ایردراپ ارز های دیجیتال چیست و چطور به ما سود میدهد

Dorsa
0 15:04 1400/07/12

مفهوم ایردراپ را هم در میان پیشرفت تکنولوژی امروزی شنیده اید و هم در میان بحبوحه جنگ های گذشته!

در دنیای تکنولوژی امروزی افرادی که از تلفن های هوشمند ساخت شرکت اپل استفاده میکنند به کمک ایردراپ میتوانند برای یکدیگر عکس، فیلم و… غیره ارسال کنند.

در دوران جنگ هواپیماهایی که مواد غذایی یا تسلیحات جنگی را از فراز آسمان با چتر به منطقه جنگی میفرستادن نیز در واقع ایردراپ انجام میدادند .

اما مفهوم ایردراپ ارز های دیجیتال که در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم با مفاهیم فوق متفاوت است و به طور کلی روشی نوین برای بازاریابی میباشد.

مفهوم ساده ایردراپ ارز های دیجیتال

ایردراپ ارز های دیجیتال به روشی از بازاریابی گفته میشود که در این روش افرادی که عرضه کننده یک ارز جدید هستند به کمک روش ایردراپ، ICO یا همان ارز جدید خود را به مردم معرفی میکنند.

ایردراپ ارز های دیجیتال راهی برای معرفی ارز های جدید به روش غیر مستقیم می باشد که با وجود ریسک بالایی که دارد گاهی وقت ها میتواند بازدهی بسیار خوبی هم برای ارز معرفی شده نیز داشته باشد!

روش کار ایردراپ ارز های دیجیتال

عرضه کنندگان توکن ها و ارز های دیجیتال جدید، به کمک روش ایردراپ ارز های دیجیتال، ارز های خود را به کیف پول اتریومی افراد منتقل میکنند.

اگر شما یک روز وارد کیف پول خود شوید و ببینید که ارز دیجیتال جدیدی برای شما ارسال شده است مثلما پیگیری میکنید که ببینید از کجا آمده است، چه ارزی است و شاید اولین کاری که انجام دهید در گوگل نام ارز جدید را سرچ کنید یا حتی ممکن است به دوستانتان اطلاع دهید که چنین ارزی به کیف پول شما وارد شده است.

اگر کمی دقت کنید ناخواسته دارید با اطلاع رسانی به افراد مختلف به گسترش تبلیغات عرضه کننده توکن کمک میکنید!

چطور ایردراپ ارز های دیجیتال میتواند باعث سود شما شود

با توجه به توضیحات فوق، هرچه افراد موضوع توکن های جدیدی که به حسابشان وارد شده است را با افراد بیشتری در میان بگذارند، آن ارز شناخته تر میشود و ارزش آن بالا میرود و شما بدون اینکه برای خرید آن ها پولی دریافت کرده باشید با افزایش ارزش آن ها سود خواهید کرد و هرچه ارزش آن ها بالاتر برود تقاضا برای آن ها بیشتر می شود و در نتیجه همین افزایش تقاضا ارزش توکن نیز افزایش بیشتری میکند.

انواع ایردراپ ارز های دیجیتال

ایردراپ‌ ارزهای دیجیتال را می‌توان به سه دسته‌ی Bounty، Standard و Holder تقسیم کرد.

ایردراپ‌ ارز های دیجیتال Bounty به شما در ازای ریتوئیت کردن، عضویت در کانال تلگرام و این قبیل فعالیت‌ها توکن رایگان می‌دهند.

ایردراپ‌ ارز های دیجیتال Standard در صورت عضویت و ثبت‌نام در یک وبسایت به شما مقداری کوین یا توکن اهدا می‌کنند.

ایردراپ‌ ارز های دیجیتال  Holder نیز در صورتی که مقدار معینی از ارزی مثلا بیت‌کوین یا اتریوم  را در ولت خود نگه‌داری کرده باشید، مقداری توکن برای شما ارسال می‌کنند.

چطور در ایردراپ ارز های دیجیتال شرکت کنیم

1– کیف پول های اتریومی

برای اینکه بتوانید در فرایند ایردراپ ارز های دیجیتال جزو افرادی باشید که به کیف پول آن ها توکن ارسال میشود باید از کیف پول های اتریومی استفاده کنید که  با ERC20 سازگار باشد، زیرا بیشتر توکن‌هایی که در ایردراپ‌ها ارائه می‌شوند توکن‌های ERC20 هستند.

برای اینکار میتونید از کیف پول هایی نظیر MetaMask یا MyEtherWallet  یا از همتای سخت افزاری آن ها مانند Ledger Nano استفاده کنید

نکته مهم درباره کیف پول اتریومی

باید توجه داشته باشید که بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند این توکن های رایگان را دریافت کنند چندین کیف پول برای خود درست میکنند اما افرادی که ایردراپ ارز های دیجیتال را برای تبلیغات خود انتخاب کرده اند فکر اینجا را هم کرده اند.

در فرایند ایردراپ، توکن ها فقط به کیف پول های فعال منتقل می شوند درنتیجه باید به فعال بودن کیف پول خود توجه کنید و به زبان ساده گردش ارز داشته باشید.

2-عضویت در گروه ها یا کانال های تلگرامی

عمده افرادی که توکن های جدید را بوجود میاورند مکانی را برای گردآوری افرادی که پیگیر توکن آن ها هستند انتخاب میکنند و چه چیزی بهتر از گروه ها و کانال های تلگرامی که دسترسی به آن برای افراد ساده است.

این گروه ها به عرضه کنندگان کمک میکنند تا برآید کلی از میزان تقاضا نیز داشته باشند.

البته باید توجه کنید که در دام فراید دامپ و پامپ این ارز های گرفتار نشوید زیرا کلاهبرداری در تمام نقاط جهان وجود دارد و از این قاعده مستثنی نیست.

3- حساب توییتر

با عضویت در توییتر میتوانید به تبلیغات و ریتوییت کردن توییت های عرضه کنندگان ICO ها کمک کنید و ممکن است در قبال آن توکن رایگان دریافت کنید.

معرفی چند وبسایت فعال در زمینه‌ی ایردراپ‌ ها

اولین وبسایت، ایردراپ الرت به آدرس www.airdropalert.com است.

با کلیک روی یکی از ایردراپ‌ها اطلاعاتی راجع به آن ایردراپ در اختیار شما قرار می‌گیرد، با اسکرول کردن به پایین صفحه عملیاتی که برای دریافت این ایردراپ از شما خواسته شده مرحله به مرحله آورده شده است.

عملیاتی که باید برای دریافت ایردراپ باید طی کنید معمولا با عنوان Step- by- Step Guid مشخص شده‌اند.

وبسایت دوم www.airdrops.io است.

بخش LATEST AIRDROPS آخرین ایردراپ‌ها را به نمایش گذاشته است، بخش HOTTEST AIRDROPS نیز داغ‌ترین ایردراپ‌ها و HOLDER AIRDROPS ایردراپ‌هایی که با داشتن مقادیری از کوینی مشخص به ما اختصاص پیدا می‌کنند را مشخص کرده است.

 پیش خرید توکن های رایگان!

شاید جزو آن دسته از افراد باشید که منتظر نمانید تا فرصت ها خودشان به سمت شما بیاید و ترجیح دهید خودتان به دنبال آن ها بروید.

در چنین حالتی که افراد ترجیح میدهند خودشان در ایردراپ ها شرکت کنند و آنها را گلچین کنند، می توانند وارد وبسایت Etherscan شوند و با پرداخت 1 دلار برای هر ایر دراپ توکن های رایگان آن را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که توکن هایی که قرار است دریافت کنید حدودا دو ماه طول میکشد تا وارد کیف پول شما شود اما بعد از این که به کیف پول شما واریز شد میتوانید آن ها بفروشید.

 کلام آخر

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و استفاده از امکاناتی که این بستر بلاکچینی در اختیار شما قرار میدهد میتواند به خوبی باعث رشد سرمایه شما شود به شرطی که ابتدا آموزش های لازم را دیده باشید و نسبت به تله های بازار و روش های کلاهبرداری افراد سودجو از این پلتفرم ها آگاهی کامل داشته باشید.

تله های دامپ و پامپ و کلاهبرداری هایی که می تواند کیف پول شما را خالی کند هم در فرایند ایردراپ ارز های دیجیتال نیز وجود دارد پس با چشم باز و دست به اصا فعالیت کنید تا بتوانید به درستی سرمایه خود را رشد دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx