور کند.

این مرحله بسیار سخت است ولی شما باید آن را انجام دهید. هنگامی که میخواهید وارد پوزیشن شوید نسبت Rبه R خودتون رو کاهش دهید این کار باعث میشه سود شما کمتر بشه اما شانس سود کردنتون رو میبره بالا و شما دقیقا باید هنگام ضرر این کار را انجام دهید

بار ها گفتیم که در این بازار خیلی سریع میتونید سرمایتون رو از دست بدهید اما سود کردن زمان بر است.

  1. معامله در حساب دمو

بسیاری از تریدر های نوپا حساب دمو رو کسل کننده میدانند و دوست دارن هرچه سریع تر وارد حساب ریل شوند که کاملا اشتباه میکنند

اما در این بین تعدادی تریدر های هوشمند هستند که بعد از ضر به حساب دمو برگشته امند تا ایراد های خودشون رو پیدا کنند و از جمله هوشمندانه ترین کار هاست.

 

جواب استادان پاورآپ‌ترید:

تریدر های نوپا و حتی قدیمی ها هرگز نباید اکانت دمو را کنار بگذارند تریدر های تازه وارد باید وقتی با اکانت دمو کار میکنند آن را کاملا جدی بگیرند و در ذهن خودشان بگنجانن که این حساب میتواند در نهایت سرمایه واقعی آن ها را رشد بده یا از بین ببره و اما تریدر های قدیمی حتی افرادی مثل خود من از حساب دمو برای از بین بردن شک و تردید و امتحان استراتژی های جدید استفاده میکنند.

یک راه فرار از حساب دمو به حساب ریل برای تازه وارد های بیقرار وجود داره که ما باز هم پیشنهاد میکنیم در حساب دمو بمانید. آن هم این است که با حجم حساب پایین وارد حساب ریل شوید که آن هم مشکلات خودش را دارد مثلا تازه وارد هایی که با حجم پایین وارد میشوند انتظار سود های بالا دارند اما هرگز اینطور نخواهد بود در نتیجه این افراد نسبت ریسک به ریواردو خطرناک انتخاب میکنند تا سریع تر سود کنند و شکست میخورند!

  1. از دست دادن یک پوزیشن خوب

از جمله سخت ترین مشکلات تریدر ها از دست دادن پوزیشن های خوبه درسته که این مشکل باعث نمیشه پولی از دست بدهند اما در افکار تریدر تاثیر میذاره و باعث میشه تریدر تصمیم های اشتباه بگیرد.(برای گرفتن پوزیشن بعدی عجله کند)

جواب استادان پاورآپ‌ترید:

تریدر های عجول و تازه وارد وقتی به این مشکل بر میخورند مدام خودشون رو سرزنش میکنند و میگویند باید آن را میگرفتی نباید آن را ازدست میدادی و اما تریدر های با تجربه و قدیمی این جمله را “فارکس هرگز تمام نمی شود” ملکه ذهن خود میکنند و میدانند اگر یک پوزیشن را از دست دادند پوزیشن های بهتر در راه هستند.

 

  1. یک پوزیشنو نگه دارم یا ببندم وارد یک پوزیشن بهتر بشم؟

بسیاری از تریدر ها با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند که گریز ریزی به حرص و تمع هم دارد. برخی از آن ها یک پوزیشن خوب را برای گرفتن یک پوزیشن بهتر میبندند و این یک مشکل بزرگ است!

جواب استادان پاورآپ‌ترید:

این قسمت بر می‌گردد به استراتژی های شخصی فرد تعداد کمی از این افراد میتوانند موفق باشند اما عده ای هم موقعیت های خوب رو برای موقعیت های به ظاهر خوب از دست می‌دهند

به طور کلی این جمله شاید شمارو از این کار منع کند: یک پرنده در دست شما ارزش بیشتری از 2 پرنده کنار پنجره دارد.

 

نظر شما بسیار ارزشمند است، پس در گفتوگو شرکت کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اطلاع بده
اطلاع بده
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
2
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x

در خواست تماس

پاورآپ ترید

ما کنارت هستیم.

با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

021-44675431

شماره واتس آپ

09214845705