ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال چیست؟

تیم IT پاورآپ ترید
0 16:52 1399/04/25

ارز دیجیتال(cryptocurrency) یک ارز دیجیتال یا مجازی است که برای استفاده به عنوان واسطه‌ی مبادله، برای کالا و خدمات طراحی شده است. این ارز دیجیتال ها از کریپتوگرافی (cryptography) برای ایمن سازی و تأیید معاملات و همچنین کنترل ایجاد واحدهای جدید یک ارز دیجیتال خاص استفاده می کنند. در اصل، ارز دیجیتال ورودی های محدودی در یک پایگاه داده است که هیچ کس نمی تواند آنها را تغییر دهد مگر اینکه شرایط خاصی برآورده شود.

پیشینه‌ی ارز های دیجیتال:

تلاش های بسیاری برای ایجاد ارز دیجیتالی در طول دوره‌ی رونق فناوری در دهه 90 صورت گرفته بود که سیستم هایی مانند Flooz ، Beenz و DigiCash در بازار ظاهر شدند اما به ناچار ناکام ماندند. دلایل مختلف زیادی برای عدم موفقیت آنها وجود داشت، از جمله کلاهبرداری، مشکلات مالی و حتی اختلاف بین کارمندان شرکت ها و کارفرمایان آنها.
قابل توجه است که همه این سیستم ها از یک شخص ثالث مورد اعتماد استفاده می کردند، به این معنی که شرکت های پشت سر آنها معاملات را تأیید و تسهیل می کردند.(ضمانت ان ها را بر عهده داشتند) به دلیل عدم موفقیت این شرکت ها، ایجاد سیستم نقدی دیجیتالی برای مدت طولانی به تعلیق در آمد. سپس، در اوایل سال 2009 ، یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت نام مستعار Satoshi Nakamoto/ ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را معرفی کردند. ساتوشی آن را به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی “همتا” توصیف کرد. که کاملاً غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ سرور درگیر و هیچ مرجع کنترل مرکزی برای آن وجود ندارد. این مفهوم شباهت زیادی به شبکه های همتا برای اشتراک فایل ها دارد.
یکی از مهمترین مشکلاتی که هر شبکه پرداخت باید آن را برطرف کند، هزینه های مضاعف است. این یک روش کلاهبرداری برای صرف دو برابر همان مقدار هزینه است.

راه حل سنتی برای این مشکل یک شخص ثالث قابل اعتماد – سرور مرکزی – بود که سوابق موجودی ها و معاملات را حفظ می کرد. با این حال، این روش همیشه مستلزم اختیارشخص در کنترل بودجه شما و تمام اطلاعات شخصی شما بود.
در یک شبکه غیرمتمرکز مانند بیت کوین، هر یک از شرکت کنندگان باید این کاربه صورت فردی را انجام دهند. این کار از طریق Blockchain انجام می شود – رهبری عمومی همه معامله هایی که تاکنون در شبکه اتفاق افتاده است، و در دسترس همه است. بنابراین، همه افراد در شبکه می توانند تعادل هر حساب را مشاهده کنند. هر معامله یک پرونده کامل از کلیدهای عمومی فرستنده و گیرنده (آدرس های کیف پول) و میزان سکه های منتقل شده است. معامله باید با کلید خصوصی آنها توسط فرستنده به سیستم وارد شود. همه اینها کریپتو گرافی های پایه هستند. سرانجام، معامله در شبکه پخش می شود اما ابتدا باید تأیید شود.
در شبکه رمزارزها، فقط ماینر ها میتوانند به کمک اطلاعات کریپتوگرافی ها معاملات را تایید کنند.
آنها معاملات را انجام می دهند، مشروعیت آن هارا تایید می کنند وسپس آنها را در شبکه پخش می کنند. در نهایت از شبکه به پایگاه داده خود اضافه می کند. پس از تأیید، معامله غیر قابل برگشت یا برگشت ناپذیر می شود و یک ماینر پاداش خودرا به علاوه هزینه معاملات دریافت می کند. اساساً، هر شبکه ارز دیجیتال بر پایه توافق کلی مطلق کلیه شرکت کنندگان درمورد قانونی بودن ترازها و معاملات است. اگر اطلاعات شبکه با توافق واحد اختلاف نظر داشته باشد، اساساً سیستم خراب می شود. با این حال، بسیاری از قوانین از پیش تعیین شده و برنامه ریزی شده در شبکه وجود دارد که از وقوع این امر جلوگیری می کند.
رمزارز ها بسیار متداول هستند به این دلیل که فرایند حفظ توافق کلی با کریپتوگرافی های قوی تضمین می شود.این کار، باعث می شود شخص ثالث و اعتماد کورکورانه به عنوان دومفهوم کاملاً بلا استفاده تلقی شوند.

 

با رمزارز ها (cryptocurrency)چه کاری می توانید انجام دهیم؟

با رمزارز ها چه کاری می توانید انجام دهیم؟

در گذشته ، تلاش برای یافتن بازرگانانی که رمزارز ها را بپذیرد اگر غیرممکن نبود، بسیار دشوار بود. اما این روزها وضعیت کاملاً متفاوت است. بازرگانان زیادی وجود دارند – چه بصورت آنلاین و چه آفلاین – که بیت کوین را به عنوان نوعی از پرداخت قبول می کنند. از خرده فروشان گسترده آنلاین مانند Overstock و Newegg گرفته تا مغازه های کوچک محلی، بارها و رستوران ها که این نوع پرداخت رو به رسمیت میشناسند. بیت کوین می تواند برای پرداخت هزینه هتلها، پروازها، جواهرات، برنامه ها، قطعات رایانه و حتی مدرک دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد.
ارزهای دیجیتالی دیگری مانند Litecoin ، Ripple، Ethereum وغیره هنوز بطور گسترده مانند بیتکوین پذیرفته نشده اند.
با این حال شرکت اپل حداقل 10 ارز دیجیتال مختلف را به عنوان راهی برای پرداخت در فروشگاه خود مجاز کرده است. البته کاربران رمزار ها به غیر از بیت کوین همیشه می توانند سکه های خود را با بیتکوین (BTC) ها مبادله کنند. علاوه بر این، در وب سایت های فروش کارت های هدیه‌ای مانند Gift Off وجود دارد که حدود 20 ارز دیجیتال را می پذیرد. از طریق کارت های هدیه، در اصل شما می توانید هر چیزی را با ارز دیجیتال ها خریداری کنید. درنهایت حتی بازارهایی مانند Bitify و OpenBazaar وجود دارند که فقط رمزارز ها را قبول می کنند.

چه چیزی را میتوانیم با بیت کوین بخریم؟

چه چیزی را میتوانیم با بیت کوین بخریم؟

جامعه بیت کوین (BTC) برای بخش اعظمی از وجود خود ، ایمان زیادی را به ارز دیجیتال مبدل کرد وبه گزینه ای مناسب برای بسیاری از سیستم های پرداخت متمرکز موجود در بازارمبدل شد. با این حال، BTC در حال حاضر بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد – سرمایه ای مانند طلا یا سهام.

چطور و چرا این اتفاق افتاد؟
در بازرسی کلی، به نظر می رسد که بیت کوین به عنوان یک سرویس پرداخت از همان ابتدا با مشکل مواجه شد، زیرا فن آوری زیربنایی blockchain آن به سادگی نمی تواند با غول های صنعت مانند Visa ، MasterCard و PayPal رقابت کند.
مشکل اصلی، میزان تراکنش هایی است که شبکه قادر به پردازش آن است. حداکثر ظرفیت مطلق بیت کوین تنها 7 معامله در ثانیه است، در حالی که ویزا هر روز به راحتی به طور متوسط 150 میلیون معاملات انجام می دهد و قادر به تسهیل 24000 معامله در ثانیه است. هرچه بیشتر و بیشتر مردم شروع به استفاده از بیت کوین و ارسال معاملات کردند، این شبکه بیشتر به مشکل خورد. در کنار میزان معاملات، زمان انتظار و از همه مهمتر هزینه های معامله بسیار بالا رفت. طبق اطلاعات blockchain.info ، میانگین زمان انتظار در زمستان سال 2018 ، در برخی موارد شدید – صدها ، گاهی حتی هزاران ساعت بود. اوج نمودار در 23 ژانویه با زمان نجومی 11453 دقیقه – تقریبا 20 روز – به اوج خود رسید.

شایان ذکر است که چنین زمان انتظار زیاد به احتمال زیاد با معاملات میکروسکوپی ارسال شده با هزینه های معاملاتی ریز ، در هر حال وجود داشته باشد. بنابراین، ماینر ها به سادگی از تأیید چنین معاملات خودداری کردند زیرا این امر باعث اتلاف وقت و منابع برای آنها بود. با این وجود، برای انجام هرچه سریعتر معامله، کاربران مجبور به پرداخت مبلغ هنگفتی شدند تا ماینر ها آن ها را تأیید کنند. طبق گفته BitInfoCharts ، در یک مقطع زمانی در طول زمستان کاربران مجبور بودند به طور متوسط 55 دلار پرداخت کنند تا معامله آنها انجام شود.

کاملاً بدیهی است که هیچ کس قصد خرید بیت کوین برای خرید یک فنجان قهوه 3 دلاری را ندارد و باید 15 برابر آن مبلغ را بپردازد و تا دو ساعت صبر کند تا تأیید معاملات انجام شود.
اما هنوز هم بیان اینکه “ما بیت کوین را می پذیریم” یک حسن روابط عمومی بسیار مفید برای مشاغل است. با این حال، به نظر می رسد از هم اکنون بیت کوین بحران زمستانی خود را پشت سر گذاشته است. زمان انتظار به مدت زمان 10 تا 30 دقیقه بازگشت و هزینه های معامله دوباره به حدود 1 دلار کاهش یافت.
همانطور که همه شما به یاد دارید، در زمستان هزینه ها به مرحله صعود از رقم 20،000 دلاری رسید و همه شوکه شدند. اکنون که قیمت آن به زیر رقم 10،000 دلار برمی گردد، به نظر می رسد عموم مردم کمی آرام شده و در نتیجه، این شبکه به سرویس عادی خود برگشته است.

علاوه بر این ، شبکه لایتنینگ ، که به نظر می رسد راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری بیت کوین است ، در حال حاضر بطور فعال و با موفقیت آزمایش می شود. پس از اجرای کامل، ممکن است رویاهای جامعه مبنی بر رقابت بیت کوین با ویزا به واقعیت تبدیل شود.

به دلیل خسارت وارد شده در نتیجه بحران زمستان، چندین ارائه دهنده خدمات و خرده فروشی های مشهور از پذیرش بیت کوین به عنوان نوعی پرداخت منصرف شدند. در اینجا یک مثال کوچک از بزرگترین شرکتها آمده است.

 

تاجران عمده آنلاین:

Overstock – اولین خرده فروش بزرگ آنلاین که پرداخت های بیت کوین را قبول و پشتیبانی کامل می کند. می توانید هر چیزی از مبلمان تا لپ تاپ و تلویزیون بخرید.
Newegg یک غول خرده فروشی الکترونیکی در حال پذیرش پرداخت بیت کوین برای بیشتر سهام خود است.
Shopify یک بستر تجارت الکترونیکی است که به کاربران این امکان را می دهد تا فروشگاه های آنلاین خود را شبیه به Etsy و eBay ایجاد کنند.
Etsy حدود 100 فروشنده اکنون پرداخت بیت کوین را می پذیرند.
Microsoft یکی از بزرگترین شرکتهای جهان به کاربران این امکان را می دهد تا با بیت کوین را به عنوان پول به حسابهای خود اضافه کنند.
اکثر فروشندگان عمده آنلاین هنوز بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت قبول نمی کنند، اما راهی دیگر برای خرید محصولات آنها با استفاده از تنها ارز دیجیتال وجود دارد.

از کجا می توانیم بیت کوین ها را در انگلستان خرج کنیم – یک فهرست از فروشگاه ها ، بارها ، وب سایت ها و سایر مکان های انگلستان که بیت کوین را می پذیرند برای شما اورده ایم.

Coinmap – نقشه ای از مشاغلی که بیت کوین را در سراسر جهان می پذیرند.
Spendabit – جستجوگر قادر به یافتن کالاهای خاص موجود برای خرید با بیت کوین است
متأسفانه ، تعداد اندکی از خرده و عمده فروشان آفلاین وجود دارند که پرداخت مستقیم بیت کوین را قبول می کنند. با این وجود، خرید کالا از اکثر مغازه های مهم با استفاده از BTC امکان پذیر است، که بخش کارتهای هدیه را در زیر مشاهده کنید
PizzaForCoins – خدماتی که به شما امکان می دهد پیتزا را با بیت کوین سفارش دهید.
Pembury باری در لندن ، انگلستان.
Old Fitzroy یک باردر سیدنی ، استرالیا.
The Pink Cow غذاخوری در توکیو ، ژاپن.
Burger Bear غرفه غذایی در لندن ، انگلیس.

بسیاری از مردم بر این باورند که رمز ارز ها بهترین فرصت سرمایه گذاری در حال حاضر هستند. در واقع، بسیاری از داستان ها در مورد اینکه مردم از طریق سرمایه گذاری های بیت کوین خود میلیونر می شوند، هستند. بیت کوین قابل تشخیص ترین ارز دیجیتال تا به امروز است و تازه سال گذشته یک BTC 800 دلار ارزش داشته است. در نوامبر 2017 ، قیمت هر بیت کوین از 7000 دلار فراتر رفت.

اتریوم ، دومین Cryptocurrency ،با ارزش ترین و سریعترین افزایش ارز دیجیتال را که تاکنون نشان داده است. از ماه می 2016 ، ارزش آن حداقل 2700 درصد افزایش یافته است.

با این وجود شایان ذکر است که کریپتوکارنسی ها سرمایه گذاریهای پرخطر هستند. ارزش بازار آنها مانند سایر دارایی ها در نوسان است. علاوه بر این ، تا حدودی تنظیم نشده است ، همیشه این خطر وجود دارد که آنها در برخی از حوزه های قضایی غیرقانونی بمانند و هرگونه تبادل ارز دیجیتال ها به طور بالقوه می تواند هک شود.
اگر تصمیم به سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی را دارید ، بدیهی است که بیت کوین هنوز یکی از مطمئن ترین آنها است. با این حال، در سال 2017 سهم آن در بازار کریپتوکارنسی کاملاً چشمگیر بود و از 90 درصد به 40 درصد رسید. در حال حاضر گزینه های بسیاری وجود دارد مثل برخی از سکه ها با محوریت حفظ حریم خصوصی، برخی دیگر که نسبت به بیت کوین بسته تر و کمتر غیر متمرکز هستند و برخی دیگر کاملا شبیه بیتکوین هستند.

در حالی که خرید بیت کوین بسیار آسان است – مبادلات بیشماری وجود دارد که تجارت در BTC را انجام می دهد – سایر کریپتوکارنسی ها به راحتی قابل دستیابی نیستند. اما این وضعیت به تدریج بهبود می یابد.

پس از خرید ارز دیجیتال، راهی برای ذخیره آن نیاز دارید. کلیه صرافی ها خدمات کیف پول ارائه می دهند. اما ، اگرچه به نظر مناسب باشد، بهتر است دارایی های خود را در یک کیف پول آفلاین در هارد دیسک خود ذخیره کنید، یا حتی در یک کیف پول سخت افزاری سرمایه گذاری کنید. این مطمئن ترین روش برای ذخیره سکه های شماست و کنترل کامل بر دارایی های شما را به شما می دهد.

مانند هر سرمایه گذاری دیگر، باید به ارزش بازار رمزارز ها و هرگونه اخبار مربوط به آنها نیز توجه جدی داشته باشید.

بسته به صلاحیتی که شما در آن قرار دارید، پس از اینکه سود یا ضرر را برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ها ایجاد کردید، ممکن است لازم باشد آن را در گزارش مالیات خود وارد کنید. از نظر مالیات ، رمزارز های هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. در ایالات متحده ، سرویس درآمد داخلی حكم داد كه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به عنوان مالكیت مالیات می شوند. برای سرمایه گذاران ، این بدان معنی است که سود و زیان بلند مدت حساب شده در معاملات رمزنگاری شده با نرخ سود قابل قبول سرمایه هر سرمایه گذار که حداکثر 15 درصد است ، مالیات می شوند.
ماینر ها مهمترین بخش هر شبکه رمزنگاری هستند و تقریباً مانند تجارت یک سرمایه گذاری است. در اصل، ماینر ها خدمات حسابداری برای جوامع مربوطه ارائه می دهند. آنها قدرت محاسباتی خود را در حل معماهای پیچیده رمزنگاری دخیل می کنند، که برای تأیید معامله و ثبت آن در دفترچه عمومی توزیع شده به نام Blockchain ضروری است. یکی از نکات جالب در زمینه استخراج این است که مشکل پازل هایی که به طور مداوم در حال افزایش است، با تعداد افرادی که در تلاش برای حل آن هستند ارتباط دارد. بنابراین ، هرچه یک کریپتوکارنسی خاص محبوبیت بیشتری پیدا کند ، مردم بیشتر سعی در استخراج آن می کنند پس روند کار دشوارتر می شود.
بسیاری از مردم با استخراج بیت کوین ها ثروت کسب کرده اند. قبلا با گذشت روزها، می توانستید فقط با کامپیوتر یا حتی یک لپ تاپ به اندازه کافی قدرتمند از استخراج سود خوبی کسب کنید. این روزها ، استخراج بیت کوین فقط می تواند سودآور باشد. البته این باعث می شود قبض های برق عظیمی در کنار قیمت تمام تجهیزات لازم ایجاد شود.

در حال حاضر ، گفته می شود Litecoins ، Dogecoins و Feathercoin از نظر مقرون به صرفه بودن برای مبتدیان ، بهترین ارزهای رمزپایه هستند. به عنوان مثال، با ارزش فعلی Litecoins ، شما ممکن است تنها با استفاده از سخت افزاری در سطح مصرف کننده ، هر روز از 50 سنت تا 10 دلار درآمد کسب کنید.

ماینر ها چگونه سود می کنند؟

هرچه قدرت محاسباتی بیشتری برای جمع آوری آنها داشته باشد، شانس بیشتری برای حل معماهای رمزنگاری دارند. هنگامی که یک معدنکار موفق به حل پازل شود ، پاداش و همچنین هزینه معامله دریافت می کنند.

هرچه یک cryptocurrency علاقه بیشتری به خود جلب کند ، استخراج سخت تر می شود و میزان سکه های دریافت شده به عنوان پاداش کاهش می یابد. به عنوان مثال، هنگامی که بیت کوین برای اولین بار ایجاد شد ، پاداش برای استخراج موفقیت آمیز 50 BTC بود. اکنون ، پاداش 12.5 بیت کوین است. این اتفاق افتاد زیرا شبکه بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که فقط 21 میلیون سکه در گردش وجودداشته باشد.

از نوامبر 2017 ، تقریبا 17 میلیون بیت کوین استخراج و توزیع شده است. با این حال، با توجه به اینکه پاداش ها کوچکتر و کوچکتر می شوند، هر بیت کوین استخراج شده از نظر ظاهری بیشتر و با ارزش تر می شود.

همه این عوامل باعث می شود که ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک رقابت تسلیحاتی ، تبدیل شوند. با این حال ، بسته به جایی که در آن زندگی می کنید، سود حاصل از استخراج می تواند منوط به مقررات مالیات و انتقال پول باشد. در ایالات متحده ، FinCEN راهنمایی صادر کرده است که براساس آن ، استخراج ارزهای رمزپایه و مبادله آنها برای ارزهای مسطح ممکن است انتقال پول در نظر گرفته شود. این بدان معناست که ممکن است ماینر ها مجبور به رعایت قوانین و مقررات ویژه ای باشند که با این نوع فعالیت ها روبرو هستند.

 

پذیرش بیتکوین به عنوان یک شغل

اگر به دنبال داشتن یک شغل هستید و اگر به دنبال مشتریان جدید بالقوه هستید ، پذیرش رمزارز ها به عنوان نوعی پرداخت ممکن است راه حلی برای شما باشد. کریپتوکارنسی ها افزایش می یابد. در کنار افزایش علاقه ، تعداد دستگاههای خودپرداز ATP واقع در سراسر جهان نیز افزایش می یابد. ATM رادار سکه در حال حاضر تقریباً 1800 دستگاه خودپرداز در 58 کشور جهان را لیست می کند.

اول از همه ، شما باید به مشتریان خود اطلاع دهید که تجارت شما رمزارز ها را می پذیرد. پرداخت ها پس از آن با استفاده از پایانه های سخت افزاری ، برنامه های صفحه لمسی یا آدرس کیف پول ساده از طریق کدهای QR قابل قبول هستند.

خدمات مختلف زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید تا بتوانید پرداخت های ارزی را وارد کنید. به عنوان مثال ، CoinPayments در حال حاضر بیش از 75 ارزهای دیجیتال مختلف را می پذیرد و در هر تراکنش فقط 0.5٪ کمیسیون را شارژ می کند. سایر خدمات محبوب شامل Cryptonator ، CoinGate و BitPay است که دومی تنها بیت کوین را می پذیرد.

در ایالات متحده ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک ارز مجازی قابل تبدیل به رسمیت شناخته شده اند ، به این معنی که پذیرش آنها به عنوان یک نوع پرداخت دقیقاً مشابه با پذیرش کارت های نقدی ، طلا یا هدیه است.

برای اهداف مالیاتی ، مشاغل مستقر در ایالات متحده که کریپتوکارنسی هارا را قبول می کنند ، نیاز به ثبت مرجع فروش، مبلغ دریافتی به ارز خاص و تاریخ معامله دارند. در صورت پرداخت مالیات بر فروش، مبلغ پرداختی براساس میانگین نرخ ارز در زمان فروش محاسبه می شود.

ایا کریپتو کارنسی ها قانونی هستند؟

ایا ارز دیجیتال قانونی هستند؟

با افزایش روزافزون ارزهای رمزنگاری شده ، مجلس های اجرای قانون، مقامات مالیاتی و تنظیم کننده های قانونی در سراسر جهان سعی داشتند تا قوانین استفاده از این رمزارز هارا در چهارچوب مقررات مربوطه جای دهند.

با معرفی بیت کوین ، اولین cryptocurrency، تاکنون پارادایم کاملاً جدیدی ایجاد شد. ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز و پایدار که به هیچ شکل فیزیکی‌ وجود ندارند و توسط هیچ یک از مفردات کنترل نمی شوند، همیشه به نظر می رسد که باعث ایجاد یک آشفتگی در بین قانون های تعیین شده شوند.

نگرانی های بسیاری در مورد ماهیت غیر متمرکز رمزارز ها و توانایی استفاده از ان ها به وجود آمده است. مقامات سراسر جهان نگران درخواست تجدید نظر ارزهای رمزپایه به معامله گران کالاها و خدمات غیرقانونی هستند. علاوه بر این ، آنها نگران استفاده آنها در طرح های پولشویی و فرار مالیاتی هستند.

از نوامبر 2017 ، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال فقط در بنگلادش، بولیوی، اکوادور، قرقیزستان و ویتنام غیرقانونی هستند و چین و روسیه در آستانه ممنوعیت آنها قرار دارند. با این حال، سایر حوزه های قضایی، استفاده از ارزهای رمزپایه را هنوز غیرقانونی نمی دانند ، اما قوانین و مقررات بسته به هر کشور متفاوت است.

 

آیا بیت کوین قانونی است؟

هر واحد پول فیات در جهان توسط یک مقیاس واحد ایجاد ، منتشر و کنترل می شود – در بیشتر موارد بانک مرکزی تاکیید میکند طبق قانون، شهروندان عادی فقط مجاز به خرید ، فروش یا نگهداری ارز هستند. اگر کسی سعی در ایجاد هر مقدار پول داشته باشد ، ناگزیر خود را در پشت میله ها می یابد.

وقتی بیت کوین معرفی شد، پارادایم کاملاً جدید و منحصر به فردی را ایجاد کرد. اولین ارز دیجیتال و غیرمتمرکز در جهان است که به هیچ وجه توسط کسی کنترل نمی شود. علاوه بر این ، مفهوم بیت کوین دلالت بر این دارد که هرکسی که دارای قدرت محاسباتی کافی باشد می تواند به سادگی در یک بخش فعال از جامعه سکه ایجاد کند.

قانونی بودن بیت کوین بستگی به این دارد که شما کی هستید ، در کجای دنیا هستید و با آن چه کاری انجام می دهید.
در اینجا راهنمای ما در مورد مسائل حقوقی مربوط به بیت کوین است ، جایی که بیشتر ما روی ایالات متحده متمرکز می شویم اما سایر کشورها را نیز تحت پوشش قرار می دهیم.

 

نگرانی در مورد ارزهای رمزپایه

در بسیاری از حوزه های قضایی ، مقامات هنوز در تلاش برای درک بیت کوین هستند ، چه رسد که آن را از نظر حقوقی تعریف کنند. نگرانی های بسیاری در مورد ماهیت غیرمتمرکز آن مطرح شده است. به نظر می رسد مقامات حاکم نگران یک جامعه مالی هستند که نمی توانند به طور کامل ان هارا کنترل کنند.

توانایی استفاده بیت کوین به صورت نیمه ناشناس ، یکی دیگر از دلایل نگرانی است. حتی اگر هر تراکنش در بلاکچین ثبت شده باشد ، تقریباً ناشناس ماندن کاربران بسیار آسان است ، زیرا این سوابق فقط حاوی کلیدهای عمومی و میزان وجوه منتقل شده است.

بسیاری از این نگرانی ها پس از جلب توجه به بازار دارک وب، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت ، زیرا بیت کوین به عنوان تنها شکل پرداخت در آنجا پذیرفته شده بود. از آن زمان بازار توسط FBI تعطیل شد، اما مقامات هنوز نگران استفاده بیت کوین در میان تجار کالاها و خدمات غیرقانونی هستند. علاوه بر این ، ترس این را دارند که از نیمه ناشناس بودن بیت کوین و ماهیت غیر متمرکز ان در طرح های پولشویی و فرار مالیاتی استفاده شود.

خرید کالا با بیت کوین کاملاً قانونی است.
در سال 2013 ، بیت کوین توسط شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده (FinCEN) به عنوان یک ارز مجازی غیر متمرکز قابل تبدیل طبقه بندی شد. آنها همچنین راهنمایی صادر كرده اند كه در آن اظهار كرده بودند كسانی كه یك واحد پول مجازی می گیرند و از آن برای خرید كالا استفاده می كنند ، فرستنده پول محسوب نمی شوند و طبق قانون مشغول به كار هستند.

بنابراین ، خرید کالاها و خدمات با بیت کوین کاملاً قانونی است. cryptocurrency به عنوان نوعی پرداخت در چندین بازار بزرگ و کوچک آنلاین و ارائه دهندگان خدمات از جمله Overstock ، Shopify و OKCupid پذیرفته می شود. علاوه بر این ، مغازه ها و رستوران هایی در سرتاسر ایالات متحده وجود دارند که می توانید با Bitcoin بپردازید.

 

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بیت کوین قانونی است.

طبق همین راهنمایی، سرمایه گذاری در بیت کوین نیز قانونی است. بسیاری از مبادلات مستقر در ایالات متحده باید با مبارزه با پولشویی مطابقت داشته و سیاست های مشتری خود را بشناسند. به همین دلیل ، کسانی که مایل به تجارت و سرمایه گذاری در بیت کوین هستند، مجبورند هویت خود را تأیید کرده و یک حساب بانکی موجود را متصل کنند.

اگرچه ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به سرمایه گذاران هشدار داده است که هم کلاهبردار و هم مروج برنامه های سرمایه گذاری پرخطر ممکن است کاربران بیت کوین را هدف قرار دهند.
قوانینی به ندرت برای سرکوب کارگران معدن بیت کوین اجرا نشده است.

راهنمایی FinCEN اظهار داشت که کاربرانی که واحدهای بیت کوین ایجاد می کنند و مبادله آنها را با ارز مسطح انجام میدهند، می توانند به عنوان فرستنده پول در نظر گرفته شوند و ممکن است مشمول قوانین و مقررات ویژه ای باشند که آن نوع فعالیت را پوشش می دهد.
با این حال ، تا به امروز ، این قوانین به ندرت ، در هر صورت ، برای سرکوب ماینر های بیت کوین اجرا می شود.

رایج ترین ارزهای رمزپایه

بیت کوین – اولین Cryptocurrency است
Ethereum – یک ارز قابل برنامه ریزی کامل با تورینگ است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه ها و فناوری های مختلف توزیع شده را ایجاد کنند که با Bitcoin کار نمی کنند.

ریپل – برخلاف بیشتر ارزهای رمزنگاری شده ، از یک Blockchain برای دستیابی به اجماع گسترده شبکه برای معاملات استفاده نمی کند. در عوض ، یک فرایند اجماع تکراری اجرا می شود ، که باعث می شود آن سریع تر از بیت کوین باشد بلکه باعث می شود در مقابل حملات هکرها آسیب پذیر باشد.

Bitcoin Cash – چنگال بیت کوین که توسط بزرگترین شرکت استخراج بیت کوین و تولید کننده تراشه های معدن بیت کوین ASIC پشتیبانی می شود. این تنها برای چند ماه وجود داشته است ، اما در حال حاضر از نظر درپوش بازار به پنج ارز رمزنگاری شده صعود کرده است.
NEM – برخلاف بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند ، از اثبات اهمیت استفاده می کند ، که به کاربران نیاز دارد تا مقادیر مشخصی از سکه ها را در اختیار داشته باشند تا بتوانند چیزهای جدیدی را بدست آورند. این کاربران را ترغیب می کند تا وجوه خود را خرج کنند و تراکنش ها را ردیابی کنند تا مشخص کنند یک کاربر خاص برای شبکه NEM چقدر مهم است.

Litecoin – رمزنگاری است که با هدف ایجاد نقره دیجیتال در مقایسه با طلای دیجیتال بیت کوین ساخته شده است. »این همچنین یک چنگال بیت کوین است ، اما برخلاف سلف خود ، می تواند چهار برابر سریعتر بلوک ایجاد کند و چهار برابر حداکثر تعداد سکه ها در 84 میلیون.

IOTA – این فن آوری دستیابی به موفقیت در رمزنگاری Cryptocurrency به نام “Tangle” نامیده می شود و به فرستنده در معامله نیاز دارد تا اثبات کاری را انجام دهد که دو معامله را تأیید کند. بنابراین ، IOTA معدنچیان اختصاصی را از این روند خارج کرده است.

NEO – این یک شبکه هوشمند قرارداد است که اجازه می دهد انواع قراردادهای مالی و برنامه های توزیع شده توسط شخص ثالث در بالای آن توسعه یابد. این بسیاری از اهداف مشابه Ethereum است ، اما در چین توسعه یافته است ، که به دلیل داشتن روابط بهتر با تنظیم کننده های چینی و مشاغل محلی ، می تواند مزایای آن را به وجود آورد.
Dash – این یک شبکه دو لایه است. ردیف اول ماینرهایی است که شبکه را تضمین می کنند و معاملات را ضبط می کنند ، در حالی که دوم متشکل از “ماستارودود” است که معاملات را رله می کنند و InstantSend و PrivateSend نوع معاملات را فعال می کنند. اولی به طور قابل توجهی سریعتر از بیت کوین است ، در حالی که دومی کاملاً ناشناس است.

Qtum – این ادغام فن آوری های بیت کوین و اتریوم است که برنامه های تجاری را هدف قرار می دهد. این شبکه از قابلیت اطمینان بیت کوین برخوردار است ، ضمن اینکه امکان استفاده از قراردادهای هوشمند و برنامه های توزیع شده را نیز فراهم می کند ، چقدر عملکرد آن در شبکه Ethereum است.

Monero – رمزنگاری با قابلیت معاملات خصوصی و یکی از فعال ترین اجتماعات ، که به دلیل آرمانهای باز و محور آن بر حفظ حریم خصوصی است.

Ethereum Classic – نسخه اصلی Ethereum. این شکاف پس از هک شدن یک سازمان خودمختار غیر متمرکز که در بالای اتریوم اصلی ساخته شده بود ، رخ داد.

نحوه ذخیره

بر خلاف بیشتر ارزهای سنتی ، رمزارز ها به صورت دیجیتالی هستند و این امر به ویژه در هنگام ذخیره آن ها، یک رویکرد کاملاً متفاوت را شامل می شود. از لحاظ فنی ، واحد های رمزنگاری خود را ذخیره نمی کنید. در عوض ، این کلید خصوصی است که شما برای ثبت نام در معاملات مورد نیاز برای ذخیره سازی ایمن استفاده می کنید.

انواع مختلفی از کیف پول های cryptocurrency وجود دارد که نیازهای مختلفی را برآورده می کنند. اگر اولویت شما حفظ حریم خصوصی است ، ممکن است بخواهید یک کاغذ یا یک کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید. اینها مطمئن ترین راه برای ذخیره وجوه رمزنگاری شما هستند. همچنین کیف پولهای “سرد” (آفلاین) که در درایو سخت و کیف پول آنلاین شما ذخیره می شوند ، وجود دارد که می تواند به مبادلات یا سیستم عامل های مستقل یا وابسته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 0
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx