Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

Dorsa
0 10:50 1401/03/08

با نگاهی به Genopets، STEPN و WIRTUAL درمیابیم که بدون شک، پروژه های M2E بیشتری وارد فضای متاورس خواهند شد.

ارائه مزایای سلامتی بحث برانگیز است و می تواند برای مخاطبان گسترده ای جذاب باشد.”

در این مقاله 3 بازی که میتواند همراه با تقویت سلامتی شما باعث کسب درآمد شود را معرفی میکنیم. همچنین شما میتوانید از دپیلو این برنامه هارا دانلود کنید.

گیمیفیکیشن شامل ترکیب عناصر بازی سنتی در فعالیت‌های غیربازی است. چنین ویژگی هایی شامل دستاوردها، مهارت ها، در فعالیت های غیر بازی می شود.این دستاوردها، مهارت ها و رقابت برای پاداش دادن به رفتار کاربر است.

ما شاهد این بودیم که این روند با افزایش دیجیتالی شدن انسان ها همراه با محبوبیت فزاینده بازی های ویدیویی، توسعه یافته است. مجموعه‌ای از محصولات مختلف از این رویکرد استفاده کرده‌اند، از جمله بانکداری، اپلیکیشن‌های خودیاری، و کمپین‌های بازاریابی – این تعجب آور نیست زیرا مطالعات روی گیمیفیکیشن ارتباط مستقیمی بین افزایش انگیزه و سطوح بالاتر تعامل نشان می‌دهد.

 با این حال، زمانی که فناوری بلاک چین را به ترکیب اضافه می‌کنید، نرخ پذیرش/حفظ مشتری به طور بالقوه در حال تغییر است – به جای مواردی مانند کوپن یا تخفیف، دارایی‌های دیجیتال با ارزش مالی مستقیماً بین کاربران توزیع می‌شود.

ترکیب انگیزه‌های مالی و تکنیک‌های گیمیفیکیشن ترکیبی قدرتمند است که باعث ایجاد اصطلاح M2E ،GameFi می‌شود. ما قبلاً شاهد رونق اقتصاد Play-to-Earn (P2E) بوده ایم که ناشی از بازی های واقعی است. با این حال، همین رویکرد می تواند در مورد فعالیت های سنتی غیر سرگرم کننده مانند ورزش اعمال شود. با نام Move-to-Earn (M2E)، موجی از پروژه‌ها، مانند Genopets، STEPN، و WIRTUAL از فناوری حسگر حرکت برای ایجاد یک جایگاه جدید GameFi استفاده می‌کنند که به کاربران برای فعال ماندن از نظر فیزیکی پاداش می‌دهد.

M2E یا Move-To-Earn چیست؟

M2E ممکن است یک اصطلاح جدید باشد، اما مفهوم جدیدی نیست. ورزش برای سال ها بازی سازی شده است. نینتندو بازی‌های اپلیکیشن موبایل مبتنی بر حرکت را از طریق Pokémon GO رایج کرد. آن‌ها اخیراً مجموعه‌ای از بازی‌های تناسب اندام را با کنسول نینتندو سوییچ خود راه‌اندازی کرده‌اند که حتی دارای کنترلرهای تناسب اندام (مثلاً حلقه ورزش) هستند.

اگر بیشتر به عقب برگردیم، کنسول Wii را نیز داشتیم که بازی هایی مانند Wii Sports را به جلو می برد. حتی می‌توان ورزش را شکلی از M2E در نظر گرفت، زیرا بازیکنان حرفه‌ای از طریق حمایت مالی، برنده شدن در مسابقات و غیره از آن درآمد کسب می‌کنند. اگرچه ورزش حرفه‌ای احتمالاً فراتر است. اما M2E اکنون به شما این امکان را می دهد که برای فعال بودن جوایز مالی کسب کنید.

ویژگی ذاتی سالم‌تر شدن نه تنها برای کاربرانی که ممکن است به «فشار گیمیفیکیشن» نیاز داشته باشند، جذاب است، بلکه برای سایر مشاغلی که از جامعه‌ای فعال‌تر بهره می‌برند نیز جذاب است. نمونه ای از این AIA Vitality است، یک برنامه بهداشتی که توسط شرکت بیمه AIA ایجاد شده است.

تحت این برنامه، اعضا ممکن است از فعالیت های مختلف،امتیاز جمع کنند. از امتیازها می توان برای بازخرید جوایزی مانند غذا یا کوپن خرید استفاده کرد. قابل ذکر است که رسیدن به سطوح خاص حتی می تواند برای کاهش حق بیمه استفاده شود.

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

از دیدگاه AIA، روند صعودی فوق العاده است. جدای از پیشرفت تصویر مسئولیت اجتماعی شرکت، یک مزیت مالی نیز وجود دارد. کاربران سالم تر منجر به ادعاهای بیمه کمتری می شوند.

با این حال، حتی اگر فرصت‌های هم افزایی بازی‌های M2E و سایر مشاغل را نادیده بگیریم، در حال حاضر تقاضای زیادی برای بازی‌های مبتنی بر حرکت وجود دارد. در سال 2020، Pokémon GO 3 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. از 16 مارس 2022، Pokémon GO در 30 روز گذشته میانگین 8.6 میلیون DAU داشته است.

با این حال، چنین اعداد و ارقامی چندان شگفت‌انگیز نیستند، زیرا امتیاز Pokémon یک غول بزرگ است و میلیون‌ها کاربر از ویژگی‌های فکری مختلف آن بهره می‌برند. با این وجود، این از میزان ماندگاری و محبوبیت باورنکردنی کاربر کم نمی کند.

یک مثال ملموس تر شاید Zombies, Run!، یک بازی مبتنی بر داستان، مبتنی بر حرکت و برنامه موبایل باشد. در این بازی بازیکنان هنگام راه رفتن، دویدن و غیره قفل محتوای صوتی مانند موسیقی و روایت داستان را باز می کنند.

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

نکته قابل توجه این است که ⅙ از 300000 MAU دارای اشتراک پولی است (تقریباً 40 دلار در سال). مردم حاضرند برای استفاده از اشتراک هزینه کنند (تقریباً 40 دلار در سال). مردم حاضرند برای استفاده از برنامه‌ای که آنها را تشویق به ورزش کردن می‌کند پول بپردازند، حتی اگر نینتندو با Pikachus خود در اینجا نباشد.

در مجموع، عناصر ضروری مدل M2E قبلاً موفق بوده و تناسب محصول قوی را نشان داده اند. سوال واقعی این است که چگونه پروژه‌های رمزنگاری می‌توانند همه آنها را با توکن‌ها به هم پیوند دهند تا یک اکوسیستم پایدار و منسجم ایجاد کنند؟ ما سه پروژه را بررسی خواهیم کرد: Genopets، STEPN و WIRTUAL.

بازی M2E Genopets:

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

تاماگوچی M2E الهام‌بخش بسیاری از بازی‌ها از جمله Aavegotchi ($GHST) و اخیراً Genopets است. تعدادی مکانیک Pokémon GO و نبردهای مربی با موجودات قابل جمع آوری را وارد کنید و Genopets خواهید داشت.

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

ژنوپت‌ها NFT‌های مولد هستند که می‌توانند با بالا رفتن سطح در بازی میتوانند تکامل یافته، ارتقا یابند و سفارشی‌سازی شوند. $KI ارز اصلی بازی است که بازیکنان برای بهبود Genopets خود به دست می‌آورند و از آن استفاده می‌کنند، در حالی که $GENE به‌عنوان توکن حاکمیتی عمل می‌کند. هر کسی می تواند یک نوزاد Genopet را به صورت رایگان ضرب کند، اما ارزش آن از مقدار XP بدست آمده از انباشت مراحل بدست می آید.

پیچیدگی های بازی به شرح زیر است:

1. XP: XP یا نقاط تجربه، حالتی در ابرداده Genopet است که با انجام مراحل افزایش می یابد. هنگامی که XP کافی دریافت کردید، می توانید Genopet خود را ارتقا دهید تا آمار بهتری داشته باشید.

2. کریستال های تصفیه شده: NFT هایی که نیاز به $GENE و $KI برای ساخت دارند. کریستال های تصفیه شده در اشکال مختلفی وجود دارند و به شکل گیری تکامل حیوان خانگی کمک می کنند. به عنوان مثال، استفاده از کریستال ژن آتش در طول تکامل، ژنوتیپ عنصری Genopet شما را به Fire تغییر می دهد، ظاهر آن را تغییر می دهد و حرکات حمله آتش را دریافت می کند.

3. زیستگاه ها (زمین): NFT هایی که می توانید مواد لازم برای صنایع دستی را در آن نگهداری و کشاورزی کنید. علاوه بر این، Habitats XP شما را تقویت می‌کند، توانایی شما در ساخت مستقیم کریستال‌های تصفیه‌شده را باز می‌کند، و روزانه توانایی‌تان را برای ساخت مستقیم کریستال‌های تصفیه‌شده به دست می‌آورد و روزانه $KI کسب می‌کنید.

4. Augments: لوازم جانبی NFT که می توانند برای بهبود و اصلاح ظاهر و آمار Genopet استفاده شوند. برای به دست آوردن $KI، بازیکنان باید یک Habitat داشته باشند که بر اساس تعداد مراحل انجام شده $KI تولید می کند. با این حال، برای صاحبان غیر زیستگاه، تنها راه کسب درآمد، تجارت/فروش ژنوپت هایشان است که XP کافی جمع آوری کرده اند. اثر چرخ فلایویل اقتصادی در زیر خلاصه شده است:

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

این بازی در زمان نگارش این مقاله هنوز در مرحله بتا خصوصی خود است. توکن $GENE راه اندازی شد که برای خرید Genesis Genopets استفاده شد. این حیوانات خانگی دارای نسخه محدود هستند و تکامل خود را به حداکثر رسانده اند زیرا نشان دهنده اولین موج Genopets در وجود هستند. نقطه عطف کلیدی زیر برای این پروژه راه اندازی زیستگاه آنها است. در حال حاضر، شکار گنج در حال انجام است که در آن شرکت‌کنندگان می‌توانند در صورت برآورده کردن تمام شرایط، زیستگاهی را بسازند. هزینه به دست آوردن یک زیستگاه سطح 1 از طریق این مسیر 15 SOL است.

بازی M2E Stepn:

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

STEPN یک برنامه سلامت/سبک زندگی است که عناصر GameFi را در خود جای داده است. گیم پلی اصلی حول محور Sneaker NFT است. در دست گرفتن یک کفش ورزشی در حین سفر با پای پیاده، به کاربران امکان می دهد ارز درون بازی، GST دلار را کسب کنند. کفش های کتانی دارای چهار جزء اصلی هستند: ویژگی ها، انواع، سطوح و کیفیت. این مؤلفه‌ها همراه با سیستم انرژی (تعویض پاداش)، بر مقدار GST دلاری که می‌توانید کسب کنید تأثیر می‌گذارند.

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

1. نوع: چهار نوع کفش ورزشی (پیاده روی، آهسته دویدن، دویدن و مربی) وجود دارد که هر کدام برای تناسب با شدت ورزش یا سطح آمادگی متفاوت طراحی شده اند.

 2. ویژگی ها: چهار ویژگی (کارایی، شانس، راحتی و انعطاف پذیری) وجود دارد که بسته به اینکه در حالت انفرادی یا ماراتون باشد، بر مکانیک بازی تأثیر می گذارد:

کارایی: در حالت انفرادی، کارایی در درآمد GST نقش دارد. داشتن راندمان بالاتر منجر به درآمد بهتر GST دلاری به ازای هر انرژی مصرف شده می شود. در حالت ماراتون، بازدهی بالاتر منجر به تجمع سریع‌تر امتیازات تابلوی برتر می‌شود. با کاهش دوام، کارایی بدتر می شود. دوام اندازه گیری یک کفش کتانی با کاهش دوام است. دوام اندازه گیری میزان استفاده یک کفش ورزشی است و به طور طبیعی با استفاده بیشتر از آن کاهش می یابد. شانس: در حال حاضر هنوز در حال توسعه است.

راحتی: در حال حاضر هنوز در حال توسعه است. انعطاف پذیری: در حالت انفرادی، انعطاف پذیری بر میزان پوسیدگی دوام تأثیر می گذارد. انعطاف پذیری بالاتر منجر به پوسیدگی دوام کندتر می شود. در حالت ماراتون، انعطاف‌پذیری به کاربران امکان می‌دهد امتیاز بیشتری کسب کنند زیرا کفش ورزشی آنها بالاتر از جریمه «فرسوده» باقی می‌ماند.

علامت گذاری طولانی تر

3. کیفیت: پنج سطح (معمول، غیر معمول، نادر، حماسی، و افسانه ای) وجود دارد که محدوده توزیع آمار پایه را برای هر ویژگی تعیین می کند (مشابه آمار IV از Pokémon). همچنین تعیین می کند که چه مقدار انرژی در روز دریافت می کنید.

4. سطح: افزایش سطح به شما امکان می دهد امتیازهای مشخصه را اختصاص دهید (تخصیص بالاتر به کفش های ورزشی با کیفیت بالاتر). رسیدن به سطوح خاص ویژگی ها، جوایز و دستاوردهای خاصی را باز می کند. به عنوان مثال، رسیدن به حداکثر سطح 30، گزینه ای را برای کسب توکن حاکمیتی، GMT $ به جای $GST، اعطا می کند.

با این حال، فراتر از این مکانیک‌های درون بازی، پارامترهای دیگری بر درآمد $GST/$GMT تأثیر می‌گذارند:

1. سیگنال GPS: سیگنال ضعیف GPS منجر به کاهش درآمد خواهد شد

2. سیگنال داده تلفن همراه: اگر سیگنال داده متزلزل باشد، می تواند منجر به کاهش درآمد نیز شود.

3. تصادفی سازی: نرخ پاداش دارای یک عنصر تصادفی است.

اثر چرخ کل اقتصاد در زیر خلاصه شده است:

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

این بازی در زمان نگارش در مرحله بتای عمومی خود قرار دارد. هر دو $GMT و $GST زنده هستند و کاربران می‌توانند با ورزش در حالی که یک کفش ورزشی دارند، جوایزی در بازی دریافت کنند. ویژگی‌های بیشتری برای آینده برنامه‌ریزی شده است، از جمله جواهراتی که می‌توانند ویژگی‌ها و ویژگی‌های سفارشی‌سازی را تقویت کنند (به عنوان مثال، تغییر نام و اضافه کردن یک نقل قول). همچنین لازم به ذکر است که STEPN بخشی از سود خود را برای خرید اعتبارات حذف کربن در بلاک چین برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی در آینده متعهد شده است.

بازی WIRTUAL M2E :

Move-to-Earn یا همان M2E چیست؟

WIRTUAL در ابتدا به عنوان یک وب سایت در سال 2019 شروع به کار کرد تا نمونه اولیه محصول خود را در تایلند آزمایش کند. پس از ساخت مجموعه‌ای از مشتریان سنتی مانند میتسوبیشی و NBA، آنها به طور کامل به برنامه‌ای تبدیل شده‌اند که عملکردهای مشابهی را ارائه می‌دهد که بر روی بلاک چین ساخته شده است. مانند STEPN، WIRTUAL نیز خود را به عنوان یک برنامه سلامت/سبک زندگی به بازار عرضه می کند. با این حال، محصول اصلی کاملاً متفاوت است و حول یک مدل پرداختی متمرکز شده است و به کاربران امکان می دهد در مسافت طی شده، سرعت و غیره با یکدیگر رقابت کنند.

کاربران ممکن است بین دسته‌های مختلف برای رقابت با دیگران برای کسب $WIR رقابت کنند، مانند اینکه چه کسی بیشتر اجرا می‌کند. برخی از دسته‌ها رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به پرداخت از طریق روش‌های پرداخت سنتی مانند کارت‌های اعتباری/دبیت یا ارز اصلی آن‌ها، $WIR دارند (گزینه‌ای که در آینده در دسترس خواهد بود). توکن‌های $WIR مایه حیات اقتصاد هستند زیرا WIRTUAL فقط از یک مدل تک توکن استفاده می‌کند. موارد استفاده آن به شرح زیر است:

برای کسب درآمد WIR دلاری، باید در چالش‌ها شرکت کنید، چه در رشته‌های دویدن، دوچرخه‌سواری یا حتی شنا. سقف درآمد پیش‌فرض روزانه 0.1 $WIR برای کاربرانی که هیچ WIR دلاری ندارند وجود دارد. داشتن $WIR بیشتر به شما امکان می دهد قفل سطوح جدید را باز کنید، که به شما امکان می دهد $WIR بیشتری کسب کنید.

شایان ذکر است که الزامات برای باز کردن قفل سطوح بالاتر (تا سطح 7) به طور تصاعدی افزایش می‌یابد، تا حدی به این دلیل که این تیم به شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی که ممکن است بخواهند شرکت کنند نیز پاسخگو است. به عنوان مثال، نگه داشتن 1500 دلار WIR شما را در سطح 4 (کسب و کار) قرار می دهد، که به دارنده اجازه می دهد کل رویدادها را برای خود ایجاد کند. مقدار WIR دلاری که به دست می آورید عمدتاً به سطح دارنده شما و رتبه بندی رهبران در آن نقطه از زمان بستگی دارد.

از آنجایی که WIRTUAL هر روز 55555.55 سکه جایزه می‌دهد، سکه‌ها بین شرکت‌کنندگانی که نتایج خود را ارسال کرده‌اند، با توجه به سطح دارندگانشان توزیع می‌شود. آستانه سکه روزانه بین همه کاربران برنامه با میانگین تعداد کاربران با تعداد نتایج ارسال شده در هر نوع فعالیت توزیع می شود. Thetop-5 جوایز اضافی دریافت خواهد کرد. با این حال، اگر

سقف روزانه 55,555.55 سکه به دست آمده است، فقط کاربران برتر بالاتر از حداقل آستانه WIR دلار کسب خواهند کرد. بنابراین، این امکان وجود دارد که با وجود ارائه یک نتیجه معتبر، هیچ WIR دلاری کسب نکنید، زیرا سایر کاربران بهتر از شما عمل کردند. با این حال، فراتر از نرخ‌های توزیع پایه برای $WIR، تجهیز پوشیدنی‌های NFT همچنین می‌تواند نرخ درآمد WIR دلار را افزایش دهد و در عین حال مزایای دیگری مانند افزایش تعداد ارسال‌هایی که می‌توانید در روز انجام دهید را فراهم می‌کند. پوشیدنی های NFT دارای 5 لایه هستند: معمولی، غیر معمول، نادر، حماسی افسانه ای و اسطوره ای.

این برنامه در زمان نگارش در مرحله بتای عمومی خود است. قابل ذکر است، این تیم با چندین برند ورزشی مانند Garmin و Under Armour تایلند برای هدایا و رویدادهای مشارکتی همکاری کرده است. راه اندازی حراج توکن عمومی از 15 تا 18 مارس 2022 ادامه دارد. در آینده، این تیم قصد دارد عناصر رسانه های اجتماعی را ترکیب کند و به کاربران اجازه دهد داده های شخصی خود را به عنوان نوعی داده کاوی به آنها بفروشند.

نتیجه گیری

بازی های ویدیویی به طور سنتی به عنوان فعالیت های ناسالم و اتلاف وقت در نظر گرفته می شوند. ترکیب یک عنصر تمرین می تواند آن تصویر بحث برانگیز را به محصولی سودمند برای جامعه تبدیل کند. از طرف دیگر، ترویج ورزش همچنین می تواند برای ساخت بازی ای استفاده شود که افراد آگاه به سلامت و سایر مشاغل و محصولات مرتبط با سلامت را جذب کند.

ما پذیرش بیشتر کاربر در فضا را پیش‌بینی می‌کنیم، از جمله زمانی که کاربران روی هم قرار می‌گیرند تلفن ها، حساب ها و غیره در بازی های مختلف.

پروژه‌های M2E در نهایت باید بررسی کنند که آیا چنین سناریوهایی بازی منصفانه هستند یا اگر دستکاری تلقی شود، چگونه به آن رسیدگی می‌کنند، زیرا پاداش‌های مالی مستقیمی در کار است (به‌جای شانس بیشتر برای گرفتن یک پوکمون).

نوآوری نیز قریب الوقوع است. OliveX، یک شرکت استرالیایی فهرست شده (شرکتی که Zombies, Run! را در سال 2021 خریداری کرد)، در حال ساخت «Fitness Metaverse» است. بخشی از این متاورس شامل مجموعه ای از بازی های تناسب اندام برنامه ریزی شده است که توسط توکن $DOSE آینده آنها پشتیبانی می شود. یک اف

این بازی Dustland Rider است، یک بازی دوچرخه‌سواری مبتنی بر MMORPG که با دوچرخه فیزیکی و سنسورهای بلوتوث ادغام می‌شود. فناوری‌های واقعیت افزوده/ مجازی نیز کاندیدای اصلی بازی‌های M2E هستند.

بدون شک پروژه های M2E بیشتری وارد فضا خواهند شد. ارائه مزایای سلامتی بحث برانگیز است و می تواند برای مخاطبان گسترده ای جذاب باشد. حتی ممکن است شاهد ورود موسسات مراقبت‌های بهداشتی باشیم، و چه کسی می‌داند، M2E حتی ممکن است نرخ سلامت ملی را بهبود بخشد. حتی اگر به مدل M2E اعتقادی نداشته باشید، نمی توانید انکار کنید که ورزش بیشتر برای همه خوب است. در حال حاضر، فقط برنامه ها را دانلود کنید، شروع به ورزش کنید و کسب درآمد کنید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 1
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx