بیت کوین

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته سیزدهم

Dorsa
1 13:22 1400/07/25

بازار بیت کوین در این هفته همچنان قدرت خود را نشان می دهد و قیمت ها در محدوده تثبیت شده و ساید با کمترین قیمت در 53،657 دلار و بالاترین سطح 56،250 دلار معامله می شود. پس از صعود چشمگیر از پایین ترین سطح ماه سپتامبر ، بازار در حالی که فعالیت های زنجیره ای صعودی را آغاز کرده است موفق به حفظ دستاوردهای جدید شده است.

در این هفته ما افزایش نفوذ به بازارهای مشتقه ، رشد چشمگیر عرضه دارندگان بلند مدت و افزایش اخیر فعالیت های زنجیره ای را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم. در بسیاری از جنبه های بازار بیت کوین ، سیگنال ها همچنان دیدگاه سازنده ای برای قیمت ها نشان می دهند و احساسات بازار مثبت باقی می ماند.

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته سیزدهم

فعالیت های زنجیره ای بالاتر می رود

هفته اول اکتبر انتظار می رود فعالیت شبکه افزایش یابد و احتمال ورود متقاضی جدید در سه ماهه چهارم 2021 بالا رود.

واحدهای فعال بیت کوین ، تعداد مشارکت کنندگان زنجیره ای هر روز ، تا این هفته 19 درصد افزایش یافته است و به 291 هزار واحد فعال در روز رسیده است. این مقدار با تعداد اواخر سال 2020 در آغاز آخرین دوره صعودی برابر است. فعالیت بازار بیت کوین در طول تاریخ با افزایش علاقه به دارایی در مراحل اولیه بازار صعودی ارتباط داشته است.

همراه با افزایش تعداد شرکت کنندگان در بازار بیت کوین، ارزش معمولی معاملات نیز افزایش یافته است. از اواسط سپتامبر ، حجم معاملات متوسط به بیش از 1.3 بیت کوین افزایش یافته است. آخرین باری که شبکه بیت کوین شاهد حجم معاملات بالاتر از 1.6 بیت کوین بود ، مارس 2020 در هنگام سقوط نقدینگی بود.

افزایش اندازه معاملات معمولی نشان دهنده افزایش قیمت نیست ، بلکه نشان دهنده جریان سرمایه بزرگتر و حتی سازمانی است که در زنجیره موجود است. به طور کلی ، دوره های نزدیک به پایان بازارهای نزولی زمانی است که پول هوشمند شروع به انباشت می کند. این دوره ها اغلب با فعالیت های زنجیره ای کمتر (اما در حال افزایش) و حجم معاملات بزرگتر مشخص می شوند.

ارزش دلاری حجم بر روی زنجیره نیز به سطوح قابل توجهی افزایش یافته است. با مشاهده حجم انتقال (USD) به عنوان درصدی از Cap Realized ، می توانیم فعالیت شبکه را مستقیماً با مقدار “ذخیره شده” در دارایی مقایسه کنیم. نمودار زیر “سرعت تحقق یافته” را نشان می دهد که به عنوان نسبت بین حجم معاملات زنجیره ای USD و Cap Realized محاسبه می شود. این امر میزان حجم تقاضا را نسبت به ارزش عرضه کوین در زمان آخرین فروش آن در زنجیره نشان می دهد.

    حجم انتقال بیت کوین بیش از 3% از سرمایه واقعی به طور معمول آغاز یک مرحله صعودی بازار را نشان می دهد زیرا سود شبکه نسبت به ارزش واقعی افزایش می یابد.

    حجم انتقالبیت کوین کمتر از 3% از Cap Realized نشان دهنده یک مرحله نزولی تر است که در آن مطلوبیت شبکه کم یا در حال کاهش نسبت به ارزش تحقق یافته است.

حجم نقل و انتقالات بیت کوین بار دیگر از مرز 3 درصد عبور کرده است که نشان دهنده افزایش تقاضا برای تسویه ارزش زنجیره ای است. این یک پیشرفت صعودی است که ارزش آن را در هفته های آینده بر اساس سیگنال تاریخی بالا خواهد برد.

دارندگان بلند مدت دست نگه دارید

برای حمایت بیشتر از افزایش سازنده فعالیت های زنجیره ای ، عرضه تحت مالکین بلند مدت (LTH) هیچ نشانه ای از کند شدن خود را نشان نمی دهد. LTH ها کوین ها را از اکتبر 2020 تا مارس 20201 توزیع کردند که عرضه آنها در 10.91 میلیون بیت کوین به پایان رسید.

طی 7 ماه گذشته ، رفتار هلد و انباشت بیت کوین حاکم بوده و بیش از 2.37 میلیون بیت کوین از آستانه دارنده کوتاه مدت به بلند مدت (155 روز پوند) فرستاده شده است. برای بیان این موضوع ، فقط 186 هزار بیت کوین در همان دوره جدید استخراج شده است ، به این معنی که LTH ها 12.7 برابر بیشتر از کوین های هلد شده هستند!

با استفاده از ابزار Workbench ، می توان میزان تجمع LTH را نسبت به انتشار کوین فعلی برای ماینر ها تعیین کرد. در اینجا ما نسبت بین تغییر 30 روزه در عرضه LTH (آبی) و تغییر 30 روزه در عرضه در گردش (نارنجی ، معادل صدور کل) را در نظر می گیریم.

این نسبت به رنگ صورتی زیر نشان داده شده است و نشان دهنده ضرب کوین ماهیانه ای است که در حال تجمع و هلد) یا توزیع (-ve) توسط LTH ها است. فوریه 2021 نشان می دهد که LTH ها به شدت توزیع شده و به 26.4 برابر تعداد کوین های استخراج شده رسیده است. برعکس ، ژوئن بیشترین میزان تجمع نسبی را داشت و به 27.7 برابر انتشار رسید.

از ماه ژوئیه ، انباشت LTH بین 13.6 تا 15.0x منتشر شده است و نشان می دهد تعداد کوین های خارج شده از گردش به طور قابل توجهی بیشتر از آن است که اخیراً ضرب شده اند.

شواهد بیشتری برای این مشاهدات معیار Revived Supply 1yr+ است که حجم 1 کوین + کوین های قدیمی را که هر روز هزینه می شود ارائه می دهد.

     در طول بازارهای صعودی ، معمولاً مشاهده می شود که LTH ها در قدرت بازار توزیع می شوند و در نهایت هنگامی که عرضه تقاضا را بیش از حد می کند (در روند صعودی ، صورتی) در صدر بالای محلی یا جهانی قرار می گیرد.

     پس از استقرار صعودهای جهانی ، LTH ها هزینه ها را کند کرده و منتظر قیمتهای ارزانتر برای تجمع مجدد هستند (روند نزولی ، آبی)

     هنگامی که قیمتها به “مناطق ارزشی” می رسند ، سرمایه گذاران هوشمند شروع به انباشت می کنند که با سطح پایین عرضه اولیه تجدید می شود ، زیرا کوین های قدیمی در حالت خفته باقی می مانند و کوین های جوان تغییر میکنند (به صورت سبز ، سبز)

در ساختار فعلی بازار ، عرضه احیا شده نشان می دهد که بازار در یک منطقه انباشت نسبی باقی می ماند و حجم کم عرضه احیا شده دوباره به گردش لیکویید باز می گردد.

در کنار قیمت های بالاتر ، بخش بزرگی از مجموعه UTXO نیز به سود بازگشت و به 95.7% از کل UTXO ها رسید. این میزان از زمان پایین ترین سطح ماه سپتامبر حدود 11.3 درصد افزایش یافته است. همچنین توجه داشته باشید که در حالی که اصلاح بازار از ماه مه عمیق بود ، اما منجر به سقوط نسبت UTXO ها به پایین ترین حد 40 تا 60 درصد در بازار نزولی 2018-19 ، یا در مارس 2020 نشد. در بازارهای قوی صعودی ، سود UTXO می تواند ارزش های بالای 90% را برای چندین ماه در یک زمان حفظ کند.

UTXO ها در نمودار Profit Live

بازگشت لوریج به بازارهای مشتقه

احساس مثبت و پرایس اکشن نيز در بازارهاي مشتقه با افزايش سود باز ، كانتانگوي سالم در بازارهاي آينده و افزايش نرخ سرمايه گذاري دائمي منعکس شده است. سود باز معاملات آتی 5.6 میلیارد دلار (+45 درصد) از پایین ترین سطح در ماه سپتامبر افزایش یافته است. توجه داشته باشید که این میزان open interest شبیه به اوایل سپتامبر و اواسط ماه مه است ، که هر دو قبل از فشارهای طولانی مدت قابل توجه بودند.

قیمتهای سازنده آینده را می توان در ساختار دوره های آتی مشاهده کرد ، جایی که محدوده قیمت اجماع در صرافی ها با رنگ آبی زیر مشخص شده است. تا پایان سال ، معامله گران در اکثر صرافی ها (بدون Huobi) قیمت بیت کوین را تقریباً 58.5 هزار دلار (12.4٪ حق بیمه سالانه) تعیین می کنند. معامله گران FTX و Huobi در حال حاضر قیمت پایین تری برای مارس 2022 دارند و به ترتیب با حق بیمه 800 دلار و 3.1 هزار دلار تخفیف و قیمت تقریبی 60.1 هزار دلار معامله می شوند.

مبنای معاملات آتی سالانه 3 ماهه نیز در سراسر اکتبر بیشتر معامله شد و این هفته به 12.4٪ +رسید. ماه مه-ژوئیه یک دوره نزولی بود که در آن بازارهای آتی تنها 3 +3 سال پیش از قیمت سالانه +2 to تا 5 +قیمت گذاری می کردند. حق بیمه در اواخر سپتامبر به این کمترین +5 درصد بازگشت و احساسات نسبتاً نزولی بازار را همراه کرد. با این حال ، چنین مبنای آتی نسبتاً پایینی نشان می دهد که یک شاخص قوی برای فعلی  در 2020 و 2021 است.

نمودار زنده پایه 3 ماهه آینده

بازارهای swap نیز طی هفته گذشته به طور فزاینده ای در حال افزایش است و نرخ های سرمایه بین 0.01 +تا 0.02٪ +در کل صرافی ها معامله می شود. در زمان نگارش این مقاله ، نرخ های تأمین مالی به سمت پایین این محدوده کاهش می یابد ، که نشان می دهد شاید معامله گران از لوریج استفاده می کنند ، هرچند به طور کنترل شده تری نسبت به دوره های قبلی. با این حال ، احتمال ناپایداری کوتاه مدت با فشار طولانی مدت در کنار افزایش نرخ بودجه و افزایش نرخ بهره افزایش می یابد و باید به آن توجه کرد.

در نهایت ، بازارهای آپشن را مشاهده می کنیم که در حال افزایش نیز هستند و تا ماه اکتبر 3.6 میلیارد دلار (+64 درصد) افزایش یافته است. بازارهای آپشن هنوز بخش نسبتاً کوچکی از حجم تجارت را نشان می دهند (<1 میلیارد دلار معمولی) ، اما رشد آنها نشان دهنده بلوغ بازار است ، راههای جدیدی را برای مدیریت ریسک، ابزارهایی برای ماینر ها و معامله گران برای دریافت نوسان حق بیمه های و وسایل نقلیه برای قیمت را نشان می دهد. حدس و گمان.

این غیر معمول نیست که بازارهای مشتقه شاهد هجوم open interest ، حق بیمه آتی و نرخ های تأمین مالی مثبت در کنار اقدام مثبت قیمت باشند. در حالی که این امر احتمال افزایش فشار را افزایش می دهد ، باید برای یک دید جامع ، در ترکیب با عوامل اساسی مشاهده شده در بازارهای اسپات و در زنجیره مشاهده شود.

آنچه می توانیم ببینیم این است که در بسیاری از موارد ، قیمت فعلی سازنده با روندهای بسیار سالم در تجمع ، رفتارهلد و افزایش فعالیت های زنجیره ای و استفاده از شبکه پشتیبانی می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 5
برای مطالعه بیشتر

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاه و یکم

08/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته پنجاهم

02/06/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و نهم

26/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هشتم

11/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و هفتم

05/05/1401

تحلیل بیت کوین به سبک on-chain هفته چهل و ششم

30/04/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
1
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx