انواع کیف پول های بیت کوین و ارز دیجیتال

انواع کیف پول های بیت کوین و ارز دیجیتال

Dorsa
0 11:57 1399/04/29

اگر شما یک خریدار بیت کوین هستید قطعا به کیف پول نیاز دارید تا آن ها را در کیف پول خود ذخیره کنید.پس اگر میخواهید بیت کوینی را خریداری کنید حتما این مقاله را تا آخر بخوانید.

چرا به کیف پول بیت کوین نیاز داریم؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است و از آنجا که بیت کوین ها به صورت فیزیکی وجود ندارد، از لحاظ فنی نمی توانند در هر مکانی ذخیره شوند. در عوض، کلیدهای خصوصی که برای دسترسی به آدرس عمومی Bitcoin و امضاهای معامله شما استفاده می شوند، باید به طور ایمن ذخیره شوند. ترکیبی از کلید عمومی گیرنده و کلید خصوصی شما چیزی است که یک معامله بیت کوین را ممکن می کند.
انواع مختلفی از کیف پول های بیت کوین وجود دارد که هرکدام از آن ها با نیازهای مختلفی روبرو هستند. این کیف پول ها از نظر امنیتی، راحتی، دسترسی و غیره متفاوت هستند.
انواع کیف پول ها:

 

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی در اصل سندی است که حاوی یک آدرس عمومی برای دریافت بیت کوین و یک کلید خصوصی است که به شما امکان می دهد بیت کوین را (که در آن آدرس ذخیره شده است) خرج کنید یا انتقال دهید. کیف پولهای کاغذی اغلب به شکل کدهای QR چاپ می شوند تا بتوانید به سرعت آنها را اسکن کرده و کلیدها را به کیف پول نرم افزاری اضافه کنید تا معامله انجام شود.
یک کیف پول کاغذی با استفاده از سرویس هایی مانند BitAddress یا Bitcoinpaperwallet ایجاد می شود که به کاربران این امکان را می دهد یک آدرس بیت کوین تصادفی با کلید خصوصی ایجاد کنند. سپس کلیدهای تولید شده می توانند چاپ شوند، و این در حالی است که برخی از این آدرس ها خدمات طراحی مقاوم در برابر هک و یا حتی گزینه سفارش برچسب های هولوگرافی را ارائه می دهند.
مهمترین مزیت کیف پول کاغذی این است که کلیدها به صورت آفلاین ذخیره می شوند و همین امر باعث می شود تا در برابر حملات هکرها از جمله بدافزارهایی که می توانند وارد کلیدهای کاربران شوند، کاملاً مصون باشند. با این حال، برخی از اقدامات احتیاطی هنگام ایجاد کیف پول هنوزهم باید انجام شود. قبل از تولید کیف پول کاغذی، باید مطمئن شوید که هیچ کس درحال تماشا این کار را نیست. برای ازبین بردن خطر هرگونه فرد جاسوسی که بر فعالیتهای شما ممکن است نظارت داشته باشد، توصیه می شود از یک سیستم عامل پاک مانند Ubuntu که از یک درایو فلش USB یا DVD استفاده می کند، استفاده کنید. علاوه بر این، پس از راه اندازی کیف پول کاغذی، کد وب سایت باید به صورت آفلاین اجرا شود، که به شما امکان می دهد قبل از تولید کلیدها،اتصال اینترنت قطع شود. در آخر، از چاپگری استفاده کنید که به یک شبکه وصل نشده باشد.
علاوه بر این، لازم است که بدانید شما اطلاعات با ارزش و خصوصی را بر روی یک کاغذ چاپ می کنید. بنابراین، باید اقدامات خاصی را برای محافظت از آن تکه کاغذ انجام دهید. به عنوان مثال ، توصیه می شود آن را در یک کیسه پلاستیکی بسته شده نگه دارید و آن را در جای خشک و ایمن نگهداری کنید تا از آسیب آب وپاره شدن آن جلوگیری شود. بعضی از افراد ترجیح می دهند این برگه هارا پرس کنند و در صندوق امانات نگهداری کنند.

 

بیت کوین فیزیکی

بیت کوین فیزیکی معمولاً با مقدار ثابت BTC بارگذاری می شود و هدف این است تا زمانی که کلید خصوصی پنهان باشد، نتوان آن را خرج کرد. این معمولاً با استفاده از یک مهر و موم آشکار تحقق می یابد.
Bitbill)) اولین در نوع خود است که مانند کارت اعتباری شکل گرفت، اما بیشتر گزینه های بعدی شبیه مدال شکل می گرفتند. مایک کادول ازعلاقه مندان به رمز رمزگذاری با نام مستعار(Casascius) اولین بیت کوین فیزیکی محبوب Casascius را در سال 2011 ایجاد کرد
بیت کوین های فیزیکی روشی مناسب برای ایمن تر کردن منابع مالی شما هستند و می توانند هنگام تجارت آفلاین بسیار مفید باشند. علاوه بر این، آنها اخیراً به یک کالای با ارزش برای جمع آوری تبدیل شده اند. با این حال، نقطه ضعف اصلی این روش یک مسئله جدی است که نمیتوان ان را نادیده گرفت. در نوامبر سال 2013 ، از مایك كادول خواسته شد كه عملیات خود را از طریق شبکه اجرای جرائم مالی متوقف كند، زیرا كار وی انتقال دهنده پول تلقی می شد. مقررات این فعالیت غیرقابل تحمل بود، بنابراین وی مجبور شد فروش کالاهای حاوی بیت کوین های دیجیتال را متوقف کند.

 

تلفن همراه

برای کسانی که بطور روزمره از بیت کوین استفاده می کنند و مبلغی را برای خرید در فروشگاه ها و یا خرید و فروش به صورت مستقیم انجام می دهند، کیف پول BTC یک ابزار اساسی است. این برنامه به عنوان یک برنامه در تلفن هوشمند شما اجرا می شود، و کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند و به شما این امکان را می دهد مستقیماً از طریق تلفن خود هزینه های خود را بپردازید. علاوه بر این، برخی از برنامه ها کاربران را قادر می سازند تا از ویژگی ارتباطی مستقیم هوشمند خود استفاده کنند ، به این معنی که آنها می توانند به سادگی تلفن خود را در مقابل ترمینال قرار دهند بدون اینکه اصلاً اطلاعاتی را ارائه دهند.
هر مشتری بیت کوین نیاز به دسترسی به کل لیدر blockchain دارد، که بطور مداوم در حال رشد است و به چندین گیگابایت حافظه نیاز دارد. به همین دلایل، کیف پولهای موبایل از فناوری تأیید پرداخت استفاده می کنند. آنها فقط با زیرمجموعه های کوچک blockchain کار می کنند، با تکیه بر گره های قابل اعتماد در شبکه بیت کوین از صحت اطلاعات مطمئن میشوند.
علیرغم اینکه یک راه حل مناسب برای ذخیره بیت کوین است ، کیف پول های موبایل مستعد حملات هکرها هستند. علاوه بر این ، اگر شخصی به راحتی به دستگاه تلفن همراه شما دسترسی پیدا کند ، می توانید کنترل کیف پول خود را از دست دهید. تعداد زیادی از برنامه های کیف پول Bitcoin برای دستگاه های دارای سیستم عامل Android وجود دارد. اپل در فوریه سال 2014 کیف پول های بیت کوین را از فروشگاه App ممنوع اعلام کرد اما تصمیم خود را چند ماه بعد عوض کرد.در جدول زیر میتونید نام چند برنامه کاربردی برای این کار را مشاهده کنید.

سیستم عامل مورد نیازاپلیکیشن
iOS, AndroidFreeWallet
iOS, AndroidEdge
iOS, AndroidAtomic Wallet
iOS, AndroidLumi Wallet
iOS, AndroidBlockchain Wallet
iOS, Android, Windows Mobile

Copay
iOS, AndroidJaxx
iOS, AndroidMycelium

وب سایت

کیف پولهای وب کلیدهای خصوصی شما را روی یک سرور ذخیره می کنند که دائماً بصورت آنلاین و توسط شخص ثالث کنترل می شود. سرویس های مختلف ویژگی های متفاوتی ارائه می دهند که برخی از آنها می توانند به کیف پول های تلفن همراه و دسک تاپ پیوند خورده و آدرس های شما را در دستگاه های مورد نظر خود تکرار کنند.

دقیقاً مانند کیف پولهای موبایل ، کیف پولهای الکترونیکی به کاربران خود این امکان را می دهند که از طریق دستگاههای متصل به اینترنت ، به وجه خود دسترسی داشته باشند. اگر به درستی محافظت نشود ، سازمانهایی که وب سایت را اداره می کنند ممکن است به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کنند، بنابراین کنترل کامل وجوه شما را به دست می آورند. علاوه بر این، برخی از کیف پول های الکترونیکی در صرافی ها فعالیت می کنند ، و مواردی از تعطیل شدن و خاموش شدن با بودجه کاربرانشان وجود داشته است. نام برخی از این وبسایت ها در جول زیر برای شما آوردیم

Coinbase
Lumi Wallet
Circle
Blockchain
Strongcoin
Xapo

 

دسکتاپ

کیف پولهای دسکتاپ روی رایانه شما بارگیری و نصب می شوند و کلیدهای خصوصی شما را روی هارد دیسک خود ذخیره می کنند. طبق تعریف ، آنها از کیف پول های آنلاین و تلفن همراه ایمن تر هستند ، زیرا برای اطلاعات خود به شخص ثالث اعتماد ندارند و سرقت آنها سخت تر است. آنها هنوز به اینترنت متصل هستند ، که باعث می شود آنها ذاتاً از امنیت کمتری برخوردار شوند. با این حال ، کیف پول های دسکتاپ برای کسانی که مقادیر کمی بیت کوین را از طریق رایانه های خود تجارت می کنند ، یک راه حل عالی است انواع مختلفی از کیف پول های دسکتاپ وجود دارد که نیازهای مختلفی را برآورده می کنند. برخی به امنیت توجه می کنند ، برخی به ناشناس بودن و غیره. نام چند تا از ان هارو برای شما اورده ایم

سیستم عامل های مورد نیازدسکتاپ ها
Mac OS, Windows, LinuxElectrum
Mac OS, Windows, LinuxExodus

Mac OS, Windows, LinuxAtomic Wallet

Mac OS, Windows, LinuxBitcoin Core

Mac OS, Windows, LinuxCopay

Mac OS, Windows, Linux, Ubuntu, RaspberriPiArmory

 

سخت افزار

کیف پول سخت افزاری نوعی کیف منحصر به فرد از کیف پول بیت کوین است که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری ایمن ذخیره می کند. این امن ترین روش برای ذخیره هر مقدار بیت کوین است. تاکنون هیچ حادثه قابل اثبات (سرقت پول از یک کیف پول سخت افزاری) وجود نداشته است. برخلاف کیف پول های کاغذی، که باید در برخی از مواقع به نرم افزار وارد شوند، می توان از کیف پولهای سخت افزاری به صورت ایمن و تعاملی استفاده کرد. علاوه بر این ، آنها از ویروس های رایانه ای مصون هستند ، وجوه ذخیره شده را نمی توان به صورت ساده از دستگاه منتقل کرد و در اکثر موارد ، نرم افزار آنها منبع باز است.
برخی از کیف پول های سخت افزاری حتی دارای صفحه نمایش هستند که لایه دیگری از امنیت را به آن اضافه می کند، زیرا می توان از آنها برای تأیید و نمایش جزئیات مهم کیف پول استفاده کرد. به عنوان مثال، از یک صفحه می توان برای تولید یک عبارت بهبودی و تأیید مبلغ و آدرس پرداختی که مایل به انجام آن هستید، استفاده کرد. بنابراین ، تا زمانی که روی یک دستگاه معتبر ساخته شده توسط یک تولید کننده معتبر و شایسته سرمایه گذاری کنید، بودجه شما ایمن و مطمئن خواهد بود.

قیمتسخت افزار
58 €Ledger Nano S

$99TREZOR

$99KeepKey

بانک

راینر مایکل پرایس، مدیر اجرایی مشاوران ثروت Taurus ، اخیراً اظهار داشت که همه بانک های بزرگ ایالات متحده احتمالاً از blockchain ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده می ترسند. وی همچنین خاطرنشان كرد كه با توجه به عدم اطمینان از شفافیت بانك، ارزهای رمزنگاری شده می توانند یك جایگزین مناسب برای سرمایه گذاران ارائه دهند. در واقع، بسیاری از بانک ها بیت کوین را به عنوان ارز قبول نمی کنند. برخی از آنها حتی از مدیریت وجوه به دست آمده از طریق عملیات با ارزهای رمزنگاری شده امتناع میکنند.

با توجه به عدم تمایل بانکها به پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز پایدار، یک بانک رمزنگاری بیت کوین تأسیس شد. اولین مورد از این نوع، یک شرکت خصوصی است که در بازار تجارت بیت کوین فعالیت می کند و سپرده های بیت کوین را می پذیرد و مدیریت می کند و ادعا می کند درک عمیقی از بازار دارد. در وب سایت خود ادعا می کند که یک بستر بدون ریسک، ایمن و تأیید شده برای سرمایه گذاری با شانس بالا برای سودهای کلان است.

 

مشکلات احتمالی

بدافزار و نرم افزارهای مخرب می توانند هارد دیسک شما را اسکن کرده و کلیدهای خصوصی شما را پیدا کنند. درنتیجه چند ثانیه بعد ، تمام بیت کوین های شما می توانند ناپدید شوند.
یک تروجان(trojan) می تواند تمام پرونده های موجود در هارد دیسک شما را رمزگذاری کند. پس از آن، ممکن است تمام پیوندها به کیف پول شما پیدا شود، سپس بفهمند که چقدر پول در اختیار دارید.

کمی نصیحت
از استفاده از هر نوع کیف پول که نیاز به اتصال به اینترنت دارد خودداری کنید. به جای آن از گزینه های ذخیره سازی سرد(آفلاین) استفاده کنید.

همیشه محتاط باشید و همه چیز را بررسی کنید. به عنوان مثال ، می توانید ایمیلی را دریافت کنید که به نظر می رسد از BlockWallet است، اما در واقع از BlockWalet است. اگر مجوز دهید ، بیت کوین شما بلافاصله ناپدید می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx