پاورآپ ترید
تحلیل سنتیمنتال (Sentimental) چیست؟

تحلیل سنتیمنتال (Sentimental) چیست؟

عنوان های مقاله

تحليل سنتيمنتال بسيار قدرتمند و سودمند است.

توانایی دریافت اطلاعات بنیادی از داده های اجتماعی به طور گسترده توسط سازمان های سراسر جهان انجام میشود.

نشان داده شده است که تغییرات سنتیمنتالی در شبکه های اجتماعی با تغییر در بازار سهام ارتباط تنگاتنگی دارد.  

در طی آزمایشی که در آن یک سری اسناد با سنتیمنت های مشخص مانند ایجاد حس مثبت، منفی یا خنثی جمع آوری شده بودند بر روی 80-85% از مردم نیز همان تاثیر را منعکس می کردند.

تحلیل سنتیمنتال چیست؟

در بازار مالی ، اصطلاح سنتیمنت (یا احساسات بازار) به احساس ذهنی تریدر ها نسبت به وضعیت بازار اشاره دارد. منظور احساس کلی ای است که تریدر ها و سرمایه گذاران نسبت به آینده عملکرد قیمتی یک سهام یا یک دارایی خاص در بازار دارند. 

اساساً ، احساسات بازار وابسته به چندین عامل مهم است. این افکار میتواند از تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال سرچشمه گرفته باشد یا منشا آن می تواند تغییرات اخیر قیمت در بازار یا اخبار های مرتبط به آن باشد.

گرچه تحلیل تکنیکال و سنتیمنتال با هم مرتبط هستند ، اما باید توجه داشته باشید که احساسات بازار و تحلیل بنیادی بازار دو مبحث  کاملاً متفاوتی هستند.

در حالی که تحلیل سنتیمنتال  به روانشناسی و عواطف در بازار مالی مربوط می شود ، تحلیل فاندامنتال بیشتر با عملکرد سهام ، پروژه تجاری یا جفت ارز و ارز دیجیتال مرتبط است.

بسیاری از تریدر ها  و نمودار شناسان ، احساسات بازار را شاخص خوبی برای حرکات بالقوه کوتاه مدت و متوسط می دانند. به طور کلی ، وقتی احساسات تریدر ها نسبت به بازار  بیش از حد خوش بینانه (صعودی) یا بدبینانه (نزولی) باشد ، بازار معکوس می شود و در جهت مخالف شروع به حرکت می کند.

به عبارت دیگر ، بازار زمانی تمایل به حرکت صعودی دارد که اکثر معامله گران منتظر حرکت نزولی هستند و هنگامی نزولی میشود که تریدر ها احساس میکند وقتشه که بازار صعودی شود. به همین ترتیب ، احساسات در بازار ممکن است اغلب به عنوان نوعی شاخص متضاد عمل کند.

تحلیل سنتیمنتال در بازار یکی از مواردی است که تریدر های متخلف به دنبال آن هستند.  زیرا بر اساس آنچه بالاتر گفته شد اگر نظر  بیشتر افراد صعودی باشند ، تریدر هایی که تحلیل سنتیمنتال انجام میدهند آماده باز کردن پوزیشن فروش میشوند.. اما ، اگر بر اساس این تحلیل بسیاری از افراد بر این باور باشند که بازار می ریزد ، تصمیم میگیرند تا پوزیشن خرید بازکنند.

به طور خلاصه ، احساساتی که بازار برای تریدر ها بوجود می آورد را می توان نتیجه دو حس اصلی  یعنی ترس و حرص دانست که میتواند بازار مالی را تحریک و کنترل کند.

علاوه بر آن تحلیل سنتیمنتال یکی از مولفه های مهم روانشناسی بازار است.

اخیراً ، تلاش های بسیاری انجام گرفته تا با استفاده از نتایج و دانش حاصل از زمینه هایی مانند رفتار های مالی و رفتار های اقتصادی ، میزان احساسات تریدر ها در بازار به طور دقیق اندازه گیری و کمیت آن مشخص شود.

چرا تحلیل سنتیمنتال معیار مهمی برای معامله ارز های دیجیتال  است

برخلاف معاملات بورس ، اوراق بهادار یا بازار فارکس ، بازار ارزهای دیجیتال یک بازار با پیچیدگی های کمتر است که در آن بحث ها بیشتر عمومی و به راحتی قابل دسترس است.

روزانه  ، هزاران تا میلیون ها مکالمه با با عنوان ارز های دیجیتال در پلتفرم های مختلف انجام می شود. Reddit ، Twitter و Telegram بسترهایی هستند که این بحث ها را بین تریدر های ارز دیجیتال و علاقه مندان تسهیل می کنند.

مطالعاتی از دانشگاه های برتر جهان نشان داده است که بین حجم بازار  و احساساتی که در حین  بحث در شبکه های اجتماعی به افراد منتقل میشود  و عملکرد قیمت ارز های دیجیتال  همبستگی وجود دارد. 

بنابراین برای یک تریدر که بر پایه تحلیل سنتیمنتال ترید میکند موظف است  که این مکالمات را دنبال کند و احساس کلی بازار ارز های دیجیتال را بفهمد و سپس تصمیم بگیرد..

برای این نوع تجزیه و تحلیل تریدر نیازمند رسیدگی به  چندین نکته است: دانستن محل مکالمه ، تشخیص بینش و روند این مکالمات و تجزیه و تحلیل داده ها . 

این داده های خروجی به قدری بزرگ و پیچیده است که مدلهای خودکار AI / ML برای یافتن الگوها و روندها مناسب هستند.

تریدر های ارز دیجیتال به اطلاعات بیشتری در مورد بازار ارز های دیجیتال نیاز دارند. با ردیابی و درک سنتیمنت بازار ارز های دیجیتال  و احساسات تریدر های این بازار ، معامله گران می توانند هنگام تهیه استراتژی خود، از سبک دیگری از اطلاعات نیز استفاده کنند.

تیم پاور آپ ترید برای شما وبیناری با سخنرانی مهندس آرمین ابوطالبی تهیه کرده است که در این وبینار درباره مدیریت سرمایه، روانشناسی ترید و بحث مهم و پرکاربرد سنتیمنت و نوع استفاده در استراتژی شخصی توضیح داده میشود . این محبث به ارزش 2 میلیون تومان است که در خارج از ایران به شروع قیمت از 200$ است اما ما برای شما تخفیفی گذاشته ایم که با خرید پکیج  راز ترید موفق پلاس  در فروش ویژه ما که تا 30 اردیبهشت 1400 است این وبینار به عنوان هدیه به شما داده میشود .

از دکمه زیر میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید    

نظر شما بسیار ارزشمند است، پس در گفتوگو شرکت کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اطلاع بده
اطلاع بده
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x

در خواست تماس

پاورآپ ترید

ما کنارت هستیم.

با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

021-44675431

شماره واتس آپ

09214845705