بازی stepn

بازی STEPN چیست؟

Dorsa
20 14:21 1400/11/28

بازی STEPN یکی دیگر از بازی های متاورسی است که به شما کمک میکند تا از طریق بازی و فعالیت بدنی هم درآمد کسب کنید و هم به حفظ سلامت خود و محیط زیست بپردازید.

اگر درباره بازی های متاورسی نمیدانید دوره رایگان آموزش متاورس را ببینید.

نگاهی کلی به بازی STEPN

بازی STEPN یک برنامه سبک زندگی Web3 با عناصر Game-Fi و Social-Fi داخل بازی است.

بازی STEPN حول یک فعالیت ضروری روزانه برای اکثر مردم ساخته شده است – حرکت و فعالیت بدنی. 

ما اولین پروژه ای هستیم که به طور موثر مفهوم حرکت و کسب درآمد را زنده می کند و چهارمین پروژه از 500+ پروژه را در Solana Ignition Hackathon 2021 به خود اختصاص داده ایم.

بازی STEPN کاربران خود را به NFT در قالب کفش کتانی مجهز می کنند. با پیاده‌روی، دویدن یا دویدن در فضای باز، کاربران ارز بازی را به دست می‌آورند که می‌تواند در بازی استفاده شود یا برای کسب سود از آن تبدیل به پول نقد شود.

بازی STEPN با Game-Fi قصد دارد میلیون‌ها نفر را به سمت سبک زندگی سالم‌تر سوق دهد، با تغییرات آب و هوایی مبارزه کند و مردم را به وب 3.0 متصل کند، در حالی که به طور همزمان به جنبه Social-Fi آن وابسته است تا یک پلتفرم طولانی‌مدت ایجاد کند که محتوای وب 3.0 تولید شده توسط کاربر را تقویت کند.

توجه: STEPN در حال حاضر در مرحله بتای عمومی است، بنابراین محتویات وایت پیپر می تواند در آینده تغییر کند.

شروع بازی STEPN

برای شروع، کاربران باید برنامه بازی STEPN را دانلود کنند.

دانلود بازی STEPN

در بازی STEPN ثبت نام کنید

پس از دسترسی به برنامه در دستگاه مربوطه خود، می توانید با آدرس ایمیل خود در بازی STEPN ثبت نام کنید. یک کد تایید دریافت خواهید کرد که برای ورود به برنامه باید آن را وارد کنید.

یک کیف پول جدید ایجاد کنید

روی نماد Wallet در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

این برنامه یک عبارت مخفی 12 کلمه ای ایجاد می کند. اگر برنامه را حذف نصب کنید یا رمز عبور خود را فراموش کنید، از این برای بازیابی کیف پول خود استفاده می شود.

مهم – به این عبارت توجه کنید و آن را در مکانی امن ذخیره کنید (آن را به صورت فیزیکی یادداشت کنید و در جایی ذخیره کنید که فقط شما به آن دسترسی دارید.)

SOL را به کیف پول درون بازی STEPN خود منتقل کنید

برای خرید کفش ورزشی NFT در بازار، SOL را به کیف پول درون برنامه ای انتقال دهید و همیشه مقداری SOL را برای پرداخت کمیسیون در حساب کیف پول خود نگه دارید.

خرید یک کفش ورزشی در بازی STEPN

به بازار درون برنامه‌ای بروید و یک کفش ورزشی انتخاب کنید! می توانید از ابزار Filter برای جستجوی نوع کفش ورزشی مورد علاقه خود استفاده کنید. مطمئن شوید که SOL کافی برای خرید دارید.

تبریک میگم شما آماده اید. پس از خرید کفش ورزشی، انرژی با نرخ 25٪ هر 6 ساعت بازیابی میشود شما می توانید سفر بازی STEPN خود را بلافاصله بعد از دریافت انرژی شروع کنید.

حالت های بازی STEPN

بازی STEPN و حالت نقشه

بازی STEPN برای کسب درآمد حالت های متفاوتی دارد که عبارتند از:

حالت انفرادی بازی STEPN

در حالت انفرادی بازی STEPN، کاربران به کفش‌های ورزشی NFT مجهز می‌شوند تا با جابه‌جایی توکن کسب کنند. برای کسب توکن های ساتوشی سبز (GST) به انرژی نیاز است. هر 1 انرژی معادل 5 دقیقه جابجایی و کسب درآمد و انرژی است که فقط پس از خریدن یک کفش ورزشی NFT توسط کاربران شروع به پر کردن می کند. برای شروع، کاربران یک کفش ورزشی به انتخاب خود انتخاب کرده و Start را فشار دهید.

کاربران باید وضعیتی را در بالای صفحه ببینند که راه رفتن یا دویدن را نشان می دهد.

Moonwalking: اگر برنامه سیگنال ضعیف GPS/اینترنت را تشخیص دهد، یا کاربر به طور ارگانیک در حال حرکت نباشد (به عنوان مثال از اسکوتر الکترونیکی یا تلفن همراه روی سگ خود استفاده کند) این نشان داده می شود. هنگام Moonwalking هیچ GST دریافت نمی‌شود، و کاربران بسته به شرایط ممکن است انرژی خود را از دست ندهند.

سیگنال GPS:

سفید – بدون GPS.

قرمز – جی پی اس ضعیف

سبز – GPS قوی

همیشه قبل از حرکت مطمئن شوید که انرژی دارید، زیرا اگر انرژی صفر داشته باشید، هیچ ارزی بدست نمیاورید.

GST/GMT برای هر دقیقه حرکت بازی STEPN پرداخت می شود

ارزی که به شما پرداخت میشود، به 4 عامل اصلی بستگی دارد:

نوع کفش ورزشی – بازده پایه GST برای هر کفش ورزشی متفاوت است.

بازی STEPN و انواع کفش های موجود

ویژگی کارایی کفش ورزشی – هر چه کارایی بالاتر باشد، GST در دقیقه بیشتر به دست می آید. کاربران فقط می‌توانند از سطح 0 تا سطح 29 GST دریافت کنند. در سطح 30، کاربران می‌توانند انتخاب کنند که درآمد GST را حفظ کنند یا به GMT تغییر دهند. کاربران می توانند آزادانه بین این دو حالت درآمد جابجا شوند.

سرعت حرکت – برای به حداکثر رساندن درآمد، کاربران باید در محدوده سرعت بهینه کفش ورزشی مربوطه خود باشند. هر زمان که کاربر از این محدوده کمتر یا بالاتر باشد، بسته به اختلاف سرعت از محدوده بهینه، درآمد آنها تا 90٪ کاهش می یابد.

هنگامی که انرژی تمام شد، کاربران از کسب توکن خودداری می کنند. آن‌ها می‌توانند ردیابی حرکات خود را ادامه دهند یا با نگه‌داشتن کوتاه دکمه Stop، به‌صورت دستی از حالت انفرادی خارج شوند.

جعبه رمز و راز (به زودی)

Mystery Box یک جعبه شانسی است که به طور تصادفی در حالی که شما در حالت انفرادی حرکت می کنید رها می شود. این می تواند حاوی GST، سنگهای قیمتی (سطح 1 تا 2)، کفش ورزشی NFT (معمول، غیر معمول) یا اصلاً چیزی نباشد. اگر کاربران به سقف GST روزانه خود برسند، GST از Mystery Box دریافت نخواهد شد. هر کاربر 4 اسلات Mystery Box دارد.

Mystery Box دارای همان 5 نوع کیفیت کفش ورزشی است. پس از دریافت Mystery Box، کاربران باید برای شروع شمارش معکوس، باز کردن قفل را فشار دهند. پس از پایان شمارش معکوس، آنها می توانند آن را باز کنند. مدت زمان شمارش معکوس Mystery Box متناسب با کیفیت آن افزایش می یابد.

حالت ماراتن (در حال توسعه)

در حالت ماراتون، کاربران باید حداقل 24 ساعت قبل از شروع در زیر برگه ماراتن ثبت نام کنند. هر دو ماراتن هفتگی و ماراتن ماهانه وجود خواهد داشت.

ماراتن هفتگی – این ماراتن ها به صورت هفتگی برگزار می شوند و برای کل هفته ادامه دارند. کاربران می توانند در دو ماراتن 2.5 کیلومتری، 5 کیلومتری یا 7.5 کیلومتری شرکت کنند، اما هر بار فقط می توانند در یک ماراتن شرکت کنند.

ماراتن ماهانه – این ماراتن ها به صورت ماهانه برگزار می شوند و برای کل ماه ادامه دارند. کاربران می توانند در ماراتن های 5 کیلومتری، 10 کیلومتری یا 15 کیلومتری شرکت کنند، اما هر بار فقط می توانند در یک ماراتن شرکت کنند.

فقط کاربرانی که با موفقیت ثبت‌نام کرده‌اند اعلان در Quest Log (در حال توسعه) دریافت می‌کنند. کاربران می توانند از تابع تنظیم هدف برای پیگیری پیشرفت خود استفاده کنند. پس از تکمیل مسافت دویدن مشخص شده، از طریق Quest Log به کاربران اطلاع داده می شود که ماراتن کامل شده است. تا زمانی که ماراتن به پایان برسد، کاربران نمی توانند کفش های ورزشی خود را تعمیر کنند.

هزینه ثبت نام (در حال توسعه)

برای اطمینان از تعهد کاربران، هزینه ای در هنگام ثبت نام در نظر گرفته می شود که پس از اتمام ماراتن بازپرداخت می شود. شرکت‌کنندگانی که نتوانند ماراتن را در بازه زمانی تکمیل کنند، هزینه‌های آن‌ها با هم جمع می‌شود و در جوایز Leaderboard لحاظ می‌شود.

تابلوی امتیازات (به زودی)

شرکت کنندگان در ماراتن با استفاده از امتیاز رتبه بندی می شوند. امتیازها بر اساس سرعت دویدن کاربران و ویژگی‌های کفش ورزشی محاسبه می‌شوند.

جوایز (در حال توسعه)

درصد برتر در Leaderboard برای ماراتن هفتگی/ماهانه جوایز GST/GMT و نشان طلایی NFT (TBD) را دریافت خواهند کرد.

درصد برتر در تابلوی امتیازات برای ماراتن هفتگی/ماهانه جوایز GMT و نشان نقره ای NFT (TBD) را دریافت خواهند کرد.

درصد برتر در تابلوی امتیازات برای ماراتن هفتگی/ماهانه جوایز GST و نشان برنز NFT (TBD) را دریافت خواهند کرد.

همه شرکت کنندگان در ماراتن نشان مشارکت NFT دریافت خواهند کرد.

حالت پس زمینه (در حال توسعه)

در حالی که برنامه STEPN به طور فعال استفاده نمی شود، کاربران می توانند به درآمد GST ادامه دهند. تا زمانی که کاربر یک کفش ورزشی را در برنامه نگه داشته باشد، حالت پس‌زمینه مراحل را مستقیماً از برنامه Health Data دستگاه تلفن همراه خود می‌شمارد، که روزانه 3000 قدم محدود شده است. این درآمدها ثابت هستند (تأثیر بهره وری یا سایر پاداش ها نیست) و به سقف GST روزانه اضافه نمی شوند.

هنگام کسب درآمد از طریق حالت پس‌زمینه، کاربران متحمل هزینه‌های دوام یا انرژی نمی‌شوند.

کفش ورزشی در بازی STEPN

ویژگی های کفش ورزشی و کارایی (درآمد GST) در حالت انفرادی و حالت ماراتن

در حالت انفرادی، بهره وری در درآمد GST نقش دارد. داشتن ویژگی بازدهی بالاتر به ازای هر انرژی مصرف شده، درآمد GST بهتری را به همراه خواهد داشت.

در حالت ماراتن، راندمان بالاتر منجر به جمع‌آوری سریع‌تر امتیازات Leaderboard می‌شود.

شانس (جعبه رمز و راز) – حالت انفرادی، اجاره کفش ورزشی (به زودی)

شانس شما فراوانی و کیفیت دراپ Mystery Box را تعیین می کند. کاربران همچنین می توانند در زمانی که کفش های کتانی آنها اجاره شده است، Mystery Box را دریافت کنند.

راحتی (درآمد GMT) – حالت انفرادی، حالت ماراتن، شرط بندی (در حال توسعه)

مقدار Comfort دوباره کار شده و در حال حاضر در دست توسعه است.

انعطاف پذیری (دوام / تعمیر) – حالت انفرادی، حالت ماراتن

در حالت انفرادی، انعطاف پذیری بر هزینه های تعمیر و میزان پوسیدگی دوام تأثیر می گذارد. انعطاف پذیری بالاتر هزینه های تعمیر کمتر و پوسیدگی دوام کندتر را به همراه خواهد داشت. هزینه های تعمیر به ازای هر نقطه دوام در نقاط عطف سطح خاصی افزایش می یابد

دوام نوار “استقامت” کفش ورزشی است. با حرکت کاربر، دوام کاهش می یابد. کفش‌های کتانی در 2 نقطه لمس دوام جریمه «فرسوده» دریافت می‌کنند:

با دوام 50/100، راندمان کفش ورزشی به 90 درصد کاهش می یابد.

با دوام 20/100، راندمان کفش ورزشی به 10 درصد کاهش می یابد.

در حالت ماراتن، انعطاف‌پذیری به کاربران امکان می‌دهد امتیاز بیشتری کسب کنند زیرا کفش ورزشی آنها برای مدت طولانی‌تری بالاتر از علامت جریمه «فرسوده» باقی می‌ماند.

کاربران می توانند GST/GMT را برای بازنشانی نقاط مشخصه کفش ورزشی رایت کنند. هرچه بازنشانی بیشتر باشد، گران‌تر خواهد بود، با محدودیت هزینه در یک سطح معین (در حال توسعه).

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
امتیاز : 1.9
برای مطالعه بیشتر
10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

10 تا از بهترین nft ها برای سرمایه گذاری

19/06/1401
بهترین کیف پول بیت کوین

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی بهترین کیف پول بیت کوین

15/06/1401
آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

آشنایی با 10 بروکر فارکس معتبر و محبوب بازار فارکس

07/06/1401
معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

معرفی 10 صرافی ایرانی ارز دیجیتال

05/06/1401
معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

معرفی 10 صرافی خارجی معتبر و نام آشنا در بازار رمز ارز ها

31/05/1401

Prop trading یا تجارت اختصاصی چیست؟

09/05/1401
نظرات
اطلاع بده
اطلاع بده
profile avatar
20 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
20
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx